Шумоізоляція стелі в квартирі — комфортна атмосфера в будинку

Зміст статті:

1. Різновиди шуму, варіанти його усунення

2. Особливості панельних будинків

3. Особливості цегляних будівель

4. Особливості монолітно-каркасних будинків

5. Створення звукоізоляції за рахунок збільшення коефіцієнта звукопоглинання

6. З яких матеріалів можна обладнати стельову звукоізоляцію

7. Особливості шумоізоляційного матеріалу Isotex

8. Особливості звукоізоляційного матеріалу Isoplaat

9. Основні моменти при створенні шумоізоляції стелі

10. Стельова звукоізоляція «Преміум»

11. Особливості шумоізоляційної системи «Комфорт»

12. Характеристика шумоізоляції варіанту «Економ»

13. Які труднощі виникають в ході монтажних робіт

Поняття сучасного житла включає в себе бездоганний інтер’єр, модну і зручні меблі, стильні предмети декору, а також різноманітну високотехнологічне обладнання, що спрощує побут. Однак незважаючи на наявність всіх перерахованих ознак, комфорт і затишок домашньої обстановки нерідко порушується шумом, проникаючим від сусідів. Для його усунення достатньо встановити хорошу звукоізоляційну систему.

Різновиди шуму, варіанти його усунення

В залежності від джерела появи всі шуми поділяють на повітряні та структурні. У першому випадку мова йде про звуки, що утворюються під дією звукових хвиль в повітряному потоці. Сюди відносять гучну мова або музику, що лунає з динаміків аудіосистеми і проникаючих крізь стіни в сусідні приміщення.

Джерелом структурних шумів виступають механічні дії — удари падаючих предметів, свердління матеріалів. Освіта звукової хвилі відбувається безпосередньо на стелі, при цьому швидкість її поширення в 12 разів швидше тієї, що утворюється в повітряних потоках, тому і шуми такі виразно чутні.

Захистити приміщення від проникаючих зверху звуків можна двома способами:

 1. Забезпечивши повну звукоізоляцію.

  У цьому варіанті передбачається не тільки шумоізоляція стелі в квартирі, але і підлоги, а також стін. Для цього будівельно-ремонтні роботи здійснюються в повному обсязі, що вимагає великих матеріальних витрат. Крім цього зведення конструкції передбачає зменшення площі приміщення, що не передбачається у малометражних квартирах.

 2. Монтаж натяжної стелі в поєднанні зі звукоізоляційним системою.

  При виявленні сторонніх шумів з сусідніх квартир вже по закінченні ремонту рекомендується провести часткову шумоізоляцію, наприклад, встановити спеціальні плити у проміжку натяжної і базової стелі.

При виборі оптимальних і надійних методів захисту приміщення рекомендується враховувати особливості будівельного матеріалу для будівлі в цілому, оскільки для кожного з них характерні свої експлуатаційні особливості і рівень звукоізоляції.

Особливості панельних будинків

При купівлі квартири в панельному будинку краще відразу задуматися про проведення повної звукоізоляції. Пояснюється дана рекомендація тим, що масивність стін і перекриттів між поверхами приблизно однакова, і в разі виникнення шумовий потік поширюється по всіх квартирах стояка. Монтаж ізоляції на одному тільки стелі не вирішить проблему, тому краще поєднувати облаштування підвісної системи з додатковою шумоізоляцією стін і підлоги, як показано на фото.

Особливості цегляних будівель

Якщо квартира розташовується в товстостінному цегляному будинку, то для усунення зайвого шуму достатньо буде часткової звукоізоляції, наприклад, монтажу спеціальних матеріалів на стелю.

Особливості монолітно-каркасних будинків

Для монолітно-каркасного будівництва характерна наявність важких міжповерхових перекриттів і легких внутрішніх перегородок, легко пропускають звукові хвилі. Крім цього використання сучасних полегшених матеріалів (пустотілої цегли, пінобетону) для зведення зовнішніх стін сприяє підвищеної теплоізоляції і передачі шуму.

Незалежно від різновиду шумоізоляція для стелі в квартирі є найважливішим етапом обробки, оскільки її якість і грамотність визначає рівень комфортного і спокійного відпочинку всіх мешканців. На сьогоднішній день за допомогою сучасних матеріалів і технологій будівництва ця задача легко вирішується, незважаючи на складність і час виявлення.

До найпоширеніших методів стельової звукоізоляції відноситься пристрій акустичного підвісної стелі, а також монтаж гіпсокартонних листів з вкладеними звукоізоляційними плитами будь-якого з наступних матеріалів:

 • спіненого скла;
 • базальтової вати;
 • камышитовой плити;
 • шамоту;
 • торфоизоляционных плит;
 • пінополіуретанових блоків;
 • штапельного скловолокна;
 • лляної паклі в матах;
 • коркового покриття;
 • кокосового волокна.

