Теплоізоляція стелі лазні — варіанти пристрою

Зміст статті:

1. Варіанти пристрою банного стелі

2. Конструкція підвісної стелі в лазні

3. Пристрій банного стелі панельного типу

4. Монтаж стелі настильного

5. Чим утеплити стелю для лазні?

6. Монтаж банного стелі: алгоритм дій

При внутрішньому облаштуванні лазні дуже важливо загострити увагу на її перекриття і акуратно підійти до монтажу цього її елемента.

Зокрема, стеля лазні повинен володіти наступними властивостями:

 • мати хороший захист від гарячого повітря і вологи;
 • бути здатним зберігати тепло;
 • стійко переносити потенційні навантаження.

Щоб забезпечити банного стелі надійний захист і наявність всіх перерахованих вище властивостей, потрібно грамотно виконати кожен з етапів монтажу. Для цього необхідно розглянути можливі варіанти пристрою банного перекриття, знайти максимально підходящий матеріал для установки такого важливого елемента, як теплоізоляція стелі лазні, а також детально вивчити весь процес власноручного монтажу стелі.

Далі мова піде про перекриття з дерева, яке є не тільки самим оптимальним, але і доступним варіантом для організації банного стелі.

Варіанти пристрою банного стелі

Вважається, що показник висоти такого елемента лазні, як стеля має варіюватися в межах 2,10 — 2,30 метра.

Зберегти тепло і захистити всю конструкцію від вологи допомагає укладання наступних шарів:

 • облицювання підлоги горища дошками;
 • гідроізоляція стелі лазні за допомогою плівки або пергаменту;
 • теплоізоляція стелі лазні допомогою мінеральної вати або керамзиту;
 • пароізоляція для стелі лазні, виконана з допомогою пергаменту або плівки;
 • облицювання банного стелі дошками.

Такий варіант укладання є актуальним для кожного з трьох типів стелі для лазні:

 1. Підшивання.
 2. Панельного.
 3. Настильного.

Оптимальним матеріалом для обшивки банного стелі є, безумовно, дерево, особливо при такому пристрої цінуються хвойні деревні породи (ялина, модрина). Сировина повинна бути гладким, без будь-яких тріщин, сучків тощо, повинно мати добру просушування і бути обробленим спеціальними захисними речовинами, дозволяють надовго продовжити термін експлуатації вживаної деревини.

Кожен з варіантів пристрою стелі в лазні має свої виняткові особливості і відрізняється від інших особливим способом конструювання.

Конструкція підвісної стелі в лазні

Варіант цього пристрою стелі ґрунтується на монтажі несучого каркаса, що складається з балок перекриття, який і служить основою для фіксації всіх елементів стелі. Для його установки зсередини приміщення до опорних частин в один ряд прибиваються дошки (шпунтові або обрізні), а в утворені простору укладається пароізоляція для лазні на стелю і утеплювач, який згодом накривається плівкою гідроізоляції. Завершується встановлення такої стелі набиванням дощок на верхню частину балок, тобто з боку горища.

До позитивних якостей такої конструкції можна віднести те, що весь процес монтажу може бути виконаний власноруч, так як пристрій підвісної стелі не несе в собі ніякої складності.

Мабуть, єдина негативна сторона цього варіанту стелі — його надмірна дорожнеча, так як матеріали з якісного дерева коштують чимало, а придбати їх потрібно в кількості, достатній для встановлення масивних дощок і балок, призначених для обшивки.

Пристрій банного стелі панельного типу

Подібна конструкція має вигляд покладених щільно один до одного листів, між якими знаходиться спеціальна пружна прокладка, представлена стійким до вологи утеплювачем. Пристрій кожного їх ділянок здійснюється окремо по одному і тому ж шаблону. До складу кожного з секторів входить 2 несучих бруска з набитим на них поруч шпунтованих або обрізних дощок. Отримане простір оснащується пароізоляційним матеріалом, а потім укладається теплоізоляція для лазні стелі. На неї слід укласти гідроізоляційну плівку і завершити роботу по установці перекриття, набивши на панелі дерев’яний настил.

