Установка металопластикових труб: застосування фітингів, гнуття, муфт і трійників

Область застосування металопластикових труб визначають їх фізико-хімічні властивості, досягнуті шляхом об’єднання металу з пластиком. Вироби з металопластику відрізняються гнучкістю і здатністю зберігати зафіксовану форму. Повторити вигини будівлі можливо простим згинанням, не застосовуючи перехідники і фітинги. Використання прес — фітингів дозволяє заховати комунікації у стіни.

Проблему різниці в тепловому розширенні успішно вирішує клейове з’єднання, утримуюче полімер від надмірного збільшення в розмірах. Величезну тепловіддачу алюмінію нейтралізує полімер, істотно скорочуючи втрати тепла. При використанні якісних матеріалів і правильному монтажі трубопровід з металопластикових труб може прослужити до 50 років.

Використання виробів з металопластику розширюється з кожним роком, що тягне за собою збільшення виробництва. Зараз вони застосовуються не тільки в побуті (системи водопостачання та опалення, теплі стіни і підлоги), але і в сільському господарстві та промисловості:

  • у виробництві систем кондиціонування і вентиляції;
  • для подачі стисненого повітря і газу;
  • для транспортування харчових і нехарчових агресивних рідин;
  • в системах поливу;
  • для підігріву ґрунту в оранжереях, теплицях, парниках і зимових садах.

Установка фітингів на металопластикові труби

Найперше умова — дотримуватися чистоти у приміщенні, де проводиться монтаж. Весь матеріал під час роботи повинен бути чистим! Важливо! Обов’язково слід враховувати показники розширення металопластику. Не можна монтувати в натяг!

Нарізають металопластикові труби ножицями, дотримуючись перпендикулярність по відношенню до осі виробу. При використанні ножиць — пістолета виріб не мнеться. Якщо діаметр перевищує 40 мм, необхідний спеціальний різак.
Як би не різали, вони більшою чи меншою мірою все-таки мнуться. Необхідно повернути їм круглий перетин за допомогою калібратора. Цей інструмент одночасно так само знімає фаску.

Для згинання використовується трубогиб або спеціальна пружина для згинання — оправка. Пружини бувають внутрішні і зовнішні. Ці пристосування дозволяють не звужувати просвіт і уникнути ломки алюмінієвої частини.

Якщо вигин потрібно на великій відстані від кінця труби, до внутрішньої пружині прив’язується мотузка. Знаючи її довжину, можна визначити, де розташоване пристосування, і зробити вигин в потрібному місці. Якщо необхідно зробити кілька вигинів, то краще користуватися зовнішньою пружиною. Радіус вигину металопластикової труби залежить від її діаметра. Але фахівці вважають, що він не повинен бути більше, ніж чотири діаметра.

З появою фітингів установка металопластикових труб стала вимагати набагато менше трудових і тимчасових витрат. До того ж ці елементи дають можливість приєднати металопластик до обладнання з будь-якого іншого матеріалу.

Муфта — найбільш часто використовувана різновид фітинга. Вона призначена для того, щоб з’єднати дві труби. Зовнішній вид муфти мало відрізняється від зовнішнього вигляду труби, але на внутрішню поверхню нарізана різьба. При монтажі до муфти з двох сторін пригвинчуються шматки труби. Якщо вони мають однаковий діаметр, то використовується сполучна муфта. Якщо діаметри різні, то необхідна — перехідна. З’єднання ущільнюються за допомогою льону, клоччя або поліетилену.

Для з’єднання металопластику та елементів з металів застосовуються комбіновані муфти (під ключ або з внутрішньої/зовнішньої різьбою), виготовлені з металу, або поліпропілену. Крім муфт існують фітинги-трійники і фітинги-хрести (для розгалуження), фітинги-згони (для з’єднання прокладеного трубопроводу), пробки й заглушки.

Установка фітингів на металопластик проводиться за однією схемою, що не залежить від виду сполучного елемента. Труба відрізається, калібрується і вставляється в фітінг. Якщо з’єднувальний елемент компресійного типу, то за допомогою гайкового ключа просто затягується гайка. У випадку з прес — фітингом необхідно затиснути його за допомогою прес — кліщів.

Зварювання металопластикових труб: досягнення промисловості для поліпшення побуту

До 2008 року зварювання металопластику була неможлива. Якщо зварити зовнішні шари двох труб, то з часом торцева частина розшарується, що спричинить за собою протечку. Якщо навіть прибрати алюмінієвий шар, зварити зовнішній та внутрішній шар і тільки потім — дві труби, розшарування уникнути не вдається. Ситуація змінилася після появи PERT фітингів від компанії DEEPIPE і НДІ Енергомашинобудування МДТУ їм. Баумана. Це виріб дозволяє зварити і внутрішні, і зовнішні поверхні, запобігаючи розшарування торцевій частині.

Монтаж трубопроводу з металопластику до поверхні

Для кріплення металопластикових труб до поверхонь найчастіше використовують кліпси. Вони виробляються різних розмірів (по діаметру труб). Для кріплення до поверхні можна використати шурупи, саморізи та дюбелі.

Монтаж побутового трубопроводу для подачі води виробляється з металопластикових труб двох діаметрів — 16 і 20 мм. Інша справа — система опалення, для якої потрібні вироби з діаметром 32 — 40 мм. Єдиний недолік трубопроводу з цього матеріалу — висока вартість фітингів, причому ціна збільшується разом зі збільшенням діаметра. Але дорожнеча елементів компенсується при монтажі — немає необхідності купувати дорогі спеціальні інструменти.


Зварювальний апарат для труб

© 3006 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.