Розетка штепсельна із заземлюючим контактом, УЗО і автоматом : як заземлити розетку, який автомат поставити, і навіщо це потрібно

розетка с заземлением

Електрика значно полегшує повсякденне життя людей, допомагаючи впоратися з численними побутовими проблемами. Але при необережному поводженні з електропроводкою і приладами може статися ураження електричним струмом. Розроблено різні заходи і способи пасивної та активної безпеки. Найбільш поширений спосіб- влаштування заземлення. Сьогодні установка розеток із заземленням- обов’язкова норма електробезпеки.

Використовуються й різні автоматичні пристрої, що забезпечують своєчасне відключення електроприладів при виникненні аварійної ситуації. Найбільш ефективно установка розетка з УЗО. Дана система спрацьовує при торканні людиною оголених ділянок проводки або корпусу приладу, якщо на нього потрапив електричний струм.

Як зробити заземлення розетки з відкритою і прихованою проводкою, або встановити автомат захисту

Одним із засобів забезпечують безпечну експлуатацію електроприладів є автоматичні вимикачі, або, як їх ще називають автомати. Як правило, їх встановлюють в електрощитах на вводі в квартиру. При виникненні перевантажень або струмів короткого замикання (КЗ) спрацьовує захист і відбувається відключення приладу від електроживлення. У багатьох виникає питання, який автомат поставити на розетки.

как заземлить розетку

розетка с защитой от влаги

схема защиты электросети

У більшості випадків для домашньої електромережі підійдуть всі типи расцепителей (електромагнітні, теплові, електронні). Дешевші автомати з тепловим відключенням, але їх недолік- тривалий час спрацьовування, під час якого людина може отримати серйозну поразку, а техніка зіпсуватися. Найнадійнішим є установка УЗО, деякі господарі намагаються заощадити (різниця між дешевим автоматом і ПЗВ одноного номіналу відрізняється в 10-15 разів) не думаючи, що заощадивши кілька доларів можна втратити не тільки дорогу техніку, але й життя.

Сьогодні основним типом проводки є прихована. Провід заземлення може прокладатися окремо і має жовто-зелене забарвлення ізоляції. У розетках прихованої проводки з заземленням, встановлених в останні 10 років наявність такого проводу є обов’язковим. Для квартир і будинків де домашня мережа не має такого проводу, рекомендується прокладка додаткової лінії заземлення, або перекладка існуючого двожильного кабелю на трижильний.

Для розеток відкритої проводки із заземленням діють ті ж норми, що і для електроустановочних виробів прихованої проводки. Єдина відмінність- не рекомендується прокладка заземлення окремим проводом в жовто-зеленій ізоляції. Краще замінити кабель цілком. Це буде більш естетично.

Як перевірити заземлення в розетці на дачі і в будинку, і для чого воно необхідне

Нерідко запитують, навіщо потрібно заземлення в розетці, якщо вже встановлені автомати і ПЗВ. Захисне заземлення виконує дві функції: пасивного та активного захисту від ураження електричним струмом. Пасивна захист полягає в стікання струму витоку потрапив на корпус приладу безпосередньо в землю. Опір заземлювального провідника завжди менше, ніж внутрішній опір людини і в разі потрапляння напруги на корпус струм потече не по тілу людини, а по заземляющему провіднику.

Активна безпека заземлення забезпечує тим, що у разі пробою і почала витоку електричного струму виникає різниця входять і виходять струму, яке приводить у дію УЗО, яке відключає напругу. Встановивши розетку з заземлюючим контактом необхідно знати, як правильно провести підключення. У міських квартирах все заземлюючі контакти треба приєднати до загального контуру заземлення, а при його відсутності до нульової шини, яка є у всіх електрощитах.

Є певні правила, як заземлити розетку на дачі. Тут доведеться самостійно виготовити та змонтувати контур заземлення. Розрахунок параметрів контуру проводиться за складною схемою. Але в загальному випадку для створення надійного заземлення потрібно вбити в землю кілька металевих куточків і з’єднати їх між собою сталевою смугою. Кількість і розмір куточків залежить від типу грунтів (піски, супіски, суглинки, глини), ступеня насиченості водою і верхнім рівнем грунтових вод. Бажано, щоб контур розташовувався недалеко від зливових або дренажних стоків. Смугу від контуру проводять в електрощит заміського будинку і підключають до заземлювальної шини. Всі з’єднання заземлюючих провідників виконуються болтами і повинні бути доступні для огляду.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.