Штукатурка стін своїми руками : відео, фото, технологія робіт ; види штукатурки стін і суміші для неї, підготовка поверхні, інструменти та способи обробки

штукатурка стен

Штукатурка стін (фото можна подивитися в даній статті) є одним з видів оздоблювальних робіт. Вона може бути виконана всередині приміщення або зовні будівлі. Головне її призначення- це вирівнювання та відновлення поверхні стін. Залежно від того, яка буде подальша обробка стіни або стелі, визначається, якою буде штукатурка. У деяких випадках необхідно створити ідеально рівну поверхню, а іноді можна обійтися без штукатурки. Наприклад, при використанні при облицюванні гіпсокартонних плит, штукатурку цегляних стін, або будь-яких інших, робити не обов’язково.

Штукатурка стін з газобетону, піноблоків, дерева, цегли ; під шпалери, плитку або фарбування

Штукатурні роботи здійснюються двома способами: маяковим і безмаячним. Якщо є наявність великої кривизни, западини або опуклості, відхилення стін становить більш 20мм, то застосовується маякова технологія штукатурки стін.

цементная штукатурка стен

гипсовая штукатурка стен

штукатурка стен по маякам

Основним завданням даного виду робіт, крім вирівнювання стін, є необхідність додання кутах правильної прямокутної форми. Це дуже важливий момент при установці, наприклад, кутової кухні або душової кабіни. Якщо кути або стіни будуть нерівними, з’являться небажані щілини.

Перед початком штукатурки, необхідно підготувати поверхню основи, для чого її необхідно ретельно очистити від пилу, сміття і залишків попередніх покриттів. І тільки потім можна приступити до основного робітникові етапу.

Штукатурку дерев’яних стін виробляють за попередньо прибитою дранці. Додатково, якщо дерев’яна поверхня недостатньо шорстка, її обробляють насічкою, щоб забезпечити надійне зчеплення штукатурного розчину зі стіною.

Досить часто бетонні поверхні не штукатурять, так як поверхня у них досить гладка. Її досить зашпаклювати. Але якщо така необхідність все ж є, наприклад, наявність великих нерівностей, то на бетоні попередньо роблять насічки або натягують спеціальну сітку.

Штукатурка стін з піноблоків нічим особливим не відрізняється від штукатурення цегляних поверхонь. Необхідно перед початком штукатурних роботи трохи поглибити шви кладки.

За якістю штукатурні роботи поділяються на прості, які виконуються в складських, підсобних приміщеннях і підвалах ; поліпшені, що зустрічаються в житлових квартирах, лікарнях і шкільних установах ; високоякісні- в театрах, музеях, готелях і в побудованих за індивідуальними проектами будівлях.

Розчин для штукатурки стін (пропорції), підготовка, обробка кутів і ремонт старого покриття

Є кілька основних видів суміші для штукатурки стін:

Для вапняного розчину одну частину вапна перемішують з 1-5 частинами піску, який підсипають до тих пір, поки жирність розчину не стане нормальною.

Глиняний розчин не володіє необхідною міцністю, у зв’язку з цим, в нього можуть додавати гіпс або цемент.

Цементний розчин, застосовуваний при штукатурці стін під шпалери, виготовляють, перемішуючи 2-5 частин піску з однією частиною цементу. Варто зауважити, що складом 1:2 легше штукатурити стіни.

Цементно- вапняну суміш готують з вапна, змішаної з піском і цементом.

Велика увага при штукатурці стін (відео наочно покаже весь процес) необхідно приділити кутах і укосах. Слід зауважити, що ці роботи здійснюються тільки після штукатурення основної поверхні стіни. При цьому вона повинна просохнути два- три дні. У даній роботі багато професійних секретів, тому, щоб кути вийшли ідеально рівними, краще звернутися до фахівця.

Ще один момент- ремонт старої обштукатуреної поверхні. Поки не почалися основні роботи, пошкоджена частина очищається від неміцно тримається штукатурного шару, Обмітати, змочується водою, а потім накладають рідкий розчин.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.