Утеплення лоджії зсередини: стін, підлоги, стелі, як правильно ізолювати балкон, які матеріали застосовувати

Зміст статті:

  1. Піноплекс
  2. Покрокова інструкція утеплення балконів
  3. Пінополіуретан
  4. Пенофол

Люди, що живуть в квартирах, при настанні холодів не раз замислювалися про утеплення зовнішніх терас.

При проведенні робіт такого типу, власники стикаються з подібними питаннями — як провести утеплення в домашніх умовах лоджії, які необхідно мати матеріали, якій знадобиться інструмент, що ніби зсередини виконати всі необхідні роботи.

Як і будь-який інший процес, що стосується будівельних і ремонтних робіт, це є трудомістким і копітким. І перш ніж приступити до його виконання непогано було б ознайомитися з типами утеплювачів і найпростішими видами монтажних робіт.

Піноплекс

Піноплекс — найпопулярніший і відносно дешевий матеріал, який використовують при утепленні зовнішніх терас. Він не вимагає багато часу і сил при монтажі і є досить стійким до коливань температури повітря.

Піноплекс — це модифікований вид пінопласту, який був створений спеціально для утеплення житлових приміщень. Його можна знайти в будь-якому будівельному магазині.

Як утеплити балкон піноплекс

Після утеплення лоджію можна використовувати як окрему кімнату.

Перше, що необхідно знати перед покупкою листів піноплекс — це визначити вид зовнішньої тераси, який ви збираєтеся утеплювати. Існують балкони і лоджії.

Утеплення лоджії: як це зробити зсередини, якщо лоджія поєднана з квартирою, то вистачить 4-6 см піноплекс, а для зовнішніх балконів потрібно лист товщиною 2-4 див.

Після монтажу піноплекс зазвичай встановлюють гіпсокартонні вироби, що володіють високою вологостійкістю.

Також до видів лоджій відносяться прибудови, які зводяться на перших поверхах.

Тут після укладання підлоги, заснованого на цементі і піску, укладається піноплекс, а зверху нього кладуть дошки, оброблені спеціальними речовинами, що запобігають їх гниття і руйнування.

Як парозащитный шар, використовують спеціальні поліетиленові плівки фольгованого типу. Ще знадобиться фольгований поліетилен. Він відноситься до спіненим виробів і укладається товщиною приблизно 3 мм

За допомогою монтажної піни відбувається задувка зазорів. Головне, що слід пам’ятати при використанні такої піни — вона не повинна містити речовина толуол. І не варто використовувати гідроізоляційний шар, якщо в ньому немає необхідності.

По закінченні вищеописаних робіт з утеплення балкона або лоджії піноплекс даний етап ремонтних робіт можна вважати завершеним.

Покрокова інструкція утеплення балконів

Якщо ваш балкон «голий», тобто, не засклений, то перед початком робіт потрібно встановити блоки для віконної конструкції. Після установки блоків наступним кроком буде герметизація швів.

Як герметизованого речовини використовують монтажну піну. Вона також застосовується для усунення швів і зазорів. Знову нагадуємо, що монтажна піна не повинна містити толуолу, тому що він роз’їдає піноплекс.

Як правильно утеплити балкон зсередини розглянемо далі методику теплоізоляції піноплекс, яка включає використання прошарку з паростійкого матеріалу. Даний матеріал наклеюється на поверхні балконних конструкцій, підготовлених для утеплення.


Для прошарку знадобиться клей, заснований на пінополіуретані. Він практично нешкідливий для піноплекс.

Парова ізоляція встановлюється встик. Кожна область, де стикуються пароізоляційні матеріали, зверху покривається металевої клейкою стрічкою. В результаті виходить як би ефект термоса. Після того, як підготували стіни до утеплення, переходимо до утеплення підлоги.

Для початку варто попередньо обробити підлогу. Для цього використовується стяжка з цементно-піщаного розчину. Стяжку потрібно укладати приблизно 4 см завтовшки.

Між стяжкою і стінами балкона або лоджії потрібно залишити сантиметрове відстань. Це своєрідний температурний зазор. Для рівномірної заливки стяжки можна встановити межі. Їх можна виготовити із спіненого пінополіуретану. Ширина кордону становить 1 див.

Після того, як стяжка готова, зверху укладається плитка. Плитка кріпиться до основи за допомогою спеціального будівельного клею.

Будівельна індустрія розвивається з кожним днем, і на даний момент технології дійшли до того, що придумали всілякі плитки з підігрівом, плитки, зберігають тепло і так далі. Якщо ви плануєте проводити багато часу в зимовий період на лоджії або балконі.

Це стосується тих власників квартир, які розширили свою житлову площу за рахунок прибудови. У цьому випадку варто укладати саме такі плити.

На заміну плитці приходить і деревні лаги. Якщо використовуються останні, то їх бажано встановлювати поздовжньо і закріпити монтажною піною. Поверх дерев’яних лаг укладається суцільний настил. Він виготовляється з шпунтових дощок.

Утеплення стін балкона зсередини супроводжується створенням решетування з екструдованого пінополістиролу. В якості опор решетування служить дерев’яний брус. Його укладають як вертикально, так і горизонтально, в залежності від технічних показань.

Кріпляться такі бруси допомогою шурупів або дюбелів прямо до бетонних поверхонь. Косметична обробка створюється вже на цій решетуванні. Матеріалом обробки служать пластикові панелі або гіпсокартонні плити.

Пінополіуретан

Цей вид утеплювача обійдеться власнику квартири значно дорожче, але він більш ефективний і легше встановлюється.

Точніше, сам господар практично нічого не робить, тому що при замовленні такого роду утеплювача приїжджає додому майстер зі спеціальним обладнанням і сам все робить. Робота майстра включається у вартість замовлення.

Пінополіуретан належить до виду спінених виробів і наноситься на стіну за допомогою розпилювача. Матеріал при зіткненні з будь-якою поверхнею моментально перетворюється на піну і застигає, утворюючи міцний шар утеплювача.

Утеплення стін лоджії зсередини пінополіуретаном має ряд переваг серед своїх побратимів-утеплювачів:3

  1. при утепленні пінополіуретаном не потрібні додаткові витрати на створення гідроізолюючих і пароизолирующих прошарків. Він і сам непогано з цим справляється. Та ще й поглинає шум;
  2. при напиленні пінополіуретан може проникати у всі щілини і зазори, що запобігає поява містків холоду і непотрібних швів;
  3. він значно економить простір. Ідеально підходить для маленьких балконів;
  4. виготовлений з екологічно чистих нешкідливих речовин, володіє високою адгезією;
  5. немає необхідності готувати поверхню, на яку він буде наноситися. Пінополіуретан стійкий до вогню і термообробці.

З огляду на перелічене вище, питання як правильно утеплити лоджію зсередини відпадає сам по собі.

Якщо в якості утеплювача балкона ви вибрали пінополіуретан, то можете не турбуватися щодо негативного впливу з боку елементів, що входять до складу утеплювача.

Також завдяки своєму складу, він не приваблює всіляку цвіль, грибки, різних комах.

Пенофол

Теплоізоляція пінофолом передбачає використання його в декілька шарів. Натисніть для збільшення.

Утеплення пінофолом передбачає монтаж даного виду утеплювача з декількох шарів.

Один із шарів — спінений поліетилен, другий — алюмінієва фольга. Ця фольга володіє хорошими характеристиками.

Все встановлюється поетапно і включає в себе прошарок піноплекс.

Який метод ізоляції вибрати?

Вище наведені основні види утеплювачів, а який вибрати — тут вже вирішуєте ви.

Тут все залежить від фінансових можливостей, площі балкони або лоджії.

Основне, що повинен пам’ятати кожен господар — це якість виконуваної роботи.

Якщо все встановлено правильно, то кожен з обраних утеплювачів прослужить довго.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.