Утеплення балкона в хрущовці: як утеплити балкона самостійно

Зміст статті:

 1. Створення каркаса і розширення простору
 2. Скління балкона
 3. Утеплювачі
 4. Інструментарій
 5. Процес утеплення

Утеплення балкона в хрущовці — важке завдання, що передбачає масу нюансів. В даному випадку головне — матеріали, що будуть застосовуватися в ході робіт.

Придбання матеріалів буде залежати від їх маси, так як цей параметр визначає. При склінні балконів використовуються вікна з дерев’яними рамами, тому що їх вага найменший. Якщо ж подібні витрати надмірні, можна встановити алюмінієві. Також важлива конструкція компонентів. Найбільш затребуваними є вікна з виносом, так як вони дають можливість значно збільшити площу — невеликий балкон «виростає» на 15-20 см по всьому периметру.

Створення каркаса і розширення простору

Створення каркасу з виносом. Натисніть на фото для збільшення.

Спочатку повністю демонтуються всі елементи і перегородки до самого заснування балкона в хрущовці. Далі в хід йдуть виносні балки, що представляють собою металеві швелера підвищеної міцності. Такий варіант дозволяє збільшити винос кожної сторони приблизно на 40 див. Варто врахувати, що юридично не вважається переплануванням винос підлоги на відстань до 30 див.

Каркас балкона зварюється з металевих куточків, після чого закріплюється дюбелями. При цьому необхідно домогтися максимально якісної підгонки стиків і ущільнити їх, щоб перепинити прохід вологи крізь них. Такі заходи дозволять збільшити фасад, надавши його образу солідність. А ще дана конструкція надзвичайно міцна і довговічна. Далі необхідно провести оздоблювальні роботи, так як всі металеві швелери будуть на виду. Для цього використовується пластик, деревина та інші матеріали.

Каркас перекриття доцільно монтувати прямо з металевих куточків і труб, які кріпляться до стіни. Балкон можна покрити профнастилом або металочерепицею, але з обов’язковою шумоізоляцією, так як шум від дощу або граду буде дуже відчутним.

Скління балкона

В таких цілях використовуються «теплі» або «холодні» віконні системи, які не дозволяють теплу йти назовні. У тих випадках, коли застосовується старе огорожу, декоративне оздоблення та роботи по утепленню проводяться до скління. А ось оздоблення всередині починається тільки після закінчення монтажу віконних рам.

Якщо верхня частина попереднього огорожі не горизонтальна, його потрібно демонтувати. Коли ж скління в хрущовці проводиться безпосередньо на парапет, виконаний з цегли або бетону, верхня частина вирівнюється за допомогою бетонної суміші, а також здійснюються зовнішні оздоблювальні роботи. Дії по утепленню починаються тільки після монтажу підвіконня.

Коли балкон не має верхнього перекриття і відрізняється висячої компонуванням, потрібно змонтувати трубостійки, які передадуть навантаження від скління на козирок. Додаткова трубостійка необхідна в центрі найбільшої сторони балкона тільки тоді, коли його довжина перевищує 4 м.

Далі слід заповнення зовнішніх кутів скління монтажною піною і зашивання цих ділянок покрівельною жерстю або оцинкованими металевими смугами, які фіксуються зварюванням або саморізами. Шви зрізаються болгаркою, після чого кути фарбуються.

Монтуємо віконні профілі. Натисніть на фото для збільшення.

Заповнюємо відстань між профілем і стіною монтажною піною. Натисніть на фото для збільшення.

Вставляємо скла у віконні профілі. Натисніть на фото для збільшення.

Для спорудження несучих рам на балконі в хрущовці використовується куточок 40-60 мм. Далі шви згладжуються і рами фарбуються з попередньою зачисткою і знежиренням антисиликоном або бензином. При спорудженні нижньої рами необхідно враховувати перекоси балконної плити, а стик нижніх і верхніх рам зобов’язаний бути горизонтальним. Таким же горизонтальним зобов’язана бути і верхня сторона рам. Але коли верхнє підставу криве, доводиться підганяти раму до форми отвору. У цьому випадку необхідно просто вварить ще один куточок зверху — так проріз для вікна вийде прямокутним, а що утворився вгорі клин зашивають оцинкуванням, фанерою або гіпсокартоном.

При наявності невеликого завалу стін — до 20 мм — рами, що примикають до них, рекомендується поглибити в паз. Коли завал перевищує цей показник, необхідно ретельно оглянути споруду. З високою часткою ймовірності воно може бути в аварійному стані.

Утеплювачі

Утеплити балкон можна різною продукцією:

Різні утеплювачі для балкона. Натисніть на фото для збільшення.

