Утеплення стелі пінопластом, мінватою, тирсою і керамзитом, який утеплювач краще для стелі дерев’яного приватного будинку

Утепление потолка

Якісна теплоізоляція будинку- це не тільки створення комфортних умов для проживання, а й заощадження енергоресурсів. Сьогодні тема енергозбереження особливо актуальна. Економія ресурсів сприяє поліпшенню екології та скорочує витрати на опалення житла.

Утеплення будь-якої будови складається з теплоізоляції всіх його складових частин: підлоги, стін, стелі. Кожен тип будови має свої особливості утеплення. Зокрема, при теплоізоляції стелі присутня можливість як зовнішнього, так і зовнішнього розташування утеплювального матеріалу.

Як утеплити стелю в приватному будинку зсередини: вибираємо утеплювач

Перед виконанням теплоізоляційних робіт варто задатися питанням, чим краще утеплити стелю. Від вибору матеріалу залежить, який варіант утеплення буде використаний- зовнішній чи внутрішній.

Основна властивість, якою повинен володіти утеплювач для стелі будинку,- низька теплопровідність. Цією якістю володіють багато матеріали. Умовно їх можна розділити на насипні, плитні і рулонні. Рулонні і плитні утеплювачі можуть застосовуватися при різних варіантах теплоізоляції. Для використання насипних необхідно використовувати спеціальні порожнини. Їх частіше застосовують при горизонтальному утепленні.

Утепление потолка в деревянном доме

Утепление потолка в частном доме

Утепление потолка минватой

Как утеплить потолок в доме

Утепление чердака минватой в процесе

Утепление потолка в доме: укладываем стекловату на чердак

Вибираючи варіант утеплення стелі в дерев’яному будинку зсередини, зупиняють свій вибір на рулонних і плитних матеріалах, таких як мінвата, пінопласт і т.п. Для їх фіксації використовують дерев’яні конструкції, які кріпляться безпосередньо до стелі або стінах всередині. Каркас і утеплювач закриваються оздоблювальним матеріалом. У дерев’яних будинках для цього найчастіше використовують обшивку вагонкою.

На вибір утеплювача впливає і тип перекриття. Якщо в будівлі влаштовані бетонні інженерні комунікації, то виникають певні проблеми з кріпленням утеплювача і фіксуючих конструкцій зсередини. Найбільш поширеним способом того, як утеплити бетонну стелю є застосування насипних матеріалів таких, як керамзит, спучений перліт, тирсу і т.п.

Утеплюємо стеля будинку, опис технології

Одним з найбільш поширених методів роботи є утеплення стелі мінеральною ватою. Для її виготовлення використовують базальт, відходи скляного виробництва, шлаки і т.п. Вона являє собою відносно однорідну волокнисту структуру. При переплетенні волокон утворюється велика кількість пустот, заповнених повітрям, які і забезпечують низьку теплопровідність.

Мінвату можна використовувати і для зовнішнього, і для внутрішнього утеплення. Розглянемо, як правильно утеплити стелю дерев’яного котеджу мінеральною ватою зовні. До цього варіанту теплоізоляції вдаються при наявності горищного або мансардного приміщення. Зверху дерев’яне перекриття являє собою систему балок, в проміжки між якими і закладається теплоізоляція. Перед початком робіт поверхню дерев’яного перекриття ретельно очищають від сміття.

Утепление потолка минватой со стороны комнаты

Утепление минвайтой на чердаке

Схема утепления чердака

Утепление керамзитом: чердак

Минвата на чердаке в процессе укладки

Теплоизоляция минватой: потолок

До того як укласти мінвату, необхідно влаштувати пароізоляційний шар. Для пароізоляції найчастіше застосовують пергамін. На пергамін розкладають мінвату. Зверху проводиться обшивка дошками по балках. Залежно від характеру приміщення обшивка може бути виконана чорновими обрізними дошками, або шпунтованими.

Утеплення стелі в приватному будинку : матеріали та технологія

Як утеплюють стелю ?

Утеплення стелі в приватному будинку- це процедура, яка рано чи пізно стає актуальною практично для кожного власника подібної нерухомості. Якщо ви помічаєте, що в будинку стає все холодніше, не дивлячись на сучасні вікна і якісний ремонт, скоріше всього проблема в стелі. Справа в тому, що в приватних будинках тепловтрати через стелю значно перевершують аналогічні втрати через стіни або вікна. А тому треба терміново вирішувати, як утеплити стелю.

Раніше це питання вирішували за допомогою насипного утеплювача, наприклад, керамзиту або навіть сіна, сушених трав і пр. Зараз використовуються плити або рулонні утеплювачі, які дають більш надійний захист і, звичайно, зручніше в застосуванні.

