Схема електропроводки в приватному будинку, квартирі і на дачі : проектування та розводка ; як виконати розрахунок електропроводки ?

схема электропроводки

Прокладання нової електропроводки або лагодження старої бажано виконати під час проведення ремонтних робіт. Оскільки найчастіше вона є закритою, то доопрацювати або внести зміни в загальну її схему буде проблематично після завершень внутрішньої обробки приміщення.

Схема квартирної електропроводки повинна включати в себе всі пристрої, які будуть в неї підключатися. Крім цього необхідно залишити запасні розетки, на випадок купівлі нових приладів. Не забувайте про перерізі прокладається кабелю, адже саме від цього залежатиме величина навантаження, що витримується ним.

Розрахунок електропроводки в квартирі панельного будинку: як намалювати монтажну схему ?

Схема електропроводки в квартирі повинна бути не тільки складена правильно, але ще і зафіксована на папері. Це дозволить у майбутньому знати її розташування і швидко знаходити місця можливих поломок або пошкоджень. Щоб грамотно її скласти, не достатньо просто погортати інтернет сайти, необхідно мати хоч невеликий багаж знань у цій області. Складаючи проект електропроводки квартири, перше, що Вам доведеться згадати це варіанти з’єднання ланцюгів :

паралельне, елементи не з’єднані між собою, але підведені до загального електрощита, це дозволяє в разі поломки одного працювати всім іншим ;

послідовне, нагадує гірлянду, яку включають у свята, в такому з’єднанні відсутні вузли і при перегорання будь-якої складової перестає працювати вся мережа ;

змішане, застосування двох перерахованих вище способів в одного ланцюга.

схема квартирной электропроводки

схема электропроводки на кухне

схема электропроводки в доме

Монтажна схема електропроводки квартири починається зі щитка, який розташований на сходовій клітці. З нього виходить загальний для всієї квартири кабель, який надалі розходиться по розподільних коробок, по одній на кожну кімнату. Розташовувати її краще недалеко від входу, щоб надалі використовувати менше проводів для підключення вимикачів і розеток.

Не забувайте, що сам креслення повинен бути детальним і зручним для читання. Для цього кожну кімнату краще промальовувати на окремому аркуші паперу.

Проект електропроводки в приватному будинку : типова схема підключення проводів

Схема електропроводки в будинку малюється в першу чергу, щоб знати необхідну кількість матеріалів, які знадобляться для її монтажу. Ви зможете з легкістю обчислити не тільки загальну протяжність дроти, але і товщину його перетину на певних ділянках. Крім цього буде видно, скільки знадобиться розподільних коробок, розеток і різних вимикачів.

Якщо схема електропроводки в хрущовці починається з розподільного щита, то в приватному будинку силовий кабель буде заведений до Вас по повітрю. Зовсім недавно загальний рубильник розташовувався в будинку, тепер же його розміщують зовні, разом з електролічильником. Звідти кабель направляється до захисного електрощита всередині приміщення. Слідом він ділиться на робочі групи, які умовно можна розділити так :

розетки ;

лампи освітлення;

прилади, що дають навантаження, до них відносять пральну машинку, бойлер або електрокотел ;

освітлення додаткових приміщень, таких як гараж, підвал і так далі.

На кожну з перерахованих груп повинен бути встановлений окремий « автомат» для їх знеструмлення.

Схема електропроводки в гаражі зазвичай досить проста і не вимагає залучення фахівців не тільки на етапі її плануванні, а й при монтажі. Все це можна зробити самостійно і без особливих витрат зусиль. Основним завданням є визначення максимально зручного місця для розташування однієї або двох розеток і потужної лампи освітлення, яка охоплюватиме великий простір.

Схема розведення електропроводки на дачі і в лазні : як розрахувати проводку по потужності?

Схема електропроводки в дерев’яному будинку відрізняється тим, що деревина є горючим матеріалом, а, отже, необхідно потурбуватися про додаткової ізоляції, як проводів, так і розподільних коробок. Крім цього слід правильно розрахувати максимальне навантаження на систему, оскільки її заниження часто стає причиною замикань і може призвести до пожежі.

Схема електропроводки на дачі повинна включати в себе не тільки самі дроти у негорючій оплетке, а й гофрований короб, в який вони укладаються. Не забувайте і про контурі заземлення, який є обов’язковим для будь-якого окремо стоїть будови, що споживає електричні навантаження. Зазвичай він зварюється з арматури і закопується в землю, після приєднання до системи, звичайно ж.

Схема електропроводки на кухні повинна бути зручною в першу чергу для людини, яка буде там готувати. Тут слід створити правильне освітлення і підручні розетки для включення до них електроприладів, яких буде в надлишку. Це і міксер, і тостер, і кухонний комбайн або соковижималка.

Ну і кілька слів про бані. Всі звичайно залежить від того, наскільки будівля планується капітальним. Якщо це простий зруб, то цілком достатньо і однієї розетки з лампочкою в передбаннику. А от якщо планується сауна з басейном і обігрівом, то розводку слід довіряти виключно професіоналам.

Розрахунок проводки за потужністю робиться дуже просто. Підсумовується споживання всіх електроприладів, які можуть працювати одночасно і зверху додається десять відсотків від цієї суми, на випадок перепадів.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.