Стеля для лазні своїми руками — варіанти пристрою

Зміст статті:

1. Складові стелі для лазні

2. Варіанти облаштування банних стель

3. Конструювання стелі для лазні по подшивному типу

4. Пристрій настильного банного стелі

5. Монтаж панельного стелі для лазні

Як відомо, зведення банного перекриття — це дуже важливий процес, який буде впливати не тільки на забезпечення лазні стабільно гарячим повітрям, але і забезпечити всій будові довгий термін служби. Виконуючи монтаж стелі в лазні, необхідно ретельно продумати всі деталі і грамотно підійти до його конструювання, так як навіть такий показник, як висота стелі може тією чи іншою мірою позначитися на надійності споруди. Далі мова піде саме про те, як правильно облаштувати стеля для лазні своїми руками, якими матеріалами для цього слід скористатися, а також про можливі помилки під час монтажу і заходи щодо їх запобігання.

Складові стелі для лазні

Розмірковуючи на тему того, яким чином змонтувати стеля в лазню своїми руками, важливо заздалегідь продумати 3 такі фактори:

  • те, яку висоту буде мати стеля;
  • який матеріал краще використовувати;
  • якого типу конструкції буде відповідати монтується стеля.

Як вже згадувалося вище, стеля в мийну в бані повинен мати заздалегідь продуману висоту. Так, її показник повинен дорівнювати близько 2 метрів. Якщо говорити про застосовується при будівництві деревині, то дуже важливо, щоб вона була просушена на належному рівні. Вважається, що найкраще монтувати стеля в мийної кімнати лазні за допомогою хвойних порід деревини, а обшивку найкраще виконувати з листяних порід. Крім того, необхідно враховувати і такий показник, як обсяг, що міститься в матеріалі смоли, оскільки та деревина, в якій смоли міститься найменше, здатна більш стійко переносити високі температури, її теплопровідність є дуже низькою, а звукоізоляція — високою.

Пароізоляцією в даному випадку виступає стандартна щільна плівка, а теплоізоляцією — плити з базальту, укріплені фольгою. В якості термоізоляції також можна застосовувати і такі матеріали, як стружка, глина, тирса або земля.

Варіанти облаштування банних стель

Збираючись монтувати стеля в мийної ванни, необхідно докладно вивчити 3 варіанти його пристрою, відштовхуючись від яких прийнято виділяти і 3 основні категорії банних перекриттів:

  • подшівной стеля;
  • настильній стеля;
  • панельний стелю.

Конструювання стелі для лазні по подшивному типу

Така стеля є не тільки самим простим у плані монтажу, але і одним з найміцніших. Суть такого пристрою полягає в обшивці балок стелі за допомогою вагонки. Після цього на бруси необхідно укласти ряд шарів ізоляції, серед яких пароізоляція, гідро — і термоізоляція (з дотриманням укладання згідно саме такого порядку), а після обшити стелю з боку горищного дощок.

Така конструкція найбільше підходить тих лазень, які оснащені приміщенням горища, оскільки такий варіант укладання шарів дозволяє забезпечити надійний захист за допомогою дерев’яного настилу. Монтувати такий стеля лазні своїми руками не складає ніяких труднощів, тим не менше, і ціна на нього, безумовно, є досить високою, зважаючи на чималій вартості цілісних дощок і об’ємних балок.

Перш ніж приступати до монтажу такої стелі, необхідно заздалегідь розрахувати і підготувати потрібну кількість обрізної дошки. Спочатку потрібно укласти стельові балки, а потім обладнати прохід труби через стеля лазні. Далі слід виконати в поперечках пази, призначені для розташованої по центру балки. Вся конструкція фіксується за допомогою цвяхів. Важливо пам’ятати, що труба в бані через стелю повинна розташовуватися в отвір, розмір якого становить 380×380 міліметрів.

Після цього потрібно почати установку стельового щита. До балок на перекритті, торці яких заздалегідь потрібно обробити антисептичним розчином, за допомогою будівельного степлера слід прикріпити шар пароізоляції. Укладання матеріалу необхідно здійснювати з дотриманням напуску на стіни, складає не менше 150 міліметрів. Обрізна дошка повинна послужити основою для виготовлення шипа, який буде щільно примикати до стіни, а друга дошка повинна бути укладена таким чином, щоб її шип увійшов у паз першої дошки. За допомогою киянки необхідно закріпити отримане з’єднання. За цим же принципом повинен бути зібраний весь стелю.

На пароізоляцію повинна стелитися гідроізоляція, а все разом це слід накрити зафіксованими за допомогою оцинкованих цвяхів з широким капелюшком дошками. Потрібно, щоб довжина застосовуваних цвяхів була більша товщини дошки як мінімум в 2 рази. Як варіант, кріпильними елементами можуть виступити саморізи.

Пристрій настильного банного стелі

Конструкція полку цього типу підходять для тих лазень, які є невеликими за своєю площею (максимальна ширина прольоту — 2,5 метра). Така стеля у передбаннику лазні і в парильні споруджується також у тому випадку, якщо в приміщенні замість перегородки у вигляді щита знаходиться капітальна стіна. Важливо, щоб дошки прилягали один до одного щільно, стик в стик. Поверх дощок повинна бути покладена паро — і термоізоляція. Матеріалом для пароізоляції може виступати руберойд, фольга або толь. Укладені шари необхідно присипати торфом, а потім вкрити, приміром, шифером, який можна зафіксувати до балок за допомогою цвяхів.

Як варіант, покриттям можуть виступити стійкі до вогню плити, які можна виготовити власноруч (цемент + тирса + вода з дотриманням співвідношення 0,3:1,2).

Основний недолік настильного стелі — неможливість переміщення по його поверхні, а використовувати його можна лише для зберігання будь-яких банного приладдя. Однак його монтаж простий, а всі роботи відрізняються економічністю.

Монтаж стелі в лазні, докладний відео:

Монтаж панельного стелі для лазні

У конструкцію цього стельового перекриття входять наступні елементи:

  • два несучих бруса;
  • обшивка;
  • паро-, термо — та гідроізоляція;
  • зовнішній трап з боку горищного.

Всі ізоляційні шари певним чином повинні бути покладені в виїмку, зверху прикрываемую дошками. Зважаючи на велику вагу щитів виконувати монтаж такої стелі вельми проблематично, проте загальна вага частково можна знизити, застосувавши в якості утеплення скловату або волокно з базальту шаром не більше 100 міліметрів.

Простір між щитами оснащується стійким до вологи утеплювачем, найбільш оптимальним з яких буде повсть, що має прошарок поліетилену або фольги.

Не варто також забувати і про те, що прохід труби через стеля в лазні, з панельного типу, також повинен бути обладнаний грамотно, з додержанням всіх норм щодо встановлення димоходу.

Панельний стеля відрізняється економічністю його пристрою, так як для його використання застосовуються зазвичай лише обрізки. Основний недолік, згаданий вище — надмірно велику вагу, внаслідок чого поодинці з монтажем впоратися не вийде.

Фото кожного з варіантів стелі для лазні, а також відео по їх установці завжди можна знайти у представників тієї чи іншої будівельної фірми, що займається подібними монтажними роботами.

© 6840 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.