Процесс утепления потолка снизу перекрытий

Вибираємо утеплювач для стелі

Серед сучасних матеріалів, використовуваних для теплоізоляції стелі, виділяються:

Мінеральна вата. Це рулонний матеріал, що представляє собою або текстильні волокна, отримані при плавленні скла (скловата), або подібні волокна, отримані з доменного шлаку (шлаковата).

Пенополіетилен фольгізірованний. Варіант спіненого поліетилену. Часто використовується в комбінації з іншими речовинами.

Пінопласт. Всім відомий матеріал, випускається в плитах.

Піноплекс і пінополістирол. Сучасні матеріали, що володіють теплоізоляційними властивостями. Випускаються в гнучких аркушах.

Керамзит. Традиційний сипучий утеплювач. Застосовується при роботі зі стяжками або при утепленні горища.

Який утеплювач краще, залежить від того, який у вас будинок, який ремонт і, звичайно, які фінансові можливості. Вибирайте на смак, але не треба мерзнути !

Современные материалы для утепления потолка

Утеплення стелі мінватою

Утеплення мінеральною ватою- один з найдешевших, а тому і поширених варіантів. Ви можете розмістити матеріал зсередини, що особливо актуально для квартир на останньому поверсі, над навісною стелею, або на горищі в приватному будинку. Просто заповнюйте простір між гіпсокартоном і стелею або розстеліть на підлозі кілька шарів мінеральної вати. Можна зверху на горищі прикрити її фольгою або фольгізірованной теплоізоляцією. Якщо ви не знаєте, як вибрати мінвату, купуйте той матеріал, який для вас доступніше. Різниця між шлаковатою і скловатою є, але для утеплення вона не настільки значна, щоб звертати на це особливу увагу. Головний недолік мінвати- вона з часом « злежується » і вимагає оновлення.

Процесс укладки минваты на чердаке

Утеплюємо пінопластом

Утеплення стелі пінопластом також можливо як зовні, з боку горища, так і зсередини, над навісною стелею. У першому випадку плити укладаються на підлогу, потім стики між ними заленіваются. Якщо ви хочете далі використовувати горище, то зверху пінопласт закривають дошками. Технологія утеплення зсередини також не складне. Єдиний мінус, як і при роботі з мінватою, вам доведеться тимчасово розбирати стелю. Пінопласт укладається щільно до бетонних плитах, кріпиться на рідкі цвяхи і закривається навісним стелею. Утеплення стелі зсередини зазвичай роблять у квартирі на верхньому поверсі або у випадку, якщо з якоїсь причини утеплення з боку горища неможливо. Такий варіант укладання показаний на

Утепление потолка пенопластом со стороны комнаты.

утеплення Піноплекс

У сучасних будинках утеплення горищного перекриття частіше роблять за допомогою пеноплекса або пінополістиролу. Як правильно утеплити свій будинок цими матеріалами, найкраще прочитати в інструкції. Але, по суті, технологія дуже проста. Матеріали дуже міцні, гнучкі, практичні і довговічні. Плити або рулон, залежно від виду упаковки, акуратно укладають на підлогу горища, краще в 2-3 шари. Матеріал кріплять за допомогою рідких цвяхів, для активного використання горища закривають дошками. У відміну від пінопласту пеноплекс гнучкий і пружний, він не руйнується від механічних впливів, а у відмінності від мінвати, дуже довго не змінює своїх характеристик.

Укладка пеноплекса на чердаке

Традиційне утеплення : керамзит

Керамзит, як утеплювач стелі, використовується дуже давно. І, не дивлячись на всі його недоліки, не втрачає актуальності і сьогодні. Коли вирішується питання, чим утеплити стелю, поряд з ціною нерідко гострим виявляється питання складності процесу утеплення. І тут керамзит не знає рівних, адже для створення шару, що утеплює його просто насипають на підлозі на горищі. Найголовніше, це акуратно засипати всі щілини. Щоправда, подібне утеплення не настільки надійно, як варіант з використанням мінплити або пеноплекса, зате не вимагає ніяких навиків і додаткових інструментів.

Керамзит закрываем досками, чтобы можно было использовать чердак.

Особливості утеплення дерев’яного будинку

Утеплення стелі в дерев’яному будинку проводиться тільки так же, як і в будь-якому іншому. Вибираємо, який утеплювач використовувати, визначаємося, з якого боку будемо викладати утеплюючий шар. Але є й одна особливість: дерево боїться вологи, а весь конденсат разом з теплим повітрям піднімається вгору. Як правильно утеплити будинок з дерева ? Дуже важливо разом з теплоізоляційним матеріалом укладати плівку з поліпропілену або поліетилену. Вона не тільки допомагає зберегти тепло, але і допомагає уникнути конденсату. Як правильно укладати утеплюючі шари в дерев’яному будинку дивіться на відео:

© 3241 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.