Розетки і вимикачі : фото, пристрій, схема підключення і висота установки : перенесення і монтаж вимикачів і розеток

розетки и выключатели

Вимикачі та розетки- це контактно- комутаційна фурнітура, якої ми найчастіше користуємося в побуті. Від цих конструкції залежить не тільки зручність і безпеку використання електроприладів, а й гармонія, і цілісність загального стилю інтер’єру. Про те, як вибрати розетки і вимикачі, і якими вони бувають, ми докладніше розповімо в нашій статті. Крім цього, сьогодні досить поширена установка декількох елементів комутаційної фурнітури в одному блоці. Це дозволяє не тільки спростити роботи з монтажу, але і забезпечує більш компактне розташування і стильний зовнішній вигляд.

Електричні розетки і вимикачі : накладні, вуличні (зовнішні), трехклавішние, кольорові, ретро

За способом монтажу електрофурнітура ділиться на :

моделі відкритого виконання (коли розетка або вимикач повністю кріпляться на поверхні стіни) ;

прихованого виконання (коли сам пристрій топиться в стіну в спеціальних пластикових або металевих коробках, а на поверхні монтується тільки декоративна панель) ;

для фальшстен (з пелюстковими держателями для коробок, прижимающих її до аркуша стінового матеріалу).

[ Hana- code- insert ] ‘ yande1x from 374 post ‘ is not found

розетки в стиле ретро

установка розеток и выключателей

Останнім часом накладні вимикачі та розетки практично не використовуються, так як вони підходять для відкритої проводки, яка повсюдно йде в минуле, поступаючись місцем прихованої, адже дроти (навіть із захисними пеналами) псують зовнішній вигляд будь обробки.

Залежно від виконуваних функцій електрофурнітура також буде різною. Найпростіший і звичний- одноклавішний вимикач. Його зазвичай використовують для верхнього освітлення, але з його допомогою можна включати й інші прилади- вентилятори вентиляційних систем та інше.

Для управління декількома приладами або різними варіантами підключення джерел світла можуть використовуватися двох- і трехклавішние моделі. Така фурнітура зручна в тих приміщеннях, де є можливість підключення окремо верхнього, і додаткового світла.

Останнім часом особливо популярні стали клавішні вимикачі зі світлодіодними індикаторами. Для житлових приміщень зазвичай використовуються моделі, в яких підсвічування спалахує при відключеному освітленні, і дозволяє легко їх помітити в темряві. Але пропонуються і так звані контрольні вимикачі. У яких підсвічування активна при працюючому споживача, їх можна використовувати для контролю відключення освітлення або інших приладів у віддалених приміщеннях.

Крім звичних пристроїв багато виробників пропонують і більш складні. До них можна віднести діммери (светорегулятори), вимикачі з датчиками руху або таймером.

Розетки представлені в ще більшому різноманітті. У першу чергу хочеться відзначити, що фурнітура радянського зразка не підходить для більшості сучасних приладів. Така ситуація виникала через різницю стандартів. Більшість сучасних розеток підходить і для нової і для старої техніки.

Пам’ятайте : використання перехідників з радянського на євростандарт дуже часто призводить до займання і пожеж. Тому, якими надійними і безпечними не видалися б вам ретро вимикачі та розетки, варто їх замінити на сучасні. Заміна завжди буде дешевше, ніж новий ремонт квартири і, тим більше, здоров’я ваших близьких.

Крім цього існують розетки для різних сучасних комунікацій (телевізійних антен, комп’ютерних та телефонних мереж). Всі вони дозволяють позбутися зайвих проводів в кімнаті і мобільніше користуватися різною технікою. Окремо хочеться відзначити фурнітуру з підвищеною вологи й пилу. Зазвичай їх використовують, як вуличні розетки і вимикачі або для приміщень з підвищеною вологістю.

Зручна в монтажі і фурнітура, зібрана в блоки. Наприклад, замість того, щоб встановлювати три окремих вимикача і розетку, можна використовувати трьохклавішний вимикач з розеткою виконаних в одному стилі і об’єднаних загальною рамкою. Таке рішення не тільки більш компактно, і виглядає акуратно і гармонійно. Схема підключення розетки і вимикача при цьому не змінюється.

Підключення розеток і вимикачів : євростандарт установки і рамки для електрофурнітури

Один з найбільш спірних питань при монтажі електрофурнітури- висота встановлення розеток і вимикачів. Тут також має місце різниця прийнятих стандартів. При радах прийнято було монтувати вимикач на висоті 1600 мм, а розетки- 800мм. Однак з приходом « євроремонтів » прийшли і нові правила. За європейськими стандартами вимикач встановлюється на висоті 800 мм, а розетки- 200- 300мм. Сьогодні в нашому регіоні використовуються обидва варіанти. Так, євростандарт встановлення розеток і вимикачів дозволяє приховати більшість проводів, під меблями. Але радянський варіант більше підійде для сімей з маленькими дітьми і для багатьох більш звичний.

Крім цього установка вимикачів і розеток в різних кімнатах може відрізнятися. Багато в чому це залежить від використовуваної техніки. Так у вітальні цілком доречне розміщення розеток на невеликій висоті, при цьому шнури сховаються за тумбами і столами, але в кухні електрофурнітуру краще розміщувати над стільницею. Але якою б не використовувалася стандарт, не варто ускладнювати і перевантажувати схему, на питання: як підключити вимикач від розетки, найбільш правильним рішенням буде- все точки краще підключати від розподільної коробки окремо. Це гарантує не тільки нормальну роботу всіх приладів і джерел освітлення, але і безпеку вашої проводки.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.