Труба мідна для кондиціонерів: таблиця діаметрів, види

У зв’язку з інтенсивно зростаючим попитом на кондиціонери, збільшується попит і на витратні матеріали для їх установки. Як правило, при цьому використовують трубки з міді. Чому саме мідь? Відповідь проста. Цей метал є одним з найбільш стійких до корозії. Звичайно, є й альтернативи — алюміній, різні полімерні матеріали. Але якостями, властивими тільки міді, вони не володіють.

Трапляється, що виробниками цієї техніки, що поставляється в комплекті і труба мідна кондиціонерна. Але в більшості випадків всі супутні елементи доводиться купувати окремо. Найправильніше було б довірити їх підбір фахівця. Але і замовник теж повинен володіти інформацією про властивості і особливості таких деталей, щоб уникнути помилки при їх купівлі.

Сфера застосування мідної труби досить обширна. Вона використовується для транспортування і подачі їдких рідин і газів. Інші види металу не можуть конкурувати в цьому з міддю. Саме тому їх застосовують для подачі охолоджуючого реагенту від зовнішнього блоку до внутрішньої установки.

Відмінні властивості

До того ж, труби мідні для кондиціонування здатні витримувати високий тиск. Щоб вони могли володіти такою міцністю, проводиться процедура відпалу. Тобто, обробка металу високими, до +700 градусів за Цельсієм, температурами.

Після цієї процедури, природні властивості міді дещо трансформуються. Труба мідна для кондиціонерів стає менш міцною на розрив, зате набуває пластичність і прекрасно починає тягнутися. Вона стане вдвічі довше, поки порветься, і легко, під певним кутом, гнеться. Це дає можливість надати даного елемента будь-яку конфігурацію, що дуже полегшує процедуру монтажу.

Міцність відпалений труби становить 220МПа. Її випуск регламентується ГОСТом Р52318-2005, згідно з яким у складі міді не повинно бути домішок більше, ніж 0,1%. Найбільшу цінність представляють безшовні варіанти. Їх дуже гладкі стінки, що сприяє підвищенню пропускної здатності трубопроводу. А відносно мала вага дає деяку перевагу при монтажі і експлуатації. До речі, труба мідна для кондиціонерів може служити довше, ніж сам кондиціонер, кілька десятків років.

Таблиця діаметрів

Мале переріз дозволяє не робити великих отворів в стіні будівлі при протяганні. В залежності від потужності агрегату, діаметр варіюється. Перелік вироблених діаметрів наведено нижче:

Діаметри в міліметрах У дюймовому вираженні
6.35 1/4
9.52 3/8
12.70 1/2
15.88 5/8
19.05 3/4

Чим вище заявлена виробником потужність кондиціонера, тим більша кількість холодоагенту повинні пропускати через себе трубки. Та й відстань між зовнішніми і внутрішніми блоками буває різне. Тому відрізняються і розміри мідної труби для кондиціонерів. Мається на увазі їх довжина. Зазвичай мідні трубки поставляються в бухтах метражем 15; 25 і 50 метрів.

Але деякі виробники ще на заводі ріжуть їх на прутки довжиною 2 метри, встановлюючи на їх кінцях пластикові заглушки, щоб уникнути попадання всередину сміття і вологи. Якщо людина, що купив кондиціонер, хоче сам встановити його, ціла бухта труби йому не знадобиться. Бухти використовують фахівці, які масово займаються установкою кондиціонерів.

Як і в будь-яких зовнішніх інженерних системах, потрібна теплоізоляція. Це потрібно, щоб уникнути скупчення конденсату, перегріву або замерзання транспортованої рідини або газу. Зазвичай для цих цілей використовується спеціальний захист з спіненого, непористі каучуку або поліетилену. Виробляють його у вигляді двометрових трубок чорного кольору.

Їх теплопровідність становить l (0°С) = 0,036 Вт/мК. Ізоляція для мідних труб кондиціонування здатна захистити їх при розкиді температур від -150°С до +150°С. До того ж, дуже тонкі стінки мідного трубопроводу, можуть втрачати температуру, що різко збільшує витрату електроенергії і хладагента при експлуатації спліт-системи. Зазвичай термоізоляція продається в комплекті. Якщо ні — необхідно закупити її окремо і обов’язково встановити.

При монтажі зазвичай не користуються інструментами для різання металу. Це попереджає попадання стружки, що утворюється при розпилюванні, в систему охолодження. Стружка цілком може забити отвір трубки і вивести з ладу кондиціонер. Саме тому застосовуються два основних методи кріплення: з’єднання за допомогою фітингів і пайка мідних труб кондиціонера між собою. У припою низька температура плавлення, що дає можливість обходитися при стикуванні трубок звичайної газової пальником.

Мідь аж ніяк не є дешевим металом, її застосовують лише там, де такі витрати виправдані. Це не тільки встановлення систем охолодження та кондиціонування. Цей метал, належить до категорії кольорових, практично не окислюється. Він не боїться контакту з іншими металами, і тому широко застосовується в хімічній і харчовій промисловості, так і в машинобудуванні.

© 3065 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.