Утеплення балконів своїми руками без допомоги майстра, як заощадити на обробці лоджій

Зміст статті:

 1. Чим балкон відрізняється від лоджії
 2. Загальна схема утеплювальних робіт
 3. Правильне утеплення балкона своїми руками
 4. Можна використовувати мінвату

Ваш балкон може придбати абсолютно несподіваний вигляд.

Мешканці кожної квартири вирішують на свій розсуд, як використовувати балконний простір.

В одних випадках балкон перетворюють в складське приміщення, в інших використовують тільки в теплі місяці. Але додаткові квадратні метри легко зробити житловими, з’єднавши лоджію з кімнатою.

Цілком можна здійснити утеплення всіх будівельних конструкцій балконів і лоджій своїми руками.

Після закінчення робіт з’явиться простір, де можна буде поставити стіл для роботи або вішалки для вбиральні.

Нерідко на утеплених балконах влаштовують зимові сади. Тепло і велика кількість світла чудово позначаються на рості рослин.

Чим балкон відрізняється від лоджії

Ми будемо описувати утеплення балконів і лоджій. Балкон — виносна конструкція, яка розташована за межами квартири. Основа балкона — статеве перекриття, плита із залізобетону. Зазвичай балкон огороджений парапетом із залізобетону або з металевих прутів. На парапет встановлюють віконні конструкції, коли проводять скління.

Лоджія вбудована в одне з приміщень квартири. Але одна сторона залишається відкритою і відгороджується парапетом з цегли, бетону або залізної решітки. Інші дві, іноді три стіни лоджії, є суміжними з іншими кімнатами приміщення або з квартирами сусідів.

Простіше і дешевше обходиться утеплення лоджій своїми руками. Лоджію легше поєднати з житловою кімнатою, зазвичай її розмір більше, ніж простір балкона. Лоджія знаходиться практично в квартирі, тому її легше буде опалювати. Утеплити одну або дві стінки простіше, ніж зашивати плитами утеплювача всі конструкції балкона.

Проводячи будівельні роботи на балконі, завжди доводиться розраховувати, чи витримає плита вага утеплювальних матеріалів. З лоджіями таких обмежень немає. Можна споруджувати будь-які конструкції, навіть додаткові стінки з цегли чи піноблоків.

Загальна схема утеплювальних робіт

Схема правильній теплоізоляції балкона. Натисніть для збільшення.

Утеплення балконів і лоджій варто починати з установки віконної конструкції.

Щоб не гуляли протяги, краще замовити двокамерні склопакети, потім своїми руками піною задути всі щілини на стиках конструкцій. Великі прорізи можна закласти шматками пінопласту і проклеїти скотчем.

До скління обов’язково огляньте парапет. Йому належить витримати навантаження важкої скляної конструкції.

Якщо парапет являє собою залізні прути, доведеться поставити стінку з цегли, а ще краще з піноблоків. Піноблоки більш легкі. Цей матеріал також погано проводить тепло, тому допоможе ізолювати балкон від холоду.

Тепер опишемо технологію утеплювальних робіт. Спочатку уважно оглядаємо конструкцію. Поряд з рамами вікон залишилися щілини. Зафарбовуємо їх піною чи герметиками, великі порожнечі можна заповнити пінопластом. Матеріал легко ріжеться ножем, тому ви легко виріжте шматок потрібного розміру.

Наступний етап — гідроізоляція. Захист конструкцій від вологи необхідна. При наявності вологи починаються процеси руйнування. Замерзаючи, вода розширюється і руйнує навіть міцні матеріали. Багато утеплювачі після намокання приходять в непридатність.

Самий недорогий матеріал для гідроізоляції — руберойд. Шматки ізоляції настилають внахлест і приклеюють до основи. Всі стики легко заклеїти за допомогою газового пальника.

Є й альтернативний варіант. На бетонну плиту пензликом або валиками наносять кілька шарів проникаючої гідроізоляції, такий як пенетрон або рідка гума. Висохши, мастика утворює вологонепроникний шар. Пролийте на підставу балкона набагато води. Ви самі переконаєтеся в надійності ізоляції.

Далі можна кріпити плити утеплювача. Існують різні варіанти кріплення. Пінопласт можна клеїти чи прикручувати дюбелями, для інших утеплювачів потрібно споруджувати каркас з дерева.

Технологія утеплення балкона своїми руками обов’язково передбачає встановлення пароізоляції.

Утеплювач повинен бути захищений від вологи, яка виходить з приміщення. Яким матеріалом скористатися? Можна закрити утеплювальний пиріг шматками спіненого поліетилену. Але будівельники радять використовувати пенофол.

Він покритий алюмінієвою фольгою, чудово відображає тепло і зможе ізолювати утеплювач від пари. Кріплять шматки пінофол встик. Краї заклеюють скотчем.

Важливо розташувати пенофол алюмінієвим шаром до внутрішньої сторони балкона. Фольга буде відбивати тепло. Утеплювальна конструкція готова. Можна поверх неї кріпити оздоблювальні матеріали, на підлогу укладати ламінат або настилати лінолеум, стіни штукатурити або облицьовувати вагонкою (дерев’яною або пластиковою).