Головне достоїнство такого варіанту монтажу — порівняльна економічності витрати матеріалів, так як для зведення подібній конструкції немає необхідності застосовувати високоякісну сировину, а можна скористатися лише шматками завдовжки 60 сантиметрів.

Говорячи про недоліки панельного стелі, варто зазначити його досить велику вагу, внаслідок чого здійснити його монтаж поодинці практично неможливо.

Монтаж стелі настильного

Основу даного перекриття складають щільно укладені встик товсті дошки (не менше 5 сантиметрів завтовшки), опора торців яких припадає на останній з зрубних вінців або на мауерлат, якщо лазня побудована з цегли або блоків. На дерев’яне покриття укладається пароізоляція, а після — теплова ізоляція стелі лазні.

Подібне пристрій, безумовно, не несе в собі особливих труднощів, але тут потрібно враховувати одну важливу деталь: цей варіант перекриття буде актуальним тільки для невеликої за розміром лазні, ширина прольоту перекриття якої становить не більше 5 метрів.

Серед головних переваг настильного стелі — простота його установки, досить невисока вартість всіх робіт і швидкість монтажу.

До недоліків цієї конструкції безперечно потрібно віднести вищевказане обмеження по площі прольоту, а також відсутність будь-якого захисту у термоізолятору, тому настильній стелю підійде тільки для такої лазні, в якій облаштовувати приміщення горища не планується. До того ж при подальшій експлуатації також можуть виникнути деякі серйозні проблеми, як, наприклад, неминуча деформація шару теплоізоляції під час можливого ремонту системи крокв або перекриття.

Так чи інакше, найбільш універсальною і практичною є конструкція стелі підшивання типу, яка, незважаючи на свою чималу ціну, прослужить довше і буде мати більш високі показники міцності, ніж 2 інші системи перекриття.

Детальні фото та відео по установці, а також готові варіанти банних стель завжди можна знайти у фахівців, що займаються подібного виду робіт.

Утеплення стелі керамзитом, дивіться на відео:

Чим утеплити стелю для лазні?

Важливо, щоб не тільки гідроізоляція стелі в лазні, але і його теплоізоляція була виконана ретельно і у відповідності з особливостями мікроклімату конкретного приміщення, оскільки, як відомо, надмірно велика кількість тепла прямо пропорційно його втрати.

Догляд тепла зазвичай відбувається через одного з трьох явищ:

 1. Кондукція. Втрата тепла здійснюється від гарячого предмета до більш холодного.
 2. Конвекція. Явище, при якому тепле повітря переміщається і швидко заповнює собою простір, при цьому так само швидко йдучи крізь тріщини і щілини в спорудженні.
 3. Інфрачервоне випромінювання. Варіант, при якому гаряче повітря випромінюється від його джерела і проникає крізь схожі за складом матеріали.

Оснащення лазні теплоізоляцією дозволить максимально зберегти гаряче повітря всередині приміщення, але для її пристрою необхідно укладка ще і додаткових матеріалів, що перешкоджають проходженню крізь них повітря. Безумовно, абсолютно повністю захистити баню від втрати тепла, викликаної будь-яким із зазначених способів, за допомогою однієї лише пароізоляції не вийде, так як вона являє собою не що інше, як бар’єр, покликаний зменшити ефект інфрачервоного випромінювання. А використання вже звичного і стандартного утеплювача забезпечить бані надійний захист від можливої кондукции і конвекції.

Існує декілька найбільш поширених утеплювачів, на яких варто зупинитися докладніше:

 1. Найпопулярніший утеплювач — мінеральна вата. Це базальтовий матеріал у вигляді волокон являє собою чи не ідеальний теплоізолятор для банного приміщення, оскільки цей зразок володіє широким рядом переваг, серед яких — стійкість до вогню, низький показник теплопровідності, а також повна екологічність, яка полягає у відсутності шкідливих для людини речовин. Мабуть, основний недолік мінеральної вати — це її слабка опірність волозі, оскільки при намоканні матеріал негайно руйнується, втрачаючи при цьому всі свої позитивні характеристики. Однак це проблема є цілком вирішуваною: важливо, щоб гідроізоляція стелі лазні, а також його пароізоляція були виконані якісно. Крім того, обов’язково потрібно пам’ятати і про необхідність облаштування спеціального вентиляційного простору перед водовідштовхувальною плівкою, оскільки матеріал повинен регулярно отримувати приплив свіжого повітря.

 2. Керамзит, представлений теплими гранулами. Частинки цього матеріалу являють собою оброблені вогнем капсули з глини, які утворюються за допомогою обробки сировини шляхом його спучування і його подальшої обробки теплом. Завдяки своїй комірчастої структурі керамзит здатний надовго затримувати в собі тепло, із-за чого він є широко застосовуються в будівництві матеріалом, зазвичай представленим піском або щебенем. Виконуючи утеплення банного стелі керамзитом, важливо пам’ятати, що шар матеріалу повинен мати товщину близько 30 сантиметрів, а крім того, матеріал слід належним чином захистити гідро — і пароізоляцією.

 3. Глина і тирса — класичний, але також популярний варіант утеплення. Перевага цього способу полягає в тому, що виконати всі роботи можна, не витрачаючи великої кількості фінансових коштів, а можна скористатися звичайними і звичними матеріалами. Суть утеплення глиною і тирсою полягає в обробці стельових дощок з боку горища рідкої консистенцією сумішшю, що складається з піску і глини, покладених шаром в 2 — 3 сантиметри. Важливо дочекатися повного висихання всього шару утеплювача. На отриману поверхню необхідно насипати тирсу, стружку і листя, а згодом присипати отриманий настил шаром землі товщиною приблизно в 5 сантиметрів. Незважаючи на досить витратний за часом і «брудний» спосіб укладання, цей варіант є не менш ефективним, сем всі попередні, більш того, він не вимагає великих фінансових витрат.

Монтаж банного стелі: алгоритм дій

Так як вже згадувалося, що найбільш практичним для лазні є подшівной стелю, то подальша схема роботи буде відповідати саме цьому типу конструкції:

 1. Монтаж несучих блоків. Те, на якій ширині і висоті будуть розташовані балки, залежить, по-перше, від надаються на них навантажень, а по-друге, від відстані, на якій розташовані один від одного опорні стіни. По закінченні монтажу балок в отриманому отворі влаштовується димар.
 2. Укладання пароізоляційного шару. Кріплення цього елемента виконується балок перекриття за допомогою будівельного степлера, причому важливо дотримати напуск на стіни в 15 — 20 сантиметрів. Матеріалом зазвичай виступає стандартна плівка або особливі, посилені фольгою і укріплені армуючої сіткою мембрани.
 3. Роботи по підшивці дощок стелі зсередини. Фіксація дощок до балок здійснюється за допомогою цвяхів, що в 2 рази перевищують їх довжину.

 4. Монтаж теплоізоляційного шару. Утеплювач слід укладати поверх пароізоляції. Мати матеріали при цьому повинні бути підігнані так, щоб, перебуваючи в гніздах, вони не мали яких би то не було щілин.
 5. Пристрій шару гідроізоляції. Укладання цього елемента виконується за тим же принципом, що і пароізоляція, тобто з дотриманням усіх необхідних нахлестів. Важливо, щоб ділянка між утеплювачем і вологовідштовхувальним плівкою мав деякий вентиляційний зазор.
 6. Облицювання підлоги горища. Для цього прийнято використовувати дошки з обрізного типу. Укладати їх слід так само, як на стелі зсередини приміщення лазні.

На цьому пристрій банного підшивної стелі типу можна вважати завершеним.

© 6845 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.