Утеплення покрівлі з металочерепиці своїми руками ; технологія утеплення

Утеплении крыши из стальной черепицы

Широке застосування металочерепиці для влаштування покрівлі пояснюється адекватною ціною цього матеріалу, його довговічністю і простотою монтажу. Але такі дахи втрачають багато тепла через високу теплопровідності матеріалу. Для вирішення цієї проблеми необхідно обов’язково провести утеплення покрівлі з металочерепиці, що, за певних умов, можна зробити своїми руками. Цей етап робіт найкраще провести ще в процесі зведення даху будівлі.

Матеріали для теплоізоляції і їх розрахунок

Незважаючи на те, що покрівля з металочерепиці відрізняється від інших за багатьма показниками, це не відноситься до матеріалів для ізоляції, використовуваним при її устрій своїми руками.

Для утеплення такої покрівлі використовуються мінеральна вата, пінополістирол і скловолокно. Ізолюючі матеріали повинні відповідати наступним вимогам:

здатність зберігати первинну форму, розмір, що забезпечує надійне утеплення ;

пожежна безпека;

можливість протистояти підвищеної вологості;

морозостійкість без руйнування структури.

Увага! Для розрахунку необхідного обсягу ізоляційного матеріалу потрібно помножити на 0,2 площа покрівлі з металочерепиці.

Інноваційним теплоізоляційним матеріалом, яким дуже легко і швидко заповнюється междустропільное простір, є пінополіуретан. Він відмінний теплоізолятор і при його використанні не доводиться займатися підгонкою і установкою ізоляційних плит, що робить його найбільш відповідним при виконанні необхідних робіт своїми руками. Але цей матеріал обходиться дещо дорожче всіх інших.

Основні правила при укладанні теплоізоляції

Технологія роботи з утеплення даху проста, але при її проведенні своїми руками потрібно дотримуватися певних правил.

Важливо ! Монтаж ізоляційного матеріалу виконується враспор між кроквами.

Укладаючи його, необхідно стежити, щоб він не м’явся і не деформувався. Кожне пошкодження ізоляційного шару здатне довести до втрати тепла через дах з металочерепиці.

При розкрої ізолятора в процесі влаштування покрівлі з металочерепиці, слід залишати допуски близько 1-ого см, що дозволить можливість його вставки між кроквами. Щоб не зім’яти теплоізоляційну плиту, її середину потрібно монтувати в прольоті між конструкціями крокв покрівлі. Вдавлюється плита від центру до країв.

Дотримуючись цих правил, необхідні роботи з утеплення даху можна призвести своїми руками.

Кілька порад від професіоналів

Крім утеплювального матеріалу, при проведенні утеплення покрівлі потрібно купити супер дифузні або звичайні мембрани, які використовуються для захисту від пари і гідроізоляції. Такі шари при виконанні ізоляції даху своїми руками укладаються з обох сторін теплоизолятора, що знижує ймовірність утворення конденсату. При цьому зовнішня частина ізоляційного матеріалу покривається гідрозахисним шаром, а внутрішня- паронепроникною плівкою. Перший шар не дозволяє атмосферної волозі проникнути в захисний шар, а друге покриття затримує пар, що скупчується в приміщенні. Гідроізоляційний шар обов’язково повинен виступати за лінію стін.

Існують парозахисної матеріали, покриті тонким шаром алюмінію, завдяки чому вони відбивають тепло, повертаючи його в приміщення.

Не слід забувати про вентиляцію, яка, звичайно, при влаштуванні покрівлі з металочерепиці виконується двоконтурного- між покрівельним покриттям і гідроізоляцією, також між утеплювачем і пароізоляцією. Важливо ! Зазор для забезпечення вентиляції, незалежно від використовуваних матеріалів, повинен бути близько 3-5 см, тобто крокви повинні підніматися над рівнем теплоізоляції на таку відстань. Плівка між крокв повинна провисати близько 20мм. Під металочерепицю не вкладається бітумна гідроізоляція.

Укладати гідроізоляцію своїми руками слід почати від карниза, продовжуючи в горизонтальному напрямку. Смуги плівки нахлестивают близько 15-ти см одна на іншу і скріплюються за допомогою степлера і сам нахлест покривається клейкою стрічкою.

Всі ці подробиці слід врахувати при влаштуванні утеплення даху своїми руками. Крім цього, слід врахувати деякі інші подробиці стосовно матеріалами:

утеплювач повинен зберігатися в сухому місці ;

перед використанням слід ознайомитися уважно з інструкцією і слідувати

при роботі даними вказівками ;

перед різкою матеріалу залишити його » відлежатися «, щоб усунути всі деформації, отримані в процесі транспортування.

Після утеплення даху створюються сприятливі умови і комфорт в приміщеннях будівлі, цей факт виправдовує витрати і покладений працю.

Написано за матеріалами сайту UteplenieDoma.com.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.