Штукатурка стін своїми руками

штукатурка

Штукатурку можна наносити на стіни з різного матеріалу- бетонні, цегляні, блокові, облицювання гіпсокартоном. Стіни штукатуряться з метою надання їм рівній поверхні і захисту від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища. Якщо планується обробка вже оштукатурених стін, старе покриття на яких прийшло в непридатність, слід відбити його дощенту, зашкурити і провести штукатурку по основі.

Штукатурку виробляють з будівельного розчину, змішуючи сухий готовий матеріал і воду. При необхідності в заміс додаються додаткові компоненти (вапняний розчин, цемент та ін.)

Штукатурка стін своїми руками передбачає правильну консистенцію розчину (не надто рідкий і не надто густий), а також відповідність поверхні стіни вимогам. Так, стіна повинна бути міцною, сухою, чистою, а також добре зчіплюється зі штукатуркою. Вона повинна бути пористою, не без вибоїн і западин. У тому випадку, якщо поверхня стіни являє собою стару цегляну кладку з глибокими виїмками і борознами, слід вмонтувати в неї штирі з арматури, а на них навісити металеву сітку. Тільки після цього можна оштукатуривать таку стіну, інакше товстий шар розчину не триматиметься на ній. Перед нанесенням нижнього шару штукатурки майстри рекомендують побризкати металеву сітку цементним розчином, щоб запобігти її іржавіння. Втім, замість цементного розчину підійде сурик або лак.

Не можна штукатурити сиру поверхню, тому з моменту зведення стін і до початку їх штукатурення повинно пройти декілька тижнів. Перед нанесенням штукатурки поверхню стіни потрібно трохи змочити водою. Якщо у швах знаходиться розчин, його слід зчистити.

Для обробки внутрішніх стін використовується вапняно- гіпсова, вапняна, вапняно-цементна, гіпсова штукатурка. На зовнішні стіни прийнято наносити вапняно- цементний розчин. З інструментів знадобляться кельма, схил, сокіл, шпатель, нівелір, правило, шаблони, мітелочки, черпак. Штукатурка наноситься завжди зверху вниз. Як правило, розчин наносять в три шари. Цементну і вапняну штукатурку наносять в один або кілька шарів бажаної товщини, дотримуючись певні інтервали для полегшення зчеплення шарів. Потім поверхню вирівнюють теркою, а нерівності заповнюють розчином.

Після нанесення розчину проводять обвивка стін комишиту і дранкою. Гладку штукатурку наносять в два- три шари. Після цього стіна готова до шпаклювання та подальшої обробки. Тепер ви знаєте, як штукатурити стіни в будинку.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.