Штроблення стін під проводку болгаркою і штроборезом : правила і технологія, а також електропроводка під гіпсокартоном

электропроводка под гипсокартоном

Прокладка електропроводу може проводитися відкритим, або прихованим способом. Відкрита проводка знаходиться безпосередньо на поверхні стелі або стін, а прихована прокладається всередині конструкцій- під підлогою, у фундаменті, стінах і перекриттях. Одним із способів прихованої прокладки є штроблення стін під проводку з наступним укладанням проводу та закладенням борозен. При виборі виду і способу монтажу електропроводки необхідно враховувати всі необхідні вимоги безпеки при подальшій експлуатації внутрішньої електромережі. Яким чином будуть прокладені кабелі та проводи, залежить від матеріалу, з якого виконані стіни.

Як штробіть стіну під проводку (бетонну, цегляну), і чим замазати штробу з проводами

У бетонних і цегляних стінах проводку, зазвичай, роблять в штробі. Це канавка в стіні, глибина і ширина якої залежать від розміру прокладаються в ній комунікацій, кількості і перетину проводів. Робиться штробление бетонних стін під проводку зубилом вручну або з використанням перфоратора, штроборіза, або за допомогою кутової шліфувальної машини.

штробы для проводки в стене

электропроводка за гипсокартоном

штробление стен под электропроводку

Роботи починаються задовго до остаточної обробки приміщення. На стінах роблять розмітку, лінії прокреслюють будівельним олівцем. Розташування їх повинно бути строго горизонтально під стелею або вертикально по схилу. Водночас намічаються місця для розеток з вимикачами і для розподільних коробок.

Далі необхідно визначитися, чим і як проштрабіть стіну під проводку. Зазвичай для таких робіт використовують перфоратор зі спеціальними насадками. Це може бути Штробери, що представляє собою трохи вигнуту лопатку з жолобком, або звичайна плоска лопатка. Борозенки, виконані Штробери, виходять акуратними і досить глибокими, але штробу ширше, ніж сама насадка, доведеться робити в кілька прийомів, що не зовсім зручно.

При великих обсягах робіт використовують болгарку з алмазним диском. Але якщо задуматися, чим і як штробіть стіну під проводку найбільш швидко, то варто придбати штроборіз, який має відразу два ріжучих диска. Робота вважається дуже курній, тому необхідно мати захисні окуляри, беруші і респіратор.

Після укладання в штроби проводки, кабель закріплюють там дюбель- хомутами, в поглиблення вставляють розподільні й настановні коробки, фіксуючи їх за допомогою алебастру, а штроби замазують штукатурним розчином.

Електропроводка в гіпсокартонних перегородках : прихований монтаж і пошук проводки

Схема прихованої електромережі повинна бути такою, щоб згодом пошук проводки в стіні не складав праці. У гіпсокартонних перегородках, або ж під гіпсокартонної обшивкою, її роблять після монтажу профілів, до установки самих плит. Кабелі прокладають в металевих трубах або негорючих гофрошланг і коробах. Кріпляться вони до конструкції за допомогою мідного дроту.

Не завжди у господаря квартири мається план електрокомунікацій приміщення, а просвердлити стіну, де знаходяться дроти, просто необхідно. Для того, щоб визначити їх місцезнаходження, випускають спеціальні прилади, які « знають», як знайти проводку в стіні. Це можуть бути різні сигналізатори, тестери або пробники. Але існують і « дідівські » методи пошуку. Наприклад, звичайний радіоприймач, що підтримує частоту 100кГц. Наростаючий шум і потріскування при просуванні уздовж стіни підкажуть, де вона знаходиться.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.