Надійна стельова звукоізоляція виконується з додатковою стельової системи у вигляді:

 1. підвісної стелі — до металевого каркаса, обладнаного поверх старого стелі, кріпляться плити обраного матеріалу;
 2. підшивної стелі — поверх металевого каркаса вкручується гіпсокартон.
 3. натяжної стелі — до встановленими спеціальним кронштейнів кріпиться покриття з текстилю з плівки.

Незалежно від того, як шумоізолювати стеля у квартирі, суть залишається незмінною: між встановленою конструкцією і основою укладається особлива звукоізоляційне волокно.

Створення звукоізоляції за рахунок збільшення коефіцієнта звукопоглинання

При завершених ремонтних роботах, або у разі неможливості їх виконання у якості ефективного способу, що знижує шум, може бути акустичний натяжна стеля з перфорованої тканини, відмінно гасить звукові хвилі. Важлива умова використання такої конструкції, яка виступає ще і як обмежуючого фактора, — це висота стелі.

При товщині конструкції, успішно мінімізує шум, порядку 120-170 мм висота стелі повинна бути від 3 метрів.

Конструкція, в якій об’єднано акустичний підвісна стеля і звукопоглинальна мінеральна вата, покладена в проміжку від основи до перекриття, забезпечить бездоганну ізоляцію. Функціонування даної системи представлено наступним чином: шуми, що проникають ззовні в кімнату через перекриття підлоги і стін, поглинає стельова прошарок. Рівень ефективності зменшення небажаних звуків безпосередньо залежить від гулкості приміщення і товщини акустичної стельової конструкції.

Великим попитом у споживачів користується корковий стелю. Подібні природні матеріали для шумоізоляції стелі в квартирі відрізняються особливою молекулярною будовою та пористістю структури.

Завдяки великій кількості сучасного обладнання, технологій, екологічно безпечної сировини і створюється звукопоглинаюча система, до складу якої входять різні звукоізолюючі компоненти. Для подібних монтажних робіт фахівці рекомендують встановлювати плити, які виступають в якості доповнення до будь стельової системі. Завдяки їх особливим властивостям забезпечується не тільки поглинання зовнішніх звуків, але і тих, що утворюються всередині приміщення.

Таким чином, створити якісну шумоізоляцію можливо і самостійно, потрібно лише мати уявлення про ступені захисту і висоті стель.

З яких матеріалів можна обладнати стельову звукоізоляцію

В умовах сучасного ринку встановлюється шумоізоляція стелі в квартирі — матеріали для якої представлені у великій різноманітності, без особливих проблем. Наявність якісних звукоізоляційних матеріалів, різноманітні дизайнерські рішення допоможуть у створенні бездоганною шумоізоляції в приміщенні будь-якого призначення. Розглянемо основні, найпоширеніші матеріали.

Для повного уявлення про властивості матеріалів слід дати визначення поняттю «децибел». Це відносна величина у відсотках або кратності. Вимірюється В децибелах розмір звукового тиску, що дорівнює звуковий гучності. Якщо перевести дБ в рази, то при збільшенні шумоізоляції поверхні стелі на 1 дБ спостерігається поліпшення звукоізоляції в 1,25 разів, при 3 дБ — до 2 разів, 10 дБ — до 10 разів.

Особливості шумоізоляційного матеріалу Isotex

Інноваційна звукоізоляційна продукція від компанії «Изотекс» спрямована на створення ефективної шумоізоляції приміщення при мінімальному зменшенні його площі — 12-25 мм витраченої висоти сприяє бездоганною ефективності.

Звукопоглинальні стельові панелі завтовшки 12 мм сприяють звукоізоляції в 23 дБ. В основі конструкції використовується кілька теплозвукоізоляційних плит Isotex, а фінішне покриття виготовляється з фольгованого паперу, яка скорочує величину теплових втрат з стельової поверхні. Поліпшення звукоізоляційних властивостей гарантується безкаркасними панелями Изотекс, які кріпляться до стелі на рідкі цвяхи, а також збираються з’єднання «шип-паз», що запобігає наявність зазорів і щілин, через які, як правило, і проникають сторонні звуки.

Фахівцями доведено високу практичність даних конструкцій — при значному збільшенні шумоізоляції стельових перекриттів задіюється лише незначна площа, ніж при роботі з каркасними системами.

Особливості звукоізоляційного матеріалу Isoplaat

Тепло — звукоізоляційні плити Изоплат товщиною в 25 мм в поєднанні з підшивкою, натяжною або підвісною стелею є надійною шумоізоляцією для приміщення. До складу панелей входить натуральна хвойна деревина, повністю відсутні будь-які синтетичні і клейові добавки. Матеріал відмінно справляється з поглинанням звуків, здатний заглушити ударний і повітряний шуми, що проникають з сусідніх квартир. При використанні плити даного виробника завтовшки 12 мм дозволяє збільшити шумоізоляцію до 23 дБ, а плити завтовшки 25 мм — до 26 дБ.

