Розетка з таймером і пультом дистанційного керування: як влаштована «розумна розетка «, і як нею управляти (інструкція для початківців)

розетка с таймером

Технологія « розумного будинку » стає все більш популярною, і це не просто данина моді, а можливість зробити життя комфортнішим і знизити витрачання різних ресурсів. Одним з елементів такої автоматизованої системи є керовані розетки. Які дозволяють включати або відключати електроприлади в заданий час.

Є декілька типів цього обладнання, що відрізняються за своїми технічними можливостями. Управління здійснюється за допомогою таймера, пульта дистанційного керування (ДУ) і сигналів передаються по інтернету. Найпростіше і дешевий пристрій- таймер, із збільшенням вартості обладнання зростають і його функціональні можливості. Оптимальне співвідношення ціна / функціональність у розетки з пультом ДУ.

Електронна розетка з дистанційним керуванням: як користуватися пультом ду ?

Ще не так давно розетка з пультом дистанційного керування вважалася чимось екзотичним, надмірністю в побуті. Але сьогодні багато господарі гідно оцінили цей корисний пристрій, що дозволяють зменшити витрату електроенергії і полегшити управління побутовими електроприладами, встановленими у віддалених або важкодоступних місцях.

розетка с электронным таймером

розетка с дистанционным управлением

розетка с пультом ду

При настінної установці телевізора, відеопроектора та іншої апаратури розетку так само монтують на значній висоті. Використання розетки з пультом управління полегшує процедуру включення і відключення електроприладу.

Пристрій з дистанційним управлінням володіє ще однією корисною функцією- регулювання вихідної напруги. Використання цієї опції дозволяє регулювати потрібну ступінь освітлення світильника, включеного через керовану розетку. Деякі моделі мають опцію таймера, яка підвищує функціональність керованої розетки.

Особливою популярністю користується дистанційне керування у дачників і садівників, які захоплюються ландшафтним дизайном. Використовуючи пульт ДУ можна включити фонтан або систему автоматичного поливу ділянки, відрегулювати зовнішнє освітлення і виконати іншу роботу. Дальність дії пульта становить десятки метрів, що дозволяє управляти електроприладами, не виходячи з дому.

Програмована розетка з таймером, добова і тижнева : будову та принцип роботи

Однак така функціональність потрібно не завжди. У деяких випадках є необхідність своєчасно включити або виключити побутову техніку або освітлення. У більшості випадків для цього підійде проста і недорога розетка з таймером добова. Її можна запрограмувати на включення / вимикання в заданий час. Це дуже зручно, якщо потрібно використовувати домашні електроприлади, коли господарів немає вдома або в нічний час. Останнє дуже зручно при наявності багатотарифного лічильника електроенергії. Використання системи автоматичного управління дозволяє знизити витрати на електроенергію і при цьому господарям не треба прокидатися, щоб включити або виключити побутову техніку. Включення або виключення відбувається за рахунок механічного замикання або розмикання контактів.

Першими такими пристроями були механічні таймери з можливістю програмування режиму на добу. Вони використовуються і досі, але їм на зміну прийшли розетки з електронним таймером, які мають більший діапазон програмування (на тиждень і більше). Система електронного управління нерідко комплектується пультом ДУ з дисплеєм, що спрощує введення даних по включенню / виключенню електроприладів. Тут управління включенням відбувається через електромагнітне реле, яке в залежності від поданого на нього сигналу розмикає або замикає контакти. Одним з напрямків використання електронних таймерів стала імітація присутності господарів у будинку. У заданий час включається і вимикається освітлення, радіоприймач або телевізор. При цьому господарі знаходяться у від’їзді, але стороннім спостерігачам важко здогадатися про це. Це один із заходів безпеки, яка значно зменшує вірогідність квартирної крадіжки.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.