Правильне утеплення балкона своїми руками

Щоб визначитися з вибором утеплювача, потрібно визначитися, для яких завдань буде використовуватися нове приміщення. Якщо на лоджії взимку будуть зберігатися овочі і банки з закрутками, досить обшити стіни одним шаром утеплювача.

Якщо ви вирішили поєднати балкон з житловою кімнатою, пристосувати його під тренажерний зал або кабінет, доведеться неабияк потрудитися. Утеплювати доведеться всі будівельні конструкції балкона: бетонну плиту перекриття, парапет, стеля.

Стіну, суміжну з кімнатою, утеплювати не потрібно. Також Вам не доведеться возитися з стелею балкона, якщо сусід квартири зверху вже утеплив стать свого балкона.

Тепер опишемо характеристики деяких утеплювальних матеріалів, які більше підходять для використання на балконах та в лоджіях.

Утеплення за допомогою пінопласту або пінополістиролу

Обидва стирольних утеплювача випускають в плитах товщиною від п’яти до п’ятнадцяти сантиметрів. Екструдований пінополістирол міцніше, але пінопласт краще затримує тепло. Всередині плит запаяні бульбашки повітря, які і обумовлюють низьку теплопровідність утеплювачів.

Пінопласт, на відміну від мінеральної вати, гігроскопічний і не страждає від вологи.

Застосовується утеплювач вже більше сорока років.

Існує багато варіантів кріплення пінополістиролу до поверхонь. Опишемо загальну послідовність робіт:

 1. всі поверхні балкона ізолюємо від вологи, наносимо проникаючу влагоізоляціонние ґрунтовку або матеріал типу рідкої гуми;
 2. коли гідроізоляція просохла, клеїмо плити пінополістиролу, використовуючи спеціальний клейовий склад;
 3. в якості додаткового кріплення застосовують пластмасові дюбелі з широкими головками, будівельники зазвичай називають їх грибами;
 4. поверх утеплювальної конструкції можна укласти пароізоляцію, але для пінопласту, пінополістиролу і це не обов’язково;
 5. клеїмо до плит утеплювача, армувальну сітку, поверх неї можна наносити штукатурку чи фарбування.

Утеплення балконів вагонкою

Схема теплоізоляції вагонкою. Натисніть для збільшення.

Вагонка застосовується для утеплення в комплексі з іншими матеріалами.

Дерево проводить тепло. Тонкі смужки вагонки не зможуть утримати тепло на балконі, конструкція має багато щілин і проміжків, через які зможе зникнути тепло.

Коли потрібно утеплити лоджію, три стіни якої суміжні з опалювальними кімнатами, іноді достатньо буде зашити одну стіну вагонкою. На балконах вагонку використовують разом з плитами утеплювача (пінопласту або піноплекс).

Як виконати роботи своїми руками:

 1. поверхні на балконі обробляють гідроізоляційними матеріалами;
 2. споруджують дерев’яну обрешітку для кріплення утеплювача і облицювання;
 3. між дерев’яними лагами клеїмо плити пінопласту;
 4. проводячи утеплення балконів своїми руками, важливо закрити всі порожнечі;
 5. плити повинні тісно примикати до дерев’яних балок, всі порожнечі можна задути піною і проклеїти скотчем;
 6. до дерев’яних брусків обрешітки прибиваються смужки вагонки, матеріал утеплити балкон і буде виконувати функцію облицювального шару;
 7. зазвичай вагонку покривають шаром лаку.

Описана комбінована утеплювальна конструкція досить важка. Перш, ніж починати роботи, порадьтеся з будівельниками, чи витримає ваш балкон таке додаткове навантаження.

Можна використовувати мінвату

Ватні волокнисті утеплювачі мало годяться для балконів. Їх складно зістикувати, обов’язково залишаться щілини. Мати мінвати доведеться прокладати плівками або фольгою. Якщо в утеплювач потрапить волога, він отяжелеет і помнеться, перестане ізолювати приміщення від холоду.

Але, якщо ви вирішили скористатися цим матеріалом, потрібно дотримуватись таких вказівок:

 • спочатку стіни і підлогу просочуємо гідроізоляцією;
 • плити мінвати приклеюють до поверхні спеціальним клеєм, працювати треба обережно, волокнистий матеріал можна легко зашкодити;
 • для надійності утеплювач також прихоплюють до стіни дюбелями з широкою головкою типу гриб;
 • мати ватного утеплювача стыкуем дуже ретельно, щоб не залишалося проміжків;
 • поверх конструкції обов’язково кріпимо пароізоляцію, допускати намокання вати не можна;
 • далі кріпимо армуючу сітку, по якій можна виконувати фарбування або штукатурку; якщо передбачається обшивка вагонкою, потрібен дерев’яний каркас.

Підлогу балкона також утеплюють ватою. Для цього на бетонну плиту кріплять дерев’яну обрешітку. Між брусками укладають мати ватного утеплювача. Вата важить зовсім мало, але намокнувши, значно набирає у вазі.

Утеплення та оздоблення лоджії своїми руками — цілком вирішуване завдання.

Ви зможете поєднати лоджію з кімнатою і значно збільшити житлове приміщення. Не важко також встановити на балконі теплі підлоги з електричним підігрівом. Ця конструкція легко монтується на бетонну основу. Ви зможете опалювати балкон або лоджію навіть після відключення батарей центрального опалення.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.