Склоблоки в інтер’єрі : розміри, фото, укладання і монтаж перегородок із склоблоків

стеклоблоки

Склоблоки- це не новий, але добре забутий матеріал, що представляє собою порожні цеглини зі скла. На жаль, багато хто уявляє їх у вигляді бруднувато- сірих квадратів, якими не так давно обробляли сходові майданчики, зупинки та інші громадські місця, навіть не уявляючи собі, що сьогодні це не тільки практичний, але і дуже красивий і незвичайний вид обробки.

Сучасні декоративні склоблоки вражають різноманіттям кольорів і малюнків, та і якість їх стало набагато вище. Саме тому вони все частіше зустрічаються в інтер’єрах, і як оригінальне рішення перегородок для зонування приміщень, і як елемент додаткового освітлення. Розширилася і область застосування матеріалу : тепер його можна застосовувати не тільки для монтажу не несучих стін, але і як підлогове покриття або прозорі вставки для стелі.

Декоративні склоблоки у ванній : як класти кольорові склоблоки з підсвічуванням

Найчастіше склоблоки в інтер’єрі можна зустріти в обробці ванних кімнат і кухонь. Багато в чому це визначається фізико- механічними властивостями матеріалу. Він абсолютно не боїться вологи, може піддаватися вологому прибиранню із застосуванням будь-якої побутової хімії, стійкий до перепадів температур. Але крім цих, таких необхідних для комфортної експлуатації, якостей, у стеклоблока є ще одна унікальна перевага- він пропускає світло. Саме це властивість дозволяє знаходити абсолютно нові і незвичайні рішення в області зонування та освітлення таких складних ділянок, як кухня і ванна кімната.

стеклоблоки в ванной

стеклоблоки в интерьере гостиной

декоративные цветные стеклоблоки

Є багато прикладів цікавих дизайнерських рішень, в яких використовуються склоблоки ; фото можна подивитися в нашій галереї. Наприклад, вбудоване підсвічування може не тільки кардинально змінити оформлення робочої зони кухні, але і використовуватися, як допоміжний освітлення. Склоблоки у ванній допоможуть естетично відокремити душ від решти кімнати. Перегородки з них напівпрозорі, що ні перевантажує простір і дає можливість вільно проникати світлу. Це дуже важливо в маленьких приміщеннях.

Крім того, завдяки порожнечам, цей матеріал володіє відмінними звуко- і теплоізоляційними показниками. Він може бути використаний і для декорування ділянок зовнішніх стін, що часто можна побачити в обробці веранд і мансард. Таке рішення робить ці приміщення просто наповненими природним світлом. Перегородки з склоблоків- це не тільки витончене рішення для розділення різних зон, а й можливість обіграти по-новому колірну гамму інтер’єру.

Технологія укладання : товщина, вага стеклоблока ; клей і хрестики для склоблоків

Укладання склоблоків в чому схожа з цегляною кладкою. Вона також проводиться на цементно- піщані розчини. Сьогодні для цього краще використовувати плиткові клеї або спеціалізовані суміші- вони більш пластичні і мають менший термін застигання.

Але монтаж перегородок із склоблоків має свою специфіку, пов’язану, насамперед, з особливостями самого матеріалу. На відміну від цегли, блоки укладають з хрестоподібними швами, і, отже, така конструкція потребує додаткової зв’язці. Для цього використовують металеве армування.

Завдяки тому, що склоблоки розміри мають стандартні (сьогодні найбільш поширені види 19х19х8см і 24х24х8 см), при правильному укладанні готова перегородка має акуратні шви, які нерідко затирають кольоровими складами в тон. Для контролю ширини швів використовуються спеціальні хрестики. Вони набагато крупніше подібних витратних матеріалів для плитки, і прокладаються крізь всю товщину перегородки. Їх не виймають, а просто сколюють виступаючу частину (це неважко зробити звичайним шпателем).

Клей і хрестики для склоблоків краще купувати спеціалізовані, рекомендовані виробником самого матеріалу, це не тільки полегшить процес укладання, але і гарантує якість готового результату.

Окремо варто згадати про вбудованої підсвічуванню і декорі. Сьогодні на прилавках будівельних магазинів можна зустріти готові види склоблоків з кольоровою підсвіткою і вбудованим в порожнечу блоку декором. Такі вставки дозволяють урізноманітнити інтер’єр і надати йому індивідуальність.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.