Утеплити балкон в панельному будинку: технологія та етапи робіт, як утеплити своїми руками

Зміст статті:

 1. Гідроізоляційний шар
 2. Роботи з утеплення лоджії

Так виглядає балкон в панельному будинку. Натисніть на фото для збільшення.

Для того щоб утеплити балкон своїми руками в панельному будинку, доцільно розглянути варіант його обшивки сайдингом.

Для початку потрібно завчасно приготувати весь необхідний інструмент і матеріали — саморізи, цвяхи, перфоратор, рівень, утеплювач, дерев’яний брус або металевий профіль, вітро — і гідрозахисну мембрану.
Далі необхідно вибрати відповідний сайдинг, орієнтуючись на його колірну гаму, а також параметри товщини. Що стосується кількості, то краще придбати на 10% більше, так як приблизно стільки піде на прирізку.

Скління балкона проводиться до початку оздоблювальних робіт.

Технологія монтажу сайдинга:

Підготовка поверхні повинна бути ретельною — наявність дірок, тріщин і великих сколів неприпустимо. Старий утеплювач необхідно видалити.

Створення обрешітки — вона потрібна для рівного укладання сайдинга в панельному споруді. Застосовується металевий профіль або дерев’яні бруски, попередньо оброблені антисептичним складом. Монтаж відбувається вертикально з дотриманням кроку від 40 до 60 см. Товщина особливо не регламентується, але вона повинна бути не більше товщини теплоізолятора.

У роботі потрібно ретельно укладати матеріал, не допускаючи зазорів і щілин. Поверх матеріалу фіксується захисна мембрана — в якості кріплення краще всього використовувати цвяхи, саморізи або скоби.

Послідовність робіт при сайдинг. Натисніть на фото для збільшення.

Схема утеплення заскленого балкона. Натисніть на фото для збільшення.

Спочатку закріплюється спеціальна стартова планка, після чого слід монтаж зовнішніх і внутрішніх кутів. Далі приступають до кріплення безпосередньо панелей, які фіксуються внапуск — створюється безшовна поверхня для балкона. Часто застосовуються і планки примикання — краю панелей сайдинга заводяться в пази планки. Панелі монтуються зверху вниз, а до решетування кріпляться саморізами або цвяхами.

Гідроізоляційний шар

Гідроізоляція балкона пінофолом. Натисніть на фото для збільшення.

Для початку потрібно переконатися у відсутності підтікання зі стелі під час дощу або танення снігу бетонна плита не повинна пропускати воду. В іншому випадку слід здійснити терміновий ремонт покрівлі — теплоізолятор не в змозі буде забезпечити тепло в приміщенні. Для ліквідації пошкоджень професіонали рекомендують придбати поліуретанові герметики, склад яких відрізняється еластичністю і довговічністю.

Також вони володіють відмінною зчіпкою з бетоном. Перед нанесенням герметика необхідно ретельно очистити поверхню від жиру, фасадної фарби, пилу і бруду. Для роботи потрібно вибрати сонячний день, так як шви повинні бути сухими. При наявності занадто великих міжпанельних швів, дефектів або тріщин, попередньо рекомендується заповнити їх монтажною піною або ущільнювачем на основі поліетилену — тільки після цього можна замазувати всі герметиком.

Якщо ж вода протікає не через конкретний розлом або щілину, а крізь товщу бетону, то краще використовувати проникаючі склади — в даній ситуації вони набагато ефективніше. Подібні суміші складаються з домішок (неорганічних і органічних), а також цементу. При нанесенні суміш проникає в товщу бетонної плити через її капілярну систему. Надалі відбувається застигання розчину і його кристалізація, внаслідок чого пори заповнюються. Тільки так можна якісно утеплити балкон у будинку.

Роботи з утеплення лоджії

Необхідні матеріали:

 • листи з влагостойкогогипсокартона (ГКЛ), гипсоволокна (ГВЛ) або скломагнезиту (СМЛ);
 • піноплекс — екструдований пеноплістірол товщиною від 40 до 60 мм;
 • антісептірованние дошки використовуються в разі «сухого покриття»;
 • суха суміш застосовується для стяжки екструдованого пінополістиролу;
 • Пароізоляція — поліетиленова плівка з фольгированной поверхнею, або 3-міліметровий спінений фольгований поліетилен;
 • самонарізи — ними фіксуються листи ГВЛ і ГКЛ;
 • монтажна піна, яка не має у своєму складі толуолу, тому як даний компонент роз’їдає пінополістирол (він зазвичай входить в «універсальну» або «зимову» піну).

Хід робіт

Проводимо герметизацію балкона. Натисніть на фото для збільшення.

Для того щоб утеплити приміщення балкона, необхідно слідувати рекомендаціям. Спочатку потрібно встановити віконні блоки, після чого загерметизувати всі шви за допомогою герметика. Листи пінополістиролу кріпляться до фасадних стінах, стелі, підлозі або бічних стін за допомогою тарілчастих дюбелів, оснащених пластиковими серцевиною. В кінці необхідно проклеїти всі стики між листами простою скотчем.

Далі потрібно зафіксувати відображає і пароізоляційний шари. Для цього застосовуються спінений поліетилен або поліетиленова плівка. Пароізоляція наклеюється на всю площу утеплювача допомогою двостороннього скотчу або поліуретанