Стандартна схема зливного бачка унітазу: елементи, деталі, принцип дії

Сантехнічний побутовий прилад — унітаз — представлений конструкцією технічно нескладною. У всякому разі, такими бачилися конструкції старого зразка. Однак, як і всі інші пристосування і пристрої, що роблять комфортним побут людини, унітази також удосконалюються з часом. В результаті з’являються вироби, наприклад, володіють електронною системою управління, які вже ніяк не можна вважати простими. Однак це вже ексклюзив. Тоді як більшість користувачів цікавляться звичайними варіантами виконання.

Стандартний зливний механізм для унітазу

Робота зливного стандартного механізму для унітазу виконується завдяки наступним елементам:

  • системі важелів
  • поплавковому елементу
  • запірного клапану
  • клапана зливу
  • з’єднувальним шлангах і муфтам

Зібраний в єдине ціле, такий механізм забезпечує:

  • подачу води з системи центрального водопостачання
  • набір необхідної кількості рідини
  • напівавтоматичну роботу запірного клапана
  • скидання рідини в робочу чашу
  • виведення продуктів змиву в центральну каналізацію

Як правило, зливний механізм для унітазу знаходиться всередині накопичувального бака. Але також зустрічаються вироби, де реалізовано декілька інший варіант розміщення пристрою змиву. Правда, таких приладів небагато. В основному — це унітази, які робляться на замовлення.

Традиційна схема роботи зливного бачка унітазу

Розписати схему пристрою можна наступним чином:

Система набору води

Холодна вода під тиском подається з централізованої мережі всередину накопичувального бака. Для цього використовується або з’єднувальний шланг, або стаціонарно підведений відрізок труби. З’єднання здійснюється через запірний клапан за допомогою муфти або гайки. Один кінець клапана з’єднується з лінією, другий залишається вільним — тут через отвір вода потрапляє в накопичувальний бак. Механізм запірного клапана через систему важелів також з’єднаний з поплавцем. На даній ділянці схема зливного бачка унітазу функціонує досить просто.

Якщо накопичувальний бак порожній, поплавок знаходиться на дні бака, тому система важелів переводить запірний клапан у відкритий стан. Холодна вода під тиском спрямовується через відкритий клапан всередину і починає заповнювати бак накопичувальний, піднімаючи одночасно поплавок. Підйом поплавця супроводжується рухом системи важелів, яка поступово закриває запірний клапан. Процес продовжується до моменту, поки вода не заповнить бак до необхідного рівня. У цьому положенні поплавок досягає того положення, коли важіль повністю закриває запірний клапан. Подача води припиняється, а унітаз переходить в стан готовності змиву.

Система зливу води (режим змиву)

Крім механізму набору робочої рідини, накопичувальна ємність містить ще один пристрій — механізм змиву. Стосовно до цього механізму, схема зливного бачка стандартного унітазу також відрізняється простим технічним рішенням. У даному випадку знову ж таки використовується принцип гідравлічного затвора, де головну роль виконує гумовий клапан у вигляді груші. Переміщення клапана (підйом/опускання) здійснюється з допомогою штока і ручки, закріпленого на штоку, або за допомогою натискних кнопок, встановлених зазвичай в області верхньої кришки зливного бачка. Клапан закриває або відкриває спеціальний отвір, зроблений в нижній частині зливного бака і об’єднане внутрішнім ходом з робочою чашею унітазу. Через цей отвір потік води направляється для змиву, коли гідравлічний затвор відкривається за рахунок дій людини, що користується сантехнічним приладом.

Додаткові елементи схеми

Незважаючи на всю простоту технічного рішення конструкції унітазу, зокрема, достатньо простої схеми набору і зливу, пристрій має захисні функції. Такі функції забезпечує ще одна частина схеми накопичувального зливного бачка стандартного унітазу — переливна лінія.

Технологічно тут все просто. Всередині зливного бачка змонтована спеціальна вертикальна трубка, закріплена на дні накопичувача і пов’язана наскрізним переходом з чашею унітазу. Висота трубки має розмір, кілька перевищує обмежувальну лінію верхнього рівня набору води. Таким чином, якщо, наприклад, з якихось причин не спрацює запірний клапан подачі води і рідина перевищить припустимий рівень, затоплення користувачам не загрожує. За рахунок переливу з аварійної трубці, вся зайва рідина просто буде зливатися в каналізацію до тих пір, поки не буде відновлена нормальна робота запірного клапана.

Деякі деталі схемного досконалості

Конструкції унітазів минулих років відрізнялися однією особливістю — практично всі елементи схеми зливного пристрою виконувалися з металу (міді, латуні, бронзи). Виняток становили тільки запірні деталі клапанів, які також робилися з гуми. Сьогодні металеві елементи практично не зустрічаються. Метал повністю замінили інші матеріали — пластик, капрон, фторопласт.

В першу чергу присутність цих сучасних матеріалів позитивно позначилося на ціні приладів. Проте терміни служби деталей схеми при цьому скоротилися і досить істотно. Правда, ринок насичений комплектуючими для будь-яких марок унітазів, і у разі виходу з ладу тієї чи іншої деталі, завжди є можливість придбати на заміну нову.

Пластикове виробництво деталей для схем зливних пристроїв унітазів відзначилося також тими перевагами, які зробили можливим створювати більш досконалі запірні і зливні механізми. Якщо з металу всі необхідні елементи доводилося виточувати і обробляти на верстатах, витрачаючи масу робочого часу, пластикові деталі будь-якої форми просто відливаються з використанням форм. До того ж цей матеріал набагато краще піддається обробці. Пластик не окислюється під дією вологи, не піддається корозії, а по експлуатаційним параметрам майже ні чим не поступається деталей, які виготовлялися з металу.

© 3155 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.