Утеплення балкона піноплекс: як правильно утеплити лоджію своїми руками, підлоги на лоджії, кращий спосіб

Зміст статті:

  1. Головні переваги утеплення балкона або лоджії
  2. Як правильно утеплити лоджію Піноплекс
  3. Утеплюємо лоджію

Завдяки змінам на балконі або лоджії можна поліпшити шумовий і температурний режим в суміжній кімнаті, використовуючи сучасні технології утепления.Утепление балкона або лоджії піноплекс своїми руками дозволяє власнику квартири збільшити свою житлову площу і знайти додаткове місце для відпочинку.

Головні переваги утеплення балкона або лоджії

Ви хотіли б збільшити свою житлову площу в квартирі на одну невелику кімнату розміром до восьми квадратних метрів? Будь-який господар невеликої квартири відповість на таке питання ствердно. Втілити таке рішення можливо навіть простій людині, яка не має досвіду в будівництві.

Так виглядає кімната-балкон після утеплення

Простір балкона або лоджії дозволяє дуже хорошу можливість збільшити приміщення свого житла.

Унікальний варіант організувати в квартирі кімнатку для друзів або ж облаштувати у своєму житлі так званий зимовий сад, або ж просто зробити ізольоване місце для відпочинку.

Зовнішня стіна балкона або лоджії не в змозі впоратися з функцією утримання тепла.

Установка звичайних герметичних віконних блоків і сучасний монтаж під час утеплення пінополістирол Пеноплекс екструзійного виду, зможуть перетворити маленьке приміщення, яке здатне буде утримувати тепло в період сильних морозів і не давати сильно нагрітися приміщенню під час спеки.

Для початку визначимо, які роботи можна зробити самостійно, а які доручити зробити кваліфікованим фахівцям. Краще всього якщо склінням балкона (лоджії) і кладкою парапету займуться справжні професіонали.

Скління додаткового приміщення краще проводити з використанням склопакета, який складається з двох камер і товщиною не менше 32 мм. Склопакети краще всього замовляти у відомих і перевірених компаній.

Під час утеплення вашого балкона або лоджії піноплекс необхідно досягти так званого ефекту термоса. Це означає, що потрібно провести утеплення підлоги, стін, стелі, парапету, створивши як би замкнутий, герметичне простір.

В цілях економії корисного простору приміщення теплопровідність ізоляційного матеріалу відіграє велике значення.

Навіть у районах з дуже жорсткими і суворими кліматичними умовами, утеплення Піноплекс дозволить створити комфортний мікроклімат на балконі або лоджії. Для теплоізоляції балкона (лоджії), які поєднуються з житловою кімнатою, рекомендується використовувати Піноплекс від 40 до 60 мм завтовшки.

Для багатьох регіонів, в яких середня температура взимку становить близько 20-25 градусів морозу досить застосувати панелі, товщина якої складає близько 50 мм.

Як правильно утеплити лоджію Піноплекс

Варто звернути увагу на те, що дуже часто при утепленні балкона (лоджії) допускають помилки по установці пароізоляції.

Її зазвичай встановлюють між Піноплекс і стіною, а це не вірно. Стіну варто попередньо обробити складом гідроізоляції, який глибоко проникає в стіну. Щілини замазують спеціальної гідроізоляційної мастикою.

Опис характеристик продукції для утеплення

Лоджія, обшита вагонкою.

Теплоізоляція Піноплекс має наступні якості:

  1. матеріал є вологостійким, хімічно нейтральний для використання всередині приміщення;
  2. має високий опір теплопередачі;
  3. дуже добре протистоїть утворень цвілі і конденсату;
  4. товщина самого утеплювача дозволяє заощадити площа приміщення;
  5. утеплювач має не велику вагу і дуже простий в обробці;
  6. утеплювач є екологічним і його можна використовувати всередині приміщення.

Даний утеплювач відповідає всім вищевказаним якостям і також здійснює функції звукоізоляції.

Утеплюємо лоджію

Для початку варто визначитися, що потрібно утеплити. Для жителів, які проживають в холодних кліматичних поясах, потрібно утеплити в обов’язковому порядку стеля, всі стіни, парапет і пол.

Всі роботи під час утеплення балкона (лоджії) потрібно виконувати тільки при плюсовій температурі (від 5 до 25 градусів).

Якщо ж у вас вже встановлений склопакет і утеплення доводиться провести взимку, то потрібно попередньо прогріти повітря в приміщенні тепловою гарматою або вентилятором.

Проводити утеплення лоджії Піноплекс своїми руками в спеку понад 25 градусів теж не бажано, так як вода, яка входить в склад клею, буде випаровуватися дуже швидко і не дасть потрібної адгезії.

Для внутрішньої обробки балкона (лоджії), після утеплення, зазвичай вибирають дерев’яну або пластикову вагонку.

Краще всього використовувати в такому випадку дерев’яну вагонку, так як вона буде служити додатковим теплоізоляційним матеріалом для приміщення.

Є ще один варіант оздоблення внутрішнього простору балкону, тільки на нього доведеться витратити трохи більше сил — це облицювання гіпсокартоном. Який надалі обклеюється водостійкими шпалерами або ж покривається спеціальною захисною фарбою. Так що вибір внутрішньої обробки на любителя.

Специфіка технології утеплення

На питання, як утеплити балкон Піноплекс, є досить просте рішення, яке передбачає звичайне приклеювання досить легких плит утеплювача на підлогу, стелю, стіни і парапет. Такі плити приклеюються монтажною піною, а додаткова фіксація цих плит здійснюється за допомогою спеціальних тарілчастих дюбелів, вони зустрічаються різних розмірів і підбираються індивідуально під певну товщину утеплювача і матеріал стіни.

Монтажна піна, що застосовується для обробки стиків між плитами, дозволяє зробити шви повністю герметичними. Більш детальну консультацію щодо додаткових матеріалах для утеплення Піноплекс можна отримати в будь-якому спеціалізованому будівельному магазині.

Якщо ви знайдете Піноплекс з краями у вигляді фігурної чверті, то шар такого утеплювача буде більш щільним, так як плити будуть розташовані ближче один до одного.

Якщо вибрати такий утеплювач з рівними краями, то його потрібно буде клеїти в два шари, причому зі зміщенням швів між плитами. Така поклейка допомагає усунути так звані «мости холоду», які можуть виникати під час не щільного примикання ізоляції для утеплення балкона.

Дерев’яна обрешітка, яка потрібна для утеплення балкона, виготовляється з брусів і встановлюється за допомогою рівня, причому в строго горизонтальному і вертикальному напрямку.

Під час робіт по теплоізоляції та оздоблення балкона потрібно не забути про ізоляцію утепленої підлоги, стелі та стін. На Пеноплекс наклеюється пароізоляційний шар, з покриттям з фольги, для відбиття тепла.
Після всіх перерахованих вище робіт можна вже буде і приступити до оздоблювальних робіт приміщення вагонкою або гіпсокартоном.

Варто зауважити, що стеля утеплюється аналогічно. За допомогою пістолета і монтажної піни також обробляємо щілини. Зверніть увагу, що піна не повинна містити ТОЛУОЛ. Зазвичай плити лягають дуже добре і щільно, але бувають погані стики, які теж варто добре обробити піною.

Після такого огляду, сподіваємося, у вас не залишиться сумнівів по утепленню вашого додаткового приміщення в квартирі і виборі потрібного матеріалу.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.