Шумоізоляційні матеріали для стелі — характеристика

Зміст статті:

1. Призначення звукоізоляції в приміщенні

2. Різновиди звукоізоляції

3. Особливості органічних матеріалів

4. Різновиди звукоізоляційних конструкцій

5. Підготовчий етап — обробка стелі

6. Ефект досягається тільки при повній шумоізоляції

В ході ремонту виникають питання, пов’язані з вибором якісних будівельних матеріалів, можливостями економії на оплаті послуг монтажної бригади, тривалістю виконання робіт та іншими актуальними проблемами. Багато власників упорядкованих квартир скаржаться на хорошу чутність, тому рано чи пізно замислюються про те, як зробити шумоізоляцію стелі, щоб всередині стало тихіше і комфортніше.

Призначення звукоізоляції в приміщенні

Для пошуку ефективних методів боротьби з постійним шумом, важливо розуміти призначення звукоізоляції і її структури в цілому. Отже, шумоізоляція представлена у вигляді багатошарової конструкції, яка перешкоджає проникненню звукової хвилі, суттєво зменшуючи силу її потоку.

Очевидно, що рівень ефективності матеріалу і особливості технічних якостей безпосередньо залежить від товщини його шару. Фахівці вказують на те, що сучасні матеріали здатні забезпечити зниження шуму близько 40%.

Різновиди звукоізоляції

Наявність досить великого асортименту товарів, пропонованих вітчизняним і зарубіжним виробником, здатна ввести в оману не тільки новачки, але і досвідченого будівельника. Правильний вибір матеріалів забезпечить не тільки бездоганне покриття, але і безпеку для проживання людей. Враховуючи даний фактор, перед походом в магазин необхідно ретельно вивчити шумопоглинаючі матеріали для стелі, представлені кількома варіантами.

Особливості органічних матеріалів

Основний вибір продукції протягом багатьох років був представлений пінополістиролом, ДВП, ДСП, ековата. Постачальники пропонують дані матеріали за доступною ціною, однак слід врахувати і їх недолік — вони не стійкі до впливу високих температур (швидко запалюються).

У сучасних квартирах шумоізоляцію з пінопластових перекриттів або ДСП плит не встановлюють, але ці матеріали знайшли застосування в інших областях. Так, пінополістирол служить відмінним теплоізоляційним прошарком для гаража, а з ДВП вийде якісна обробка у тимчасовому приміщенні.

До сучасних товарам, виготовленим з додаванням спеціальних компонентів, що дозволяють поліпшити ізоляційні якості та захищають від зовнішнього впливу вогню, вологи, процесів гниття. До таких відносять кам’яну вату і скловату.

Високий попит в даний момент спостерігається на неорганічні шумоізоляційні матеріали для стелі, що обумовлюється їх довговічністю і надійністю в різних експлуатаційних умовах. Крім цього, важливою перевагою даної продукції є екологічність елементів, що входять до складу, а також вартість (у середньому 1 м3 обійдеться в 500-1300 рублів).

Наявність широкого температурного діапазону експлуатації скловати або кам’яної вати (від -65 до +400 і більше градусів), що дозволяє використовувати її не тільки для оздоблення житлового приміщення, але і будівлі виробничого та адміністративного призначення.

Фахівці рекомендують кам’яну вату в якості оздоблювального матеріалу в місцях з підвищеним вмістом хімічних речовин, оскільки вона добре переносить вплив кислотних і лужних середовищ.

Слід пам’ятати про те, що забезпечення тиші та спокою в приватному будинку або квартирі, залежить не тільки від того, які підібрані матеріали для шумоізоляції стелі, але і від додаткових оздоблювальних матеріалів: гіпсокартонних плит, підвісних і натяжних стель, пластикових панелей.

Різновиди звукоізоляційних конструкцій

При установці підвісної системи для утеплення стелі рекомендується використовувати мінеральну вату, яка вкладається в проміжок від стелі до перекриття. Така обробка забезпечує поглинання проникаючого всередину приміщення шуму за рахунок підвісної стелі. Це може бути продукція від Армстронг, Рокфон та інших відомих виробників.

Якщо виконується шумоізоляція стелі пінопластом, то не можна плити приклеюють до стелі, так як вже через деякий час матеріал почне відходити від основи, що загрожує появою простору і поступового зниження якості звукоізоляційної прошарку.

Для досягнення ефективного шумопоглинання рекомендується монтаж пористих продуваються матеріалів.

Якщо в квартирі зроблено бездоганна статева стяжка, то достатньо встановити натяжна стеля, який також забезпечить поглинання небажаного шуму. При необхідності додаткова ізоляція може бути виконана з рулонів скловати, що зручно монтується і досить ефективна.

При монтажі гіпсокартонних перекриттів також може бути використана мінеральна вата (скловата або кам’яна), при цьому важливо приділити увагу герметичності швів. Дана рекомендація відноситься до всіх варіантів монтажу зі стикуванням матеріалів.

Підготовчий етап — обробка стелі

Перш ніж шумоізолюючі матеріали для стелі будуть встановлюватися, слід провести низку заходів з підготовки самої поверхні:

  • Очистити основу від оздоблювальних матеріалів, включаючи побілку і фарбу, інакше по мірі їх відшаровування буде знижуватися і ефективність звукоізоляції приміщення.
  • При наявності тріщин і щілин їх шпаклюють.
  • Якщо на стелі виявлені сліди грибкових бактерій або іржа, необхідно усунути причину їх появи. Вата не піддається процесам гниття, але із-за таких шкідливих мікроорганізмів почне руйнуватися сама стеля.

Як тільки зачистка буде завершена, можна встановлювати металеві каркаси для кріплення звукоізоляції, як показано на фото. У разі високого проникнення звуків може бути недостатньо одного шару, тоді доведеться монтувати додатковий шар. Дана конструкція займає більше місця, тому висота стелі буде дещо зменшена.

Шумоізоляція стелі, детальне відео:

Ефект досягається тільки при повній шумоізоляції

Фахівці вказують на те, що обробка стелі не завжди сприяє усуненню стороннього шуму від сусідів. Це пов’язано з тим, що деякі звуки досить складно погасити повністю, наприклад, гучну музику або звуки музичних інструментів.

У цьому випадку знадобиться не тільки шумоізоляційний матеріал для стелі, але і для стін. Це може бути рулони тієї ж вати, або листи пінопласту.

Що стосується порядку, то він схожий з монтажем стельового покриття:

  • Спочатку готується поверхню.
  • Монтується каркас.
  • Встановлюються гіпсокартонні листи.

Після такого ремонту можна бути впевненим надійного захисту квартири від сторонніх звуків.

© 6854 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.