Ремонт металопластикових труб: течуть, тріщина, заміна труби

Металопластикові труби давно стали звичним товаром на будівельному ринку. Вони дозволяють легко і швидко змонтувати трубопровід будь-якої конфігурації для водопостачання або опалення. Багатошаровий металопластик стійкий до корозії, гнучкий і легкий у монтажі. Для з’єднання використовуються фітинги.

Часто задається питання: «чи Можна паяти металопластикові труби?». Однозначної відповіді на це питання не існує. Деякі вважають, що це робити можна, попередньо зачистивши верхній шар пластику і шар з алюмінію. При цьому радять застосовувати той же паяльник, що для пластикових труб. В роз’єм паяльника поміщається трубка і перехідник, деталі прогріваються до початку плавлення, при цьому утворюючи з’єднання. Після охолодження з’єднання обробляється герметиком.

Для початку вивчимо питання вибору металопластику, щоб зменшити ймовірність ремонту, пропонуємо переглянути відео:


Як перевірити якість металопластикових труб

Чому виникає текти в металопластикової труби?

Головна складова розглянутого матеріалу — алюмінієва трубка, яку з двох сторін захищає покриття з пластику. Це робить виріб досить міцним. Алюмінієва трубка може потекти тільки в тому випадку, якщо допущені помилки в монтажі або відбулося серйозне механічний вплив. Вплив конденсату повністю виключається, так як він утворюється на пластиковій оболонці і не може викликати корозію алюмінію.

Ремонт металопластикових труб найчастіше необхідний з-за помилок, допущених в процесі монтажу. Найпоширеніша — не дотримання технології і радіуса вигину.
Гнути металопластик можна за допомогою трубогиба і пружини. Пружина може міститися і всередині, і зовні. Її призначення — запобігти сплющення, що приводить до порушення просвіту або розривів. При придбанні пружини слід враховувати, що вона не повинна бути коротше 35 см, а діаметр дроту — не менше 1,5 мм. Бажано, щоб пружина мала розтруб, що полегшує її надягання.

Якщо необхідно зігнути невеликі шматки, то зручніше використовувати внутрішню пружину. При монтажі, наприклад, теплої підлоги, перевагу слід віддати зовнішньої. У будь-якому випадку оптимальний діаметр вигину не може перевищувати 3-5 діаметрів труби. Дірка в металопластикової труби найчастіше утворюється саме в місцях згинів і з’єднань. Причиною служить занадто великий діаметр згину або неправильно вмонтований фітінг.

Якщо металопластик використовується для зовнішнього трубопроводу, знизити можливість її пошкодження в результаті замерзання може ізоляція з поліетилену. Якщо — змонтовано опалення, то ізоляція знизить втрати тепла. Поліетилен так само не допустить утворення конденсату і запобіжить пошкодження внаслідок невеликих механічних навантажень.

Варіанти ремонту металопластикової труби

Якщо течуть: перший крок — перекрити воду. Тільки потім можна думати про те, як знайти місце несправності і як відремонтувати без повного демонтажу.

Методів є декілька, вибір залежить від величини пробоїни:

  • найшвидший варіант — накладення тимчасового бандажа. Необхідно взяти шматок гуми, вирізаний з автомобільної або велосипедної камери, або гумову рукавичку і вирізати шматок, що покриває пробоїну. Фіксувати «латку» можна за допомогою декількох хомутів або дроту;
  • якщо діра в трубі невеликих розмірів, її можна закрити за допомогою холодного зварювання (епоксидного клею) або герметика, заздалегідь очистивши і обробивши наждачним папером.
  • Бажано, щоб утворилися шорсткості, що сприяють агдезии. Потім поверхню необхідно знежирити за допомогою розчинника і нанести клей або герметик. Обмотати пошкоджене місце бинтом (бавовняною тканиною) й нанести ще один шар клею (герметика). Через 12 годин можна підключати воду;
  • пролом в трубі можна закрити фланцем, призначеним для таких цілей. Труба на місці течі розрізається, краї обробляються герметиком або епоксидною смолою і з’єднується шматком трохи більшого діаметра;
  • ремонт металопластикових труб при виході з ладу фітингів зводиться до поджиму гайки або
  • розбирання та складання фітинга, якщо він компресійний. Протікає кінець з’єднання розбирається, гайка знімається, а труба витягується з фітинга. Слід оглянути всю конструкцію — ущільнювальне кільце, зріз, прокладки штуцера. Коли проблема зрозуміла, слід усунути причину аварії (замінити ущільнювальне кільце, вирівняти зріз, поміняти прокладку) і зібрати фітинг (якщо кінець труби зносився, його слід обрізати, а кінець зачистити);
  • шунтування — обрізати трубу з обох сторін від фітинга. На кінці встановити різьбові фітинги, а між ними протягнути шунт — мідну трубку, і опресовувати з’єднання.
  • Заміна металопластикових труб проводиться в тому випадку, коли вони лопнули. Необхідно придбати шматок матеріалу з таким же діаметром і два різьбових фітинга. Пошкоджений шматок слід вирізати, кінці зачистити і приєднати до них різьбові фітинги. Між ними вставляється новий шматок труби, обидва кінці якого з’єднуються з фітингами.

Трубопровід з металопластику не потребуватиме ремонту протягом кількох років, якщо використовуються якісні матеріали, монтаж виконується правильно.


Ремонт металопластикових труб

© 3069 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.