Укладання ковроліну, вибір клею для ковроліну, як стелити ковролін своїми руками, технологія правильного настилу

ukladka-kovrolina

Ковролін- це м’яке волокнисте покриття, що складається з підкладки, закріплює шару і ворсу. Нерідко технологію настилу ковроліну прирівнюють до процедури укладання лінолеуму, однак робота з даними покриттям має свої нюанси. Більш того, способів обробки підлоги ковроліном існує набагато більше, ніж у випадку з лінолеумом.

Укладання ковроліну своїми руками можна виконувати на різних поверхнях, включаючи бетон. При цьому особливої підготовки підлоги не потрібно. Єдиною вимогою є облицювання основи вже після всіх інших ремонтних та оздоблювальних робіт.

Укладання ковроліну своїми руками, правильний настил

Перед тим як стелити ковролін, потрібно визначитися з методом настилу. Найбільш затребуваними є клейовий, вільний і стретчінговий способи обробки. Найекономічнішою і швидкої технологією настилу килимового покриття є вільний метод. В даному випадку, як і лінолеум, ковролін розкочують на підлозі роликом так, щоб матеріал заходив на стіни на 5-10 см. Після відрізають надлишки і фіксують полотно плінтусом, шов на проході закривають металевим порожком. Для отримання більш міцного покриття часто по периметру як фіксатор клеять двосторонній скотч.

Как правильно стелить ковролин

Настил ковролина

Укладка ковролина своими руками

Даний метод того, як постелити ковролін, підходить для невеликих приміщень, що не захаращених важкої меблями. Незважаючи на дешевизну цієї технології обробки, використовувати її в кімнатах з високою прохідністю не рекомендуємо, тому що в ході інтенсивної експлуатації на полотні можуть утворюватися заломи і складки.

Більш надійним є клейовий метод, хоча багато хто вважає його застарілим, а тому пропускають в курсі теорії про те, як правильно покласти ковролін. Дійсно, для житлових квартир, де ремонт не є рідкісним явищем, капітальне приклеювання покриття не має сенсу, однак у приміщеннях, де спостерігається висока прохідність, а також у великих залах площею понад 20 м2 варіант того, як укладати ковролін, підходить ідеально. Головне- правильно вибрати клей.

Клей для ковроліну бажано вибирати спеціальний, а саме такий, який здатний забезпечити гарну адгезію з основою, але при цьому надає щадне дію на внутрішню сторону полотна і не дає «вічного» склеювання. Існують також спеціальні клейові мембрани, що полегшують процес фіксації.

Важливо пам’ятати, що метод прямого приклеювання покриття підходить тільки для бетонних і дерев’яних підстав. Підлога повинна бути ідеально рівним і чистим.

Як стелити ковролін правильно, вибір клею для ковроліну

Укладання ковроліну на клейовий розчин в цілому не відрізняється від технології настилу лінолеуму. Спочатку на очищену поверхню за допомогою ребристого шпателя наноситься рівномірний шар клею, на який укладається полотно. Тут дуже важливо зуміти рівно покласти ковролін. Щоб уникнути прикрих помилок, можна нанести клей не на всю поверхню підлоги в кімнаті, а тільки на одну половину. Другу половину обробляють після вирівнювання першої частини.

У великих приміщеннях нерідко доводиться стикувати кілька полотен. Щоб отримати ідеально рівний або, навпаки, фігурний шов, спочатку листи ковроліну необхідно покласти внахлест. За лінійці або спеціально підготовленому шаблоном робиться наскрізний надріз гострим будівельним ножем, після чого надлишки видаляються. Якщо ж підрізати листи заздалегідь, то можна потім не зуміти зістикувати їх.

Як класти ковролін за методом стретчинга ? Цей спосіб передбачає натяг ковроліну між двома рейками. Під полотном укладається підкладка, а уздовж двох стін кімнати прикручуються дерев’яні рейки з вбитими під кутом 45 градусів гвоздиками. Укладання ковроліну за даною технологією вимагає професіоналізму і знань, тому самостійно її виконувати не рекомендується.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.