Стяжка підлоги своїми руками : як правильно зробити цементну стяжку підлоги

стяжка цементная

Мабуть, жоден капітальний ремонт у приміщенні не обходиться без так званої цементної стяжки. Саме вона дозволяє вирівняти будь-яку, навіть, здавалося б, саму безнадійну поверхню. А рівне, акуратне покриття- це душа житла і заставу красивого інтер’єру.

Цементна стяжка підлоги- процес, що вимагає чималих витрат часу і сил, тому багато хто воліє доручити цю справу майстрам. Але якщо є величезне бажання вирішити питання самостійно, а також заощадити на цьому чималі гроші, то стяжка підлоги своїми руками- досить здійсненне завдання. Варто лише чітко визначити, яким ви бачите свій майбутній підлогу, і впевнено йти до виниклої мети.

Цементно-піщана стяжка підлоги: технологія, пристрій, щільність і шліфовка стягування

Уважне поетапне виконання всіх необхідних робіт- запорука успіху у створенні якісного, рівного, міцного покриття. Отже, як зробити стяжку підлоги ?

свежезалитая цементная стяжка

разравнивание цементной стяжки

устройство цементной стяжки

Перш за все, необхідно визначитися, яку саме стяжку робити. Залежно від застосовуваного в’яжучого речовини існує кілька видів: ангідридні, з литого асфальту, цементні. За способом укладання- рідкі та сухі.

В даний час споживачі найчастіше воліють цементно-піщану стяжку. Це недорого, досить швидко і якісно. Про неї і поговоримо.

— Підготовка поверхні. Підстава під майбутнє цементне покриття обов’язково має бути чистим і сухим. Температура в приміщенні- не нижче +5. Поверхня не повинна мати великих тріщин і виступів. Щоб уникнути контакту з цементним розчином, стіни і перегородки ретельно заклеюються стрічкою з руберойду на рівні 10-15 см від підлоги.

— Установка напрямних. Мовою будівельників цей процес називається виставлення « маяків ». Процес дуже важливий, в усіх відношеннях визначає якість і міцність майбутньої підлоги. Найчастіше, в якості маяків використовуються металеві труби або профілі. Практикується ще й стяжка підлоги по дерев’яним лагам. З таким покриттям доведеться повозитися, але в результаті може вийти досить міцний і тепла підлога. Напрямні не повинні прогинатися ; вони надійно закріплюються в певних положеннях. Маяки встановлюються паралельно на такій відстані, щоб на них можна було оперти рейковий рівень.

— Приготування цементно-піщаної суміші. Влаштування цементної стяжки підлоги безпосередньо залежить від правильного замішування вихідного матеріалу, назва якого говорить сама за себе: до його складу входить цемент для стяжки підлоги і пісок в певних пропорціях. Для приготування такої суміші необхідно взяти одну частину цементу, три частини піску, і 0,55- води. (1:3:0,55). Цей розчин повинен мати межу міцності на стиск 150 кгс / см ?.

— Безпосередньо стяжка. Цей процес досить швидкий і нескладний. Кілька відер розчину виливаються біля стіни з протилежного від виходу боку. Потім, ведучи правилом по маяках, потрібно стягувати суміш на себе, рухаючи при цьому правило ще і вліво-вправо з амплітудою 10-20 мм.

— Шліфування. Через пару годин, коли розчин трохи затвердіє, необхідно провести шліфовку поверхні дерев’яними напівтертками або спеціальною машинкою. В ідеалі укладати підлогу на готову стяжку рекомендується хоча б через 1 тиждень.

Таким чином, стяжка підлоги за один день в одному приміщенні- це цілком реально, варто тільки вивчити послідовність та особливості цього процесу.

Цементна суміш для стяжки: скільки потрібно цементу і піску на стяжку

Те, як зробити стяжку, докладно описано вище. Ще раз потрібно відзначити, що якість і довговічність статі безпосередньо залежить від якісно приготовленого цементного розчину. Нагадаємо, що суміш повинна включати цемент і будівельний пісок у співвідношенні 1:3. Зменшення або збільшення частки піску може призвести в майбутньому до розтріскування поверхні. Для отримання однорідної маси і, як наслідок- рівною стяжки, саму суміш бажано проводити за допомогою спеціальних інструментів (міксером у відрі). Отриманий склад з цементу і піску необхідно висипати у відро з водою (1,5- 2л на 10 кг суміші). Розчин перемішати протягом п’яти-шести хвилин, дати трохи постояти і знову заважати дві-три хвилини.

Для тих, хто економить свій час, на ринку будматеріалів можна знайти велику кількість вже готових розчинів. Вважається, що вони набагато міцніше. Пояснюється це їх складом, адже окрім цементу (в основному марки ПЦ- 500Д0) і піску, туди входять ще й поліпропіленове фіброволокно (600- 900 грам на один кубічний метр готової суміші), пластифікатор (його частка в розчині залежить від виробника) і вода (15 літрів на 50 кг цементу). Нові елементи надають майбутньому покриттю довговічність, міцність, спрощують сам процес стяжки. Наприклад, фиброволокно зменшує пластичну усадку, завдяки цьому матеріалу тріщини на висохлої поверхні практично неможливі. Пластифікатор ж підвищує пластичність самого розчину. Як бачимо, класична стяжка підлоги- технологія досить складна, багатоетапна, але в той же час доступна обивателю.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.