 • при роботі з підлогою в хід піде мінвата або ж аналогічний їй утеплювач;
 • під час обладнання стелі застосовується пенофол, тоді втрати висоти балкона будуть мінімальні;
 • пінопласт відмінно підійде для стін споруди. Зазвичай використовуються листи товщиною в 75-100 мм

Також потрібні додаткові матеріали:

 • опорні бруси і лаги для підлоги;
 • металевий профіль або дерев’яні бруси для монтажу обрешітки;
 • декоративний матеріал для фінішної обшивки;
 • OSB або 10-міліметрова фанера — для чорнового підлогового покриття.

Інструментарій

Перед тим як утеплити балкон, провівши всі роботи в хрущовці своїми руками, потрібно запастися інструментами:

 • шуруповерт;
 • ножівка або дискова пила;
 • перфоратор;
 • ніж;
 • пістолет для будівельної піни;
 • рівень;
 • рулетка;
 • кріпильні елементи — скоби для обшивки, кляймери, дюбелі для експрес-монтажу;
 • будівельний степплера і т. д.

Процес утеплення

Після того, як визначилися з необхідними матеріалами та інструментами, переходимо безпосередньо до утеплення.

Роботи з підлогою

Спочатку йде укладання гідроізоляційного матеріалу прямо на бетонну основу; на заскленому балконі можна обмежитися і простий поліетиленовою плівкою. Далі йдуть опорні дерев’яні лаги з перерізом 100х60 мм, Їх потрібно ретельно вирівняти по площині, для чого під бруси підкладаються проставки та клини.

Схема утеплення підлоги балкона. Натисніть на фото для збільшення.

Укладання утеплювача між лад. Натисніть на фото для збільшення.

Укладання чистового підлогового покриття. Натисніть на фото для збільшення.

Між лагами на балкон лягає утеплювач, але тільки щільно, щоб не залишалося ніяких просвітів. Далі приходить черга пароізоляційної плівки і набивання чорнової підлоги з фанери товщиною 10 мм, або ДСП аналогічної міцності, які кріпляться саморізами. Чистове покриття монтується тільки після закінчення всіх робіт з стелею і стінами.

Роботи зі стелею


Перш ніж утеплити стелю, потрібно ретельно очистити поверхню від пилу і бруду, після чого обробити всі антисептичним складом. Потім на стелю наклеюється пенофол — фольгований, рулонний матеріал. Фіксується він допомогою простого столярного клею ПВА, але з обов’язковою розкочуванням валиком, що робиться в цілях ліквідації повітряних бульбашок. Також для закріплення можна скористатися саморізами, оснащеними широкими капелюшками, або монтажною піною. Зверху пінофол монтується решетування з металевого профілю або дерев’яних брусів. Також у цей час можна таємно провести електропроводку до світильників.

Роботи зі стінами

Це найбільш серйозний етап, який починається з набивання риштування, для чого використовується дерев’яний брус з перетином 40х40 або 50х50 мм При покупці більш товстого утеплювача, потрібно підкладати під обрешітку спеціальні опорні колодки.

На кутах балкона спочатку встановлюються вертикальні стійки, після чого вони набиваються на площині стін з метровим кроком. Для вирівнювання стійок застосовується рівень. По закінченню даних робіт необхідно набити поперечки, за допомогою яких з’єднуються стійки. Крок — 50 див. Найпростіше прибити поперечки на висоті плечей, пояси і колін — це не дозволить обшивці продавлюватися.

Схема обрешітки стін балкона. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплення стін балкона за допомогою пінопласту. Натисніть на фото для збільшення.

Виробляємо обшивку стін балкона МДФ. Натисніть на фото для збільшення.

Далі клеїться пінополістирол в плитах, але тільки впритул з фіксацією за допомогою клей-піни, що продається в балонах, або клею спеціально для пінополістиролу. Щоб зберегти матеріал від вологи, потрібно закріпити зверху шар пароізоляційної плівки.

Обшивка

Це фінішний етап, який проводиться після завершення решти робіт на балконі в хрущовці. Для нього використовуються різні матеріали:

пластикові панелі, фіксуються за допомогою «рідких цвяхів» або іншого кріплення. Бажано купувати не прості білі панелі, а прикрашені текстурою або зображеннями.
дошка-вагонка — це природний і екологічно чистий матеріал. Він чудово підходить для оздоблення балконів. Для її кріплення використовується будівельний степплера або прості цвяхи. Але даний матеріал досить дорогий, тому що не всі можуть зашити балкон їм.

МДФ — відносно недорогі панелі, виготовлені з пресованого картону, покритого особливою плівкою. Однак для МДФ неприпустимі жодні контакти з водою, так як матеріал досить гігроскопічний. Для надійної фіксації застосовуються особливі пластинки-кляймери, які не дають панелі прогнутися.

На цьому роботи з облаштування балкона в хрущовці завершуються.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.