Реставрація дверей міжкімнатних дерев’яних і вхідних металевих своїми руками

реставрация входной двери

У процесі експлуатації двері відчувають і механічні навантаження, і несприятливі дії. Все це призводить до того, що їх зовнішній вигляд з часом погіршується і перед господарями постає питання, як оновити старі двері ?

Якщо установка була проведена правильно, і використана якісна фурнітура, то потрібно тільки відреставрувати дверне полотно. При бажанні можна не звертатися в спеціалізовану компанію, а виконати реставрацію дверей своїми руками. Складність реставрації залежить від характеру та обсягу пошкоджень, і матеріалу, з якого було виготовлено дверне полотно.

Як оновити старі міжкімнатні двері : дерев’яні з масиву або шпоновані

Реставрація міжкімнатних дверей найчастіше пов’язана з ушкодженнями декоративного покриття, отриманими при механічному контакті. Якщо двері розташовані таким чином, що на неї потрапляє сонячне світло, то це призводить до знебарвлення пігментів. У цьому випадку необхідно часткове або повне відновлення первинного забарвлення. Якщо це неможливо, то дверне полотно краще перефарбувати в новий колір.

реставрация межкомнатных дверей

двери до и после реставрации

как отреставрировать старую дверь

Є різні способи, як оновити двері міжкімнатні. В одному випадку можна обмежитися подкрашиванием або підклеюванням, а за наявності серйозних дефектів- і повної заміни декоративного шару. Двері, виконані з однорідного матеріалу, наприклад, металеві, з масиву дерева, найчастіше потребують фарбування.

Свої особливості є при реставрації шпонованих дверей, пов’язані з відшаруванням шпону. Відшарування, найчастіше відбувається через неякісний приклеювання, або порушення вологісного і температурного режиму в приміщенні. Відшарувався ділянку шпону і поверхню основи під ним необхідно очистити від пилу і знежирити. Після цього на прилеглі боку шпону та основи наносять тонкий шар клею і дають йому висохнути.

Якщо відшарувався шпон частково пошкоджений, то після приклеювання треба підібрати відповідні за кольором і фактурою шматки і акуратно підклеїти їх, підігнавши під форму пошкодженої ділянки. Аналогічно виконується і реставрація ламінованої поверхні, тільки в даному випадку замість шпону треба знайти відповідний пластик.

Як відреставрувати стару вхідні металеві двері своїми руками ?

Технологія реставрації старих дверей на вході в будинок або квартиру, в чому аналогічна робіт, пов’язаних з міжкімнатними дверима. Відмінність полягає в тому, що тут рідше відбуваються механічні пошкодження, але частіше пошкодження пов’язані з несприятливими зовнішніми умовами. У такому випадку треба не тільки усунути пошкодження, а й провести додаткову обробку, для оберігання дверного полотна від несприятливих факторів.

При реставрації вхідних металевих дверей може виникнути необхідність в усуненні корозії. Пошкоджена ділянка слід ретельно зачистити і обов’язково покрити грунтовкою в два шари. Після висихання грунтовки її шліфують і фарбують пошкоджену ділянку. Якщо корозія поширилася на значну площу то полотно краще очистити песькоструйкой, покрити грунтовкою і заново пофарбувати. Це обійдеться дешевше, ніж періодичний ремонт нових ділянок пошкоджених корозією.

Є особливості того, як відреставрувати дерев’яні двері на вході, якщо вона має пошкодження пов’язані з підвищеною вологістю. Через велику вологості може початися процес гниття або з’явитися грибок. У даному випадку пошкоджену ділянку необхідно видалити, і виготовити відповідний за формою і розмірами елемент, виготовлений з аналогічної деревини. По можливості полотно слід очистити від старої фарби, покрити антисептиком, грунтовкою і заново пофарбувати. Дані роботи можуть обійтися недешево і їх доцільно проводити, якщо двері виготовлені з масиву цінних порід деревини.

© 6929 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.