Ремонт каналізації в багатоквартирному будинку : як проводиться заміна каналізаційних труб і стояка, і прочищення колодязів ?

замена канализационных труб

Будь каналізаційна система потребує періодичного уваги- ремонті та обслуговуванні. Розглянемо, які можуть виникнути аварійні ситуації і як їх усувати. Сама поширені проблеми- засмічення і протечка труб. Невеликі пошкодження в чавунних трубопроводах можна усунути, не змінюючи труб. Вузькі щілини зачеканіваются зубилом, в дрібні свищі забиваються свинцеві конуси, що протікають цементні пробки на стиках труб заливаються новим розчином. При більш великих пошкодженнях змінюється окрема ділянка трубопроводу, при значній зносі системи проводиться повна заміна каналізаційних труб у квартирі на пластикові.

Заміна чавунної каналізації на пластикову, і ремонт каналізаційних колодязів

У разі виникнення засмічень в каналізації, можна спробувати прочистити каналізаційні стоки за допомогою спеціальних хімічних засобів або ж механічним способом (металевим тросом з колінчатою ручкою).

замена канализации в деревянном доме

замена труб канализации

замена стояка канализации

Якщо у чавунному трубопроводі утворюється текти, значить, порушена її цілісність внаслідок механічних пошкоджень або розгерметизації сполук. Справитися з цією проблемою допоможе ремонт каналізаційних труб. Для початку бажано визначити, який необхідний ремонт каналізації в квартирі. Потрібно розібратися з ситуацією і знайти причину пошкодження. У більшості випадків потрібна повна або часткова заміна труб каналізації. Як правило, в старих квартирах використовуються чавунні труби, ремонт яких ускладнюється проблемним демонтажем.

Давайте розглянемо, як замінити каналізаційну трубу :

Болгаркою обрізаємо практично до стиків.

Частину труби болгаркою надпилюють впоперек. Ці розпили стануть упором для важеля.

У розпили вставляємо монтировку, за допомогою якої трубу розхитуємо уздовж осі.

Витягуємо залишки труби з розтруба.

З розтруба за допомогою молотка і тупого зубила видаляємо залишки цементній або свинцевою набивання.

У розтруб, попередньо оброблений герметиком, вбиваємо манжет.

Повторюємо операцію з другим кінцем труби.

Встановлюємо новий пластиковий трубопровід.

Заміна каналізаційного стояка в квартирі багатоквартирного будинку: відео-інструкція

Заміна стояка каналізації на пластик необхідна, якщо старий чавунний трубопровід прослужив кілька десятків років і відчутно зносився. Заміна стояка каналізації своїми руками починається з попередження сусідів зверху, щоб ніхто ні надумав злити воду в найвідповідальніший момент. Заміну чавунного стояка на пластиковий в основному виробляють з проходом міжповерхових перекриттів, але якщо з якихось причин це зробити не можна, врізку роблять від стелі до підлоги.

Роботу починаємо з демонтажу старого стояка. Для різання труби використовуємо Труборіз. Для монтажу пластикового стояка необхідно залишити зверху шматок чавунної труби, дорівнює довжині сполучної деталі.

Зріз підрівнюємо шліфувальним диском болгарки, це підготує відрізок до установки нового стояка.

Тепер необхідно видалити нижню частину стояка. З розтруба акуратно витягуємо трійник. Якщо він тримається міцно, спочатку його розхитуємо.

Тепер переходимо до установки нового стояка :

У вичищений і змащений герметиком або силіконом розтруб вставляємо трійник. У разі якщо стик виходить рухомим, його попередньо ущільнюють лляної сантехнічної підмоткою або силіконом.

Пластикову трубу до упору вганяють компенсаційний парубок. Отриману збірку вставляють у верхню частину труби. Зазор між збиранням і трійником не повинен перевищувати 0,5 см.

Вставляємо в трійник нижню частину труби. Щоб полегшити опускання компенсаційного парубка у трійник торці труб рекомендується змастити рідким милом.

Закріплюємо стояк до стіни хомутами.

Заміна каналізація в квартирі своїми руками може вважатися закінченою.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.