Стільниці зі штучного каменю: фото красивих стільниць, відгуки, тонкощі ремонту та монтажу

105stol0

Одним з важливих елементів кухонних меблів є стільниця. У процесі експлуатації вона піддається механічним навантаженням, термічних і хімічних впливів. Не кожен матеріал здатний витримати подібне випробування. Сьогодні досить поширене виготовлення стільниць зі штучного каменю.

Незважаючи на те, що дана технологія з’явилася відносно недавно, вже існує кілька її різновидів. Найпоширенішими є технології, які застосовують полімерні, акрилові й рідкі штучні камені. Незважаючи на різні назви, загальними між ними є виготовлення розчину з відповідних компонентів і його подальше затвердіння.

Виробництво стільниць зі штучного каменю: акрилового, рідкого і полімерного, фото

Виготовлені з полімерного каменю стільниці є одними з найбільш затребуваних на сучасній кухні. Для полімерного каменю застосовується натуральний наповнювач (піщаник, вапняк, дрібнодисперсні фракції натуральних каменів) і в’язка основа (цемент або поліефірні смоли). Стільниця виготовляється відповідно з розмірами кухонного гарнітура і являє собою монолітну поверхню.

Столешницы из искусственного камня фото

Столешницы из искусственного камня отзывы

Кухонные столешницы из искусственного камня

Вже кілька десятків років використовуються стільниці з акрилового каменю, відгуки про які самі позитивні. Технологія їх виробництва досить близька до полімерних штучним камінню, але основним компонентом, до 70 % від обсягу, є акрил. Найбільш ефективною і довговічною є товщина стільниці 12 мм. Випускаються раніше стільниці товщиною 3 і 6 мм не мали достатньої міцності і сьогодні зняті з виробництва.

Новим кроком у розвитку стали стільниці з рідкого каменя. Технологія їх виробництва передбачає напилення певного складу і його подальше затвердіння. Покриття, яке виходить в результаті, за своїми характеристиками міцності не поступається натуральному каменю.

Наявні фото стільниць зі штучного каменю допоможуть у виборі найбільш відповідного варіанту. При покупці варто звернути увагу і на деталі: пристінковий бортик, кромку, малюнок, відтінки. Кожен з елементів робить свій вплив на зовнішній вигляд і вартість.

Монтаж і ремонт кухонної стільниці зі штучного каменю своїми руками

До установці стільниці зі штучного каменю треба приступати тільки після того, як всі кухонні шафи та ящики перебувають на своїх місцях і жорстко зафіксовані. Після цього необхідно перевірити збіг розмірів стільниці та гарнітура. При наявності розбіжностей треба перевірити правильність складання і добитися необхідного результату.

Тільки після того, як всі розміри співпадуть можна приступати до просвердлювання настановних отворів. Особливу увагу при монтажі необхідно приділити дотриманню паралельності і площинності поверхні стільниці щодо всього гарнітура, стіни і підлоги. Навіть найдорожча і красива стільниця при неправильній установці зіпсує зовнішній вигляд і меблів і всієї кухні.

Після закінчення монтажу можна переходити до установки пристінкових бортиків. Останнім етапом є виріз отворів під монтаж мийки та варильної поверхні і їх встановлення та підключення.

У процесі експлуатації може виникнути потреба у ремонті стільниці зі штучного каменю. Неглибокі подряпини можна заполірувати, використовуючи дрібнозернисту наждачний папір, а для остаточної поліровки знадобляться повсть і спеціальні пасти, наприклад, ГОІ.

Більш глибокі подряпини, тріщини і відколи закладаються складом на основі поліефірних смол або цементу з наступною затіркою і поліруванням. При виготовленні ремонтного складу необхідно домогтися відтінку, схожого з основною поверхнею. Після затвердіння відрізнити відремонтовану ділянку буде практично неможливо.

© 6893 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.