Встановлюється звукоізоляційний матеріал за допомогою клею без вимог до попередньої обробки і вирівнювання поверхні стелі, що істотно спрощує процес, знижує витрати виконання роботи. Відмінною особливістю є наявність з одного боку шорсткого, хвилястого шару, який дозволяє розсіювати звукову хвилю. Інша сторона плити гладка — її потрібно буде обштукатурити, пофарбувати або обклеїти стельовими шпалерами.

Акустичний матеріал «Звуканет» для шпалер представлений у вигляді звукоізолюючої мембрани, з якої вийде гарна шумоізоляція на стелю в квартирі і на стіни. Величина зниження побутових шумів досягає 21 дБ. З обох сторін система покрита папером, зверху на яку наклеюються шпалери. Пропонується в рулонах по 14 м, шириною 500 мм.

Грін Гли відноситься до високоякісних вібро — і шумоізоляційним матеріалами, сприяє поглинання вібрації і звукових хвиль, може використовуватися в поєднанні з тонкими каркасної системами. При монтажі вкладається в якості прошарку між ГВЛ або ГКЛ. Однієї туби місткістю 828 мл вистачає на 1,5 квадратних метра.

Використання звукоізоляційної мембрани Topsilent Bitex. Матеріал виготовляється товщиною близько 4 мм, не обмежений певним значенням діапазону частот. При монтажі дозволяє збільшити звукоізоляцію поверхні (стіни або стелі) до 24 дБ.

Що стосується розмірів, то пропонується два варіанти:

 1. Рулон завдовжки 11,5 м і шириною 0,6 м.
 2. Рулон завдовжки 23 м і шириною 0,6 м.

Тексаунд відноситься до інноваційної розробки, що дозволяє створювати самі тонкі, але разом з тим, ефективні шумоізоляційні стінові, стельові і підлогові системи. Фахівці вважають його найкращим матеріалом, що захищає від шуму високих частот. Панелі пропонуються у вигляді важкої мінеральної звукоізоляційної мембрани. Відмінними характеристиками є велика вага і наявність в’язкопружних властивостей, за рахунок яких і досягається ефективна звукоізоляція приміщення — близько 28 дБ. Матеріал представлений товщиною в 3,7 мм, шириною 1,22 м, довжина рулона 5 м.

Система Экотишина від Звуканет є нетканим шумо — і термоізоляційним матеріалом, у виробництві якого використовується високоміцна поліефірне волокно, що забезпечує якісну звукоізоляцію стін, підлоги і стелі. Активно застосовується, коли монтуються подвійні стінові конструкції і перегородки. Матеріал поставляється товщиною 40 мм, шириною 0,6 м, довжина рулону 10 м.

Використання звукоізоляційних панелей Комфорт. Плити є надійним шумоізоляційним матеріалом, що поглинає шуми ударного і повітряного походження. Монтаж можливий на стіни, підлогу, стелю. При правильному укладанні рівень звукоізоляції зростає до 45 дБ. На ринку пропонується товщиною від 10 до 100 мм.

Особливості ЭкоАкустика. Вважається популярним сучасним звуко-термоізоляційним матеріалом, представленого на фото, до складу якого включається поліефірне волокно, яке забезпечує якісне оздоблення будь-якої поверхні. Пласти сировини з’єднуються без клейового складу шляхом термічної обробки. Стандартна товщина аркуша 50 мм, ширина 600 мм, довжина 1250 мм В упаковці складний матеріал загальною довжиною 7,5 кв.м. Вибір колірної гами обмежений зеленим, білим і сірим відтінками.

До характеристик звукоізоляції PhoneStar відноситься високе значення звукоізоляції — близько 36 дБ, багатошарову структуру. За допомогою цього сучасного матеріалу обшиваються стіни, підлога, стеля.

Шуманет-БМ — ще одна марка мінеральних панелей, що виготовляються з базальту і застосовуваних з метою шумоізоляції приміщення. Рівень звукопоглинання коливається в межах коефіцієнта 0,9. Поставляється в упаковках по 4 плити (2,4 кв.м.) товщиною по 50 мм кожна. Розміри панелі стандартні — 1000×600 мм.

Fkustik-metal slik — сучасний мембранний звукоізоляційний матеріал. Двошарова структура включає в себе спінений поліетилен і свинцеву пластину, що покращує звукоізоляційні характеристики приміщення до 27,5 дБ. Кожен шар має певну товщину 3 мм, 0,5 мм і 3 мм відповідно. Розміри матеріалу — 3×1 м.

Одним словом, вітчизняні і зарубіжні виробники надають різноманітний вибір матеріалів, що виготовляються за новітніми технологіями з урахуванням запитів сучасного споживача. При бажанні допускається комбінування сумісних варіантів ізоляції. В якості прикладу можна розглянути можливості створення високоефективної звукоізолюючої системи з мембрани, що сприяє поглинання звукових хвиль, у поєднанні з аналогічними плитами.

Основні моменти при створенні шумоізоляції стелі

Питання про те, чи потрібна шумоізоляція для стелі квартири при постійно доносяться звуки від сусідів або з вулиці вже не викликає сумнівів. Всю роботу можна виконати як самостійно, так і викликавши на будинок професіонала, який допоможе не тільки розібратися у варіантах звукоізоляції, але і закупить необхідне кількість матеріалів у відповідності з особливостями приміщення, а також виконає їх монтаж. Вартість таких послуг досить висока, тому при мінімальному бюджеті краще все зробити своїми руками.

В якості рекомендації для новачків пропонується опис основних варіантів ефективних звукоізоляційних стельових конструкцій.

Найкращою вважається — каркасна шумопоглинаюча система з гіпсокартонних плит із застосуванням спеціальних мембран. Сучасні матеріали і надійне кріплення стануть гарантією оптимальної ефективності конструкції.

Стельова звукоізоляція «Преміум»

Для зведення такої конструкції потрібно гіпсокартон з двошаровою мембраною Тексаунд 70 і двошаровим ГКЛ.

Монтажні роботи виконуються в наступній послідовності:

 • на заздалегідь підготовлений стелю наноситься Термозвукоізол;
 • кріпиться першим шаром мембрана Тексаунд-70 за допомогою клею, або дюбелів;
 • виконується монтаж прямих підвісів, або підвісів на тягах;
 • профіль розмірами 60×27 кріпиться з подальшою межпрофильной латами. Важка конструкція вимагає надійні кріплення і, щонайменше, п’яти підвісів на кожен квадратний метр матеріалу.
 • у межпрофильный проміжок укладається шумопоглинаюча мінераловатна прошарок Роквул щільністю до 60 кг на 1 м3;
 • поверх профілю з лицьового боку (вона спрямована на стінну поверхню) наклеюється мембранний матеріал Тексаунд-70;
 • до профілю кріпиться перший лист ГКЛ, після чого можна встановити поверх нього і другий лист, а також повторний шар мембрани.

Для досягнення найбільшої ефективності звукоізоляційного матеріалу «Преміум» досить забезпечити повітряну прошарок порядку 50-200 мм між мінеральною ватою і мембраною Тексаун-70. В залежності від товщини даної прошарку визначається і товщина всієї конструкції — 90-270 мм, тому слід спочатку зважитися на втрату площі на користь поліпшення звукоізоляції.

Особливості шумоізоляційної системи «Комфорт»

В цілому дана конструкція монтується за тією ж технологією, що і «Преміум» система, однак спостерігаються і деякі принципові відмінності:

 1. Відсутній повітряний прошарок між мінватним шаром і мембранним матеріалом Тексаунд-70.
 2. ГКЛ панелі з мембранним Тексаундом замінені на гіпсокартонний лист і шар тієї ж мембрани, що сприяє зменшенню товщини готової звукоізоляційної конструкції стелі до 80 мм.

Шумоізоляція — особливості пристрою, дивіться на відео:

Характеристика шумоізоляції варіанту «Економ»

За технологією установки звукоізоляційна «Економ» система з одношаровою мембраною Тексаунд-70 схожа з установкою «Комфорту».

Відмінність полягає в наступному:

 • ТермоЗвукоИзольная прошарок з мембранним матеріалом не кріпиться до плити перекриття;
 • конструкція з прямих підвісів обов’язково повинна бути загорнута в мембрану Тексаунд-70. Готова звукоізоляційна система «Економ» в товщину вийде не більше 66 мм.

Які труднощі виникають в ході монтажних робіт

Пристрій звукоізоляції, як і будь-який інший вид будівельних робіт, супроводжується рядом незручностей і труднощів:

 1. Укладання і кріплення матеріалів виконується на висоті, тому потрібно, як мінімум, двох робітників, а для зручності їх пересування знадобляться ліси, які потрібно або взяти напрокат або придбати.
 2. Високоякісні матеріали для шумоізоляції, пропоновані перевіреними виробниками, обійдуться за ціною, аналогічною з подальшим їх декоративним оформленням.
 3. Якщо звукоізоляційна конструкція виявиться під дією вологи, то збільшиться ризик пошкодження мінераловатних плит, чого можна уникнути, підбираючи дорогі і вологостійкі матеріали, наприклад, коркові панелі.
© 6836 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.