Утеплення каналізаційних труб : чи потрібно воно, який вибрати утеплювач, і як прокласти гріючий кабель для каналізації в грунті

утепление канализации

Зовнішня прибудинкова каналізація, як правило, прокладається в траншеях не надто глибоко. Це не відноситься до міських колекторам, вони можуть залягати на глибині декількох метрів. Враховуючи те, що більша частина території Росії страждає від суворих зим, утеплення каналізаційної труби на вулиці грає важливу роль при прокладці комунікацій. Воно охоронить трубопровід від дії низьких температур, а стоки- від замерзання. Хоча зливна вода має високу температуру і весь час перебуває в русі, це не рятує її від заставної при сильному морозі, унаслідок чого трубопровід закупорюється, що може призвести до його прориву.

Що робити, якщо замерзла каналізація, і як покласти утеплювач для каналізаційних комунікацій

Роботи з утеплення вже прокладеного трубопроводу зробити набагато складніше і дорожче, тому утеплення труб каналізації слід проводити на етапі їх монтажу. Найпростіше прокласти каналізацію нижче точки промерзання, але це не завжди можливо. У деяких кліматичних районах такий рівень може сягати півтора, а то й двох метрів. Бувають ситуації, коли закласти каналізацію нижче заважають знаходяться в землі інші комунікації. Зміна рельєфу місцевості також відіграє важливу роль- наявність ярів, западин та виїмок робить глибину залягання нерівномірною. А кам’янисті і скельні грунти не дозволяють вирити траншею достатнього розміру.

утеплитель для труб канализации

утепление канализационных труб

греющий кабель для канализации

Якщо прокласти каналізацію на необхідній глибині неможливо, роблять теплоізоляцію для каналізаційних труб. В якості утеплення застосовують різні підсипки, утеплювачі або гріючий кабель. Піщана подушка збільшує ефект утеплення. Так само трубопровід можна обмазати піщано- глиняної сумішшю, але цей спосіб досить трудомісткий і навряд чи допоможе на невеликій глибині.

Теплоізолятором може служити мінеральна вата, азбест, пінопласт (або пінополістирол), скловолокно, циліндрові утеплювачі з базальтового волокна і так далі. Головне, щоб утеплювач для труб каналізації задовольняв кільком вимогам. Це низька теплопровідність, стійкість до біологічного і хімічного впливу, достатня міцність при механічному впливі, вологостійкість і висока ступінь адгезії до металу або пластику.

Утеплення каналізації в землі : в яких випадках потрібно прокласти гріючий кабель?

Замислюючись над питанням, чи потрібно утеплювати каналізаційні труби в неопалюваному приміщенні, необхідно розуміти, що навіть при незначно низькій температурі без утеплення вони можуть промерзнути і пошкодитися. Тому відповідь однозначна- звичайно, утеплення робити потрібно.

Існує більш ефективний метод утеплення каналізації, хоча він і витратний. Це активний обігрів за допомогою нагрівальних кабелів, які закріплюють на трубах. Промисловістю випускаються вже готові конструкції з кабелем і ізолюючим шаром, але можна таке утеплення зробити самостійно. Для цього трубопровід обмотують гріючим кабелем і підключають його до електромережі. Трубу зверху обов’язково обмотують ізолюючим матеріалом. У районах, де зима занадто сувора, даний метод показує гарні результати.

Можна утеплити каналізацію в дерев’яному будинку, використовуючи труби з уже вмонтованим утеплювачем. Укладати їх можна неглибоко, а ізолювати доведеться тільки стики.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.