Труби водопровідні металопластикові: для зовнішнього водопроводу, розводка в приміщенні

Вирішуючи, які труби вибрати для водопостачання, слід враховувати головна умова — надійність і ремонтопридатність системи. Так само важливе значення має вартість всіх елементів і устаткування для монтажу. Система водопостачання так само не повинна змінювати якість води, бути дуже гладкою, не піддаватися корозії і мати достатньо високі показники звукоізоляції. Всіма перерахованими якостями володіють водопровідні труби металопластикові, особливо, якщо говорити про внутрішню розведення водопроводу.

Для домашнього водопроводу будівельний ринок пропонує труби з заліза, міді, нержавійки, металопластику, поліпропілену та поліетилену. При виборі слід враховувати показники розтягування, максимального робочого тиску, екологічної безпеки, можливості суміщення з іншими матеріалами, термін експлуатації, розміри фітингів, схильність до корозії і нагромадження відкладень. Технічні характеристики металопластику майже ідеально відповідають вимогам, що пред’являються до системи водопостачання.

При купівлі металопластикових труб для водопроводу, що дуже важливо в першу чергу визначитися з виробником. Їх просто дуже багато — як вітчизняних, так і зарубіжних. Лідирують німці та чехи. Непоганими фахівці вважають і вироби турків. Про китайців відгуки досить суперечливі. Серед вітчизняних виробників теж можна знайти достойних. Але слід пам’ятати, що саму хорошу трубу може зіпсувати неправильний монтаж, а при хорошому зверненні навіть не зовсім якісний виріб можна перетворити у придатний.


Як перевірити якість труби

Ще один підводний камінь — контрафактний товар. У магазині слід уважно ознайомитися з усією документацією на товар. Найперше, на що фахівці радять звернути увагу — маркування. З неї можна дізнатися про виробника, дату виготовлення, вид матеріалу, розмір партії, діапазон допустимої температури і тиску, розміри.

Наступний момент — сертифікат виробника і гігієнічний сертифікат санітарної служби. Обидва сертифіката повинні бути видані не тільки на труби, але і на фітинги. Важливо так само оцінити зовнішній вигляд — гладкість поверхні, наявність подряпин, раковин і частинок нерозплав пластику, рівномірність кольору.

Навіть найкращі і дорогі водопровідні труби металопластикові може зіпсувати недотримання технології монтажу. Однак металопластик придатний для монтажу системи водопостачання тільки в тому випадку, якщо застосовувати не компресійні, а прес — фітинги.

Зовнішній водопровід: чи витримає металопластик?

Зовнішній водопровід — частина системи від джерела до внутрішньої розводки. Може включати в себе так само лазню, полив і навіс з барбекю. Для його споруди необхідні металопластикові труби для зовнішнього водопроводу діаметром 25, 32 або 40 мм. При виборі матеріалу слід враховувати, що ця частина системи в холодну пору року буде схильна до впливу низьких температур. Найчастіше зовнішній водопровід закопується. Цього можна не робити, якщо будинок не призначений для проживання в зимовий час, і труби осушуються. Але відкрита прокладка вимагає труб, стійких до ультрафіолетових променів.

Глибина укладання труб у зовнішньому трубопроводі залежить від глибини промерзання грунту в регіоні. Нижче рівня промерзання температура середовища не досягає нульової позначки. Однак ізоляція труб все-таки необхідна. До водонапірного бака при монтажі обов’язково використання прес — фітингів, якщо система закопується і стає недоступною.

Обв’язка бака:

  • подає труба — для наповнення;
  • видаткова — для розлучення води по точках розбору;
  • спускна — для осушення бака;
  • перелив — розташований вище подаючої труби, призначений для видалення води при переповненні бака;
  • сигнальна — з’єднується з переливом, передбачена для попередження про переповнення бака.

Якщо мова йде про водопроводі в міській квартирі, проблема споруди зовнішньої частини повністю відпадає. У цьому випадку робота починається від загального стояка.

Розводка системи водопостачання в приміщеннях

В будинку або квартирі металопластикові труби для водопостачання можна розвести двома способами: за допомогою трійників або колекторним методом.

Трійникова розводка більш економна, так як труби від стояка розлучаються послідовно. Але трубопровід такого типу має суттєвий недолік — напір у приладах взаємозалежний, тобто, якщо хтось приймає душ, а в це ж час на кухні треба помити посуд, в споживача, який далі від стояка, напір значно знизиться.

Трійникова розводка

Цю проблему цілком вирішує колекторний спосіб, при якому вода підводиться окремо до кожного споживача, забезпечуючи рівномірний натиск. Такий пристрій водопроводу так само полегшує ремонт. Наприклад, при необхідності замінити кран у ванній кімнаті немає необхідності відключати подачу води у всьому будинку.

колекторна розводка

Колекторний спосіб краще і з естетичної точки зору, так як дає можливість сховати водопровід у стіни, що неможливо при тройниковом розлучення. Але слід враховувати, що в цьому випадку повністю виключається використання цангових фітингів (за винятком точок приєднання до приладів).

Металопластикова труба для води — прекрасний варіант як для квартири, так і для дому. Але при придбанні не варто економити. Купівля металопластикових труб — випадок, коли якість напряму залежить від вартості. Придбання дешевого матеріалу може призвести до потому в оселі, що спричинить за собою псування статевого покриття і сварку з сусідами.

© 3059 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.