Труби для опалення металопластикові: як вибрати, монтаж системи опалення

При виборі труб для системи опалення увагу слід звертати на два основних фактора: матеріал і діаметр. Металопластикові труби відповідають практично всім параметрам, що пред’являються до опалювального трубопроводу:

 • стійкість до корозії і відкладень будь-якого виду;
 • гнучкість;
 • низький коефіцієнт шорсткості;
 • не пропускають ні повітря, ні світло;
 • мінімальне термічне розширення;
 • робоча температура +95 градусів;
 • робочий тиск — 10 бар;
 • наявність виробів всіх необхідних діаметрів (від 16 до 63 мм);
 • простота монтажу.

Діаметр для системи опалення — важливий показник

Дуже важливим показником при монтажі опалювальних систем є діаметр використовуваного матеріалу. Якщо він обраний неправильно, система не буде нормально функціонувати. Вибираючи металопластикові труби для опалення, діаметри повинні бути такими, щоб теплоносій циркулював зі швидкістю 0,3 — 0,7 м/сек. При більш високій швидкості система опалення буде шуміти.

Якщо діаметр занадто маленька, швидкість потоку збільшується (виникає шум), якщо занадто великий — знижується (виникають повітряні пробки). Технічні характеристики металопластику (гладка поверхня, стійкість до корозії і відкладень) дозволяють зменшити діаметр.

Система опалення з металопластикових труб починається від придбання матеріалів для її спорудження. Купуючи, слід враховувати в першу чергу виробника. Фахівці вважають, що для опалювальної системи підходять вироби Непсо (Бельгія), Unipipe (США), Rehau (Німеччина), Wavin (Данія), LG (Корея) і Prandelli (Італія). Але купувати матеріал потрібно в спеціалізованих магазинах, щоб не зіткнутися з підробкою. Обов’язково слід перевірити сертифікат виробника, причому не тільки на труби, але і на фітинги. Ще одна умова — весь матеріал і комплектуючі повинні бути одного виробника. В іншому випадку неминуче ослаблення з’єднань у процесі експлуатації.


Металопластикові труби для опалення

Монтаж системи опалення металопластиковими трубами

Труби з металопластику легко змінюють форму і досить зручні при установці. Додаткова перевага — відсутність необхідності в дорогому інструменті, мають привабливий зовнішній вигляд, тому фарбування системи не потрібно. Можна обійтися навіть без спеціальних ножиць (замінити ножівкою по металу) і трубогиба (досить пружини).

Для того, щоб труби для опалення металопластикові зігнути, використовують різні трубогиби і зовнішні або внутрішні пружини (оправки). Величина радіусу вигину залежить від зовнішнього діаметра виробу, але не може перевищувати чотирьох діаметрів.

Наслідувати монтажу з роз’ємними фітингами

Роз’ємні (різьбові і компресійні) фітинги досить дорогі, але без них неможливо створити з’єднання труб з приладами. У разі необхідності ці елементи можливо демонтувати і встановити ще раз (компресійних потрібно замінити обжимное кільце).

Незалежно від використовуваного фітинга, спочатку необхідно відрізати шматок труби потрібної довжини, відкалібрувати кінець і прибрати фаску. При відрізанні слід дотримуватися перпендикулярність по відношенню до осі. І наявність фаски, і нерівності при відрізанні можуть призвести до порушення герметичності з’єднання.

Якщо фітінг різьбовий (відведення, трійник, хрест), то досить прикрутити до його кінців труби. Якщо ж — компресійний, то оснащений спеціальною гайкою, яку слід закрутити за допомогою гайкового ключа відразу після того, як труба вставлена в фітінг. Як різьбові, так і компресійні при монтажі не вимагають використання спеціальних інструментів, але за ними в процесі експлуатації необхідно стежити, так як подібні сполуки мають властивість розслаблятися. Вони використовуються для відкритої прокладки, а так само для приєднання до колекторів, установці радіаторів і стикуванні з вентилями.

Послідовність з прес — фітингами

При необхідності замонолитить металопластикові труби для опалення, монтаж проводиться за допомогою прес — фітингів, не підлягають розбиранню і не вимагають догляду під час експлуатації. У цьому випадку не обійтися без прес — інструменту, обтискаючого гільзу навколо штуцера.

При монтажі системи опалення можна використовувати фітинги з пластику, бронзи і латуні.

Труби для опалення металопластикові мають не лише переваги, а й недоліки:

 • конструкція у вигляді «листкового пирога» послаблюється при багаторазових деформаціях, викликаних коливаннями температури;
 • перетин фітингом вже, ніж перетин труб;
 • якісні фітинги коштують дуже дорого;
 • контрафактні матеріали створюють проблеми під час експлуатації системи опалення;
 • металопластик нестійкий по відношенню до ультрафіолетових променів, механічних і термічних впливів.

Вартість якісного металопластику не може бути нижчою за 90 рублів за метр. Це слід враховувати при покупці. Наприклад, металопластикові труби для опалення rehau з діаметром 16 мм стоять 119 рублів за метр, з діаметром 40 мм — 959 рублів за метр.

© 3001 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.