Установка розеток в гіпсокартон, бетонну і дерев’яну стіну : як зробити розетку в стіні, виконаної з різних матеріалів?

коронка по бетону

Побутові електроприлади підключаються до внутрішньої електромережі через штепсельні розетки. За місцем установки найпоширенішими є розетки настінні. Вони виконуються для однофазного і трифазного струму і застосовуються для відкритої і прихованої електропроводки. Тип проводки залежить від умов експлуатації і матеріалу, з якого зведені стіни.

Для бетону, цегли, стінових блоків і гіпсокартону в основному застосовують приховану проводку, а установка розеток в дерев’яному будинку відбувається відкритим способом. Монтаж проводки і електроустановочних виробів відкритим способом зазвичай не викликає складнощів. Проблеми виникають при монтажі в стіну. Найпростіше це зробити з цегляною поверхнею. Складність установки в бетоні пов’язані з його високою міцністю, а в гіпсокартону- з низькою.

Розетки для гіпсокартону: як правильно зробити отвір, провести монтаж і закріпити ?

Основна складність монтажу розеток в гіпсокартон пов’язана з низькою міцністю матеріалу. При включенні або виключенні вилки виникають механічні навантаження, які можуть деформувати стіну і зірвати розетку з місця установки. Використання більш потужного кріплення не допомагає вирішити проблему, а призводить до ще більших деформацій.

как установить розетку в гипсокартон

штробление бетона под розетку

коронка по бетону для монтажа розеток

Є два основних способи, як встановити розетку в гіпсокартон. У першому випадку застосовують спеціальний подрозеточнік з особливою системою кріплення, яка більш рівномірно розподіляє виникаючі навантаження по поверхні і не викликає деформацій гіпсокартону. Перевага цього способу у відносній простоті установки, однак, при виникненні навантажень, що перевищують розрахункову, даний тип кріплення виявляється неефективним.

Інший спосіб, як закріпити розетку в стіні з гіпсокартону, пов’язаний з установкою жорсткої конструкції з встановленим на ній подрозеточнік до несучої стіни з бетону, цегли або дерева. Найчастіше таку конструкцію виготовляють з металевого прокату або монтажного профілю.

Каркас монтують на стіну, зверху його закривають гіпсокартонними листами, прорізають отвір, в який встановлюють саму розетку. Цей спосіб кріплення найбільш надійний, хоча і дорожчий. Високі витрати виправдовуються тим, що зникає можливість деформації гіпсокартону і необхідність виконання ремонтних робіт.

Установка розеток у бетонну стіну : штроблення отворів і коронка по бетону

Просвердлити отвір під розетку в бетоні буває досить складно, адже потрібно зробити акуратне круглий отвір в міцному матеріалі, який можна обробляти тільки спеціальним інструментом. Діаметр отвору повинен збігатися з габаритами подрозеточнік або підходити під розмір механізму з розсувними лапами фіксаторами. Звичайним свердлом по бетону або пробійником цю роботу не виконати, краю отвору будуть нерівними, і доведеться частково відновлювати бетонну стіну.

Розроблено спеціальний інструмент- коронка по бетону для розеток, який полегшує роботу по монтажу. Коронки є насадками на дриль і мають діаметри 33, 53, 67 або 73 мм для однофазного струму і від 50 до 180 мм для трифазного струму. Кромка коронки має алмазне напилення і особливий профіль, що забезпечує пристрій отвори. Спочатку просверливается центрувальну отвір свердлом по бетону. У просвердлений отвір вставляють направляючу, і поступово збільшуючи швидкість обертання, висвердлюють отвір потрібного діаметру.

Далі за допомогою перфоратора або пробійника вибивають бетон з центру, зачищають внутрішню поверхню отвору, після чого приступають до установки подрозеточнік. Перед тим, як вставити розетку в стіну в подрозеточнік встановлюють механізм з контактами і підключають до нього дроти. Після цього перевіряють правильність підключення, цілісність ізоляції, відсутність короткого замикання. Переконавшись в працездатності розетки, монтують корпус або лицьову панель і після цього подають напругу.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.