Септик для дачі своїми руками : види, відгуки, пристрій і установка ; як вибрати септик для дачі і зробити дачний туалет ?

септик для дачи

Забезпечити побутові умови на дачі, відповідні по комфорту міським буває непросто. Адже за винятком зовнішнього електропостачання, інших централізованих інженерних мереж в дачних селищах, як правило, не буває. Особливу проблему викликає пристрій септика для туалету на дачі. Його призначення- збір і очистка побутових стоків.

Пристрій і конструкція септиків можуть значно відрізнятися. Найпростіша система- накопичувачі, які по мірі їх заповнення відкачуються асенізаторами. Є й більш складні пристрої, що не потребують відкачці. Але якою б не була конструкція септика для дачі, відгуки про нього свідчать, що він є важливою складовою благоустрою заміського ділянки.

Який септик вибрати для дачі : без відкачування, накопичувальний, автономний, міні

Вибираючи систему каналізації дачної ділянки необхідно врахувати кілька факторів. Чи планується постійне проживання господарів, в тому числі і взимку, або періодичні приїзди в теплу пору року. Скільки людей буде проживати на дачі, обсяг відводяться стоків, можливість відведення води в дренажну систему. Від цих даних залежить який тип септика буде оптимальним, і які витрати будуть потрібні на його влаштування та експлуатацію.

пластиковый дачный септик

септик для дачи из еврокубов

как сделать септик на даче

Як вже говорилося, найпростішою системою є накопичувальний септик для дачі. По суті це ємність, в якій збираються стоки, що відкачуються надалі. Вибираючи розмір ємності, слід дізнатися характеристики асенізаційної установки. Будувати септик, що перевищує максимальний обсяг, викачували асенізаційної установкою більш ніж на 10-15% недоцільно.

Якщо на дачі проживає невелика кількість людей і їх перебування буває періодичним, то краще всього використовувати міні септик для дачі. Він розрахований на невеликий обсяг. Переробка стоків відбувається під впливом спеціальних засобів, після чого отримані відходи стають безпечними і їх можна використовувати, наприклад, для удобрення грунту. Перевагою міні систем є можливість установки в дачному будиночку. Для цього доведеться зробити перепланування, щоб виділити невелике приміщення і провести туди місцеву вентиляцію.

Є і більш складна конструкція септика для дачі без відкачування. Її технологія передбачає переробку стоків у кілька етапів. Кожен з етапів циклу переробки відбувається в своєму відсіку (камері). Залежно від обраної технології кількість камер, може доходити до чотирьох. Переробка здійснюється під впливом анаеробних бактерій, які перетворюють стоки в придатні для подальшого використання добрива.

Пристрій і установка септика на дачі : як зробити саморобний антисептик ?

Вибравши септик дачний, приступають до будівництва. Спочатку вибирають місце його встановлення, яке повинно розташовуватися не ближче 5 м від дороги, 4 м від будинку і споруд, і 3 м від паркану. Особлива увага приділяється видаленню від водойми, колодязя і свердловин водопостачання. У кожному регіоні є свої нормативи, що залежать від природних і геологічних особливостей. Їх слід дізнатися, перш ніж, планувати установку септика на своїй ділянці.

Як правило, дачний туалет септик встановлюють у дальньому від входу місці. При цьому треба е забувати і про сусідів. Щоб уникнути суперечок рекомендується отримати їх письмову згоду на установку септика в обраному вами місці. Зрозуміло, що це не скасовує необхідності дотримання санітарних норм.

Для самостійного пристрою септика на дачі використовують різні матеріали : бетон, цегла, метал і пластикові бочки і навіть старі покришки. Важливо дотримати кілька умов. Глибина установки повинна мінімум на 0,5 м бути вище рівня грунтових вод. Виходячи з цього, і розрахункового обсягу септика, вибирають його габарити і найбільш підходящі матеріали для виготовлення. Обов’язковою вимогою є герметичність ємності. Не можна допустити потрапляння стоків у грунт. Для захисту стінок від руйнувань роблять зовнішню і внутрішню гідроізоляцію, що запобігає матеріал від негативного впливу води та стоків.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.