Шумоізоляція стелі своїми руками — тиша і спокій у домі

Зміст статті:

1. Порядок виконання стельової звукоізоляції

2. Підбір звукоізоляційних матеріалів

3. Установка підвісних стель зі звукоізоляційним ефектом

4. Усунення ударного шуму за допомогою звукоізоляційної прошарку

5. Створення звукоізоляції в поєднанні з натяжною стелею

6. Особливості шумоізоляції в дерев’яних будинках

7. Особливості звукоізоляції в панельних будинках

Однією з основних проблем проживання в квартирах багатоповерхових будинків є погана звукоізоляція, яка ускладнює комфортне існування багатьох людей. Для того щоб позбутися від постійного шуму, що виникає від перестановки меблів, гучної музики з сусідніх квартир, фахівці рекомендують виконати монтаж шумоізоляції стелі своїми силами або найняти бригаду будівельників.

Порядок виконання стельової звукоізоляції

Як і при будь-яких інших ремонтних роботах, створення ізоляційної конструкції вимагає попередньої підготовки необхідних інструментів, драбини, спеціальних матеріалів і обробки основи — стелі.

Спочатку приділяється увага самої поверхні.

Стеля ретельно очищається від старої побілки, фарби, шпаклівки. Виконується ця процедура з метою виявлення тріщин і щілин, які переховуються під обробкою. При наявності таких потрібно нанести новий шар шпаклівки.

На наступному етапі виконуються виміри, за якими складається кошторис для придбання потрібної кількості матеріалів.

Як тільки все буде готово, виконується шумоізоляція стелі своїми руками, яка починається з монтажу каркасу. До встановленої основі і кріпляться плити звукоізоляційного матеріалу. Особливу увагу слід приділити місцях їх з’єднання — всі частини повинні максимально прилягати один до одного, тоді конструкція буде ефективно справлятися з поставленими завданнями. Після завершення робіт висота стелі, як правило, зменшиться близько 7-10 див.

Підбір звукоізоляційних матеріалів

За готовим вимірами можна сміливо підбирати матеріали, від якості яких залежить рівень поглинання надходять ззовні звуків. Правильний підхід забезпечить зниження рівня шуму до 3-4 разів.

Особливу увагу при покупці матеріалів приділяється:

  • горючості (на упаковці вказується категорія пожежонебезпеки);
  • звукоизоляционному коефіцієнту;
  • товщині покриття (вона визначає розмір всієї ізоляційної системи);
  • наявності санітарно-гігієнічного сертифіката.

Як правило, пристрій шумоізоляції стелі виконується із наступних матеріалів:

Мінеральної вати

Відноситься до категорії негорючих і екологічно безпечних матеріалів. У товщину плити можуть бути до 50 мм. Завдяки бездоганним властивостям і низьким коефіцієнтом усадки матеріал відмінно підходить для монтажу в житловому приміщенні.

Пінополіуретану і пінополіетилену

Відрізняються хорошими звукоізоляційними показниками, забезпеченням надійного захисту від ударних шумів, щільним зчепленням завдяки вбудованим пазів.

Ущільнювальної стрічкою, що самоклеїться

У її виробництві використовуються тільки екологічно чисті компоненти, які гарантують низьку теплопровідність і стійкість при температурних і атмосферних коливаннях.

Крім цього шумоізоляція стелі в будинку виконується і з натуральних природних матеріалів. До таких відноситься торф, лляне клоччя, кокосове волокно і пробка, що відрізняються від традиційних матеріалів високою вартістю. Для отримання хорошого результату важливо досягти оптимального співвідношення ціни, якості, товщини та коефіцієнта звукопоглинання.

Установка підвісних стель зі звукоізоляційним ефектом

Основними функціями підвісної стелі вважається не тільки преображення приміщення, але і усунення звукового луни, що сприяє зменшенню шуму.

Для цього стеля обладнується алюмінієвої латами, представленої на фото, для заповнення якої і знадобиться звукоізоляційний матеріал. Знизу конструкція починається з гіпсокартонної обшивки або іншого аналогічного матеріалу. Вони додадуть стелі зовнішньої привабливості і створять додатковий бар’єр від стороннього шуму.

Така стеля з шумоізоляцією затримує надходять звуки і гасить їх в межкаркасном просторі.

Усунення ударного шуму за допомогою звукоізоляційної прошарку

До завдань стельової звукоізоляцією гасіння відносять не тільки акустичних (звукових) хвиль, але і ударного шуму. Причиною останнього є будь-якого роду механічний вплив, включаючи ходьбу, перестановку меблів, ремонт.

Щоб позбутися від подібних проблем, потрібно вирішити, як зробити шумоізоляцію стелі: зверху або знизу.

  1. Верхня звукоізоляція передбачає виконання монтажу підлоги в квартирі, з якої надходить шум, що на практиці є неможливим, оскільки самі сусіди не страждають від власного шуму.
  2. Нижня звукоізоляція являє собою посилення стельової конструкції, наприклад, у вигляді натяжної або підвісної системи.

Створення звукоізоляції в поєднанні з натяжною стелею

Фахівці стверджують, що краща шумоізоляція стелі забезпечується при монтажі натяжної конструкції. Важливо пам’ятати, що дати 100% гарантію гасіння сторонніх звуків просто неможливо. Для роботи потрібно запастися шурупами, дрилем, клеєм, драбиною, звукоізоляційними плитами.

До облаштування натяжна системи (тканинної або плівкової) до старого стелі на шурупи монтуються плити, і тільки, відступивши 10 см від них, кріпиться каркас під фінішний шар стелі.

Особливості шумоізоляції в дерев’яних будинках

Такі будівлі відрізняються тим, що, на відміну від бетонних і цегляних будинків, мають низьку міцність, тому шумоізоляція стелі в дерев’яному будинку вимагає великої обережності. При роботі з двоповерховими будівлями рекомендується звукоізоляція підлоги. Це може бути система «плаваючої підлоги».

Важливо щоб укладання звукоізоляційного матеріалу виконувалася в проміжку між підлогою і стелею. В якості ізолятора може бути стекловатин, скловата, а також плити з спіненого полістиролу. Для кріплення використовуються лаги, закріплені між другим і першим поверхами.

Дерев’яні стелю набагато краще проводить сторонні шуми і звуки, ніж звичайні блокові перекриття. Для усунення такого недоліку виконується шумоізоляція стелі в приватному будинку з деревоволокнистих плит, будівельного повсті та іншого сировини. Перед нанесенням будь-якого матеріалу поверхня повинна пройти обробку — з неї видаляються залишки лакофарбових складів, цвіль, гриби. Далі кріпиться шар ізоляції на шурупи або клей.

На думку будівельників, хороша шумоізоляція на стелю може бути із сучасних екологічно чистих матеріалів, наприклад, ековати або коркового покриття. Зверху на них обладнуються листи ДВП або ДСП, які допоможуть вирівняти поверхню.

Звукоізоляція своїми руками, детальніше на відео:

Особливості звукоізоляції в панельних будинках

В будь-якому будинку, незалежно від якості його споруди, спостерігається низький рівень поглинання звуків, але найбільш проблематичним житлом у даному випадку вважаються панельні будинки. В таких квартирах шум чути всюди: вгорі, внизу, збоку.

Найкращою вважається шумоізоляція стін і стель, але і вкладень вона вимагає досить великих. На виконання такого ремонту знадобиться більше часу, до того ж доведеться пожертвувати і площею приміщення — вона істотно скоротиться.

У маленьких квартирах краще використовувати сучасні звукоізоляційні матеріали. Так, наприклад, з акустичних натяжних стель із спеціальної перфорованої тканини з унікальною структурою шумоізоляція для стелі буде виконана практично без шкоди розмірами приміщення.

Висока ефективність звукопоглинальних шпалер. Зовнішня сторона такого матеріалу нагадує звичайні шпалери, а на внутрішній частині є ворс, сприяє поглинання звуків.

© 6849 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.