Септики для заміського будинку: види, відгуки та пристрій; який вибрати септик для приватного будинку, і як облаштувати каналізацію на ділянці?

септик для загородного дома

Інженерні комунікації забезпечують комфорт і затишок в наших будинках і квартирах. Але якщо в місті більшість багатоквартирних будинків підключено до централізованих мереж, то власники дач і приватних будинків змушені вирішувати цю проблему самостійно. Рішенням однією з проблем є установка септиків для котеджів або дач.

Перевага заміського септика- автономність, простий пристрій і експлуатація. Можна додати і порівняно невеликі витрати, причому чим більш складне і дороге обладнання використовується, тим нижче подальші витрати на утримання та переробку стоків.

Види септиків для заміського будинку: накопичувальні, автономні і міні-системи

Застосовуються різні види септиків для каналізації заміського будинку від простих накопичувальних місткостей до систем з повним циклом переробки стоків у біодобрива. Численні системи відрізняються по конструкції, технології, обсягом, продуктивності і, звичайно, вартості.

устройство септика для частного дома

септик для загородного дома

как установить септик на участке

Для того щоб вибрати кращий септик для заміського будинку потрібно врахувати кілька важливих аспектів. Значною мірою на вибір впливає режим проживання, у тому числі кількість постійно живуть людей, передбачуваний щодобовий обсяг стоків. З урахуванням цього визначається тип септика- накопичувальний, з подальшою відкачкою або комплексна система з переробкою за допомогою хімічних засобів або анаеробних бактерій.

Можливо і комбіноване застосування різних систем. Наприклад, у будинку встановлюють міні системи з біо переробкою, а для інших об’єктів використовують накопичувальну ємність. Застосують і поділу стоків на фекальні та побутові і для кожного з них використовують свою систему очищення. Це зменшує об’єм стоків небезпечних для навколишнього середовища і зменшує витрати на подальшу переробку фекальних стоків. Для звичайних побутових стоків можна використовувати фільтри з наступним зливом очищеної води в дренажну систему.

Деякі господарі створюють саморобні септики для дому, нерідко використовуючи для цього підручні матеріали, такі як старі колеса від автомобілів. Крім економії за рахунок застосування вторинної сировини така конструкція допомагає вирішити і проблему утилізації зношених покришок.

Відстань від септика до будинку, установка каналізації та антисептика на ділянці

Після вибору системи автономної каналізації і типу септик для будинку необхідно визначити місце його встановлення на ділянці. Існують певні норми, що регламентують відстані від септика до різних об’єктів. Наприклад, від септика до паркану має бути мінімум 1 метр, а до житлового будинку не менше п’яти. Не варто забувати про сусідів, автомобільний проїзд, зелені насадження та інші об’єкти. Особлива увага приділяється віддалі до водойм і верхньої межі грунтових вод. Межі водоохоронних зон залежать від місцевих умов і їх необхідно дізнатися, перед початком будівництва.

Обов’язковою умовою пристрої септика в приватному будинку є його герметичність, що запобігає попаданню стоків у грунт. Це забезпечується конструкцією септика, а так само додаткової внутрішньої і зовнішньої ізоляцією від агресивного впливу води та стоків. Деякі конструкції мають подвійні стінки, що забезпечує більш високий ступінь захисту від протікання.

При створенні септика своїми руками для дому, як правило, потрібно прокласти труби від будинку або інших об’єктів до накопичувальної ємності. Труби прокладаються на глибині нижче рівня промерзання прийнятого для даного регіону. Рекомендується прокладка нагревающего кабелю паралельно трубах. Систему електрообігріву труб септика використовують у разі екстремальних морозів. Так само потрібно забезпечити кут нахилу труб. Він залежить від їх діаметра. Для труб діаметром до 50 мм потрібно ухил не менше 3 %, а для діаметра 85 мм і більше- 2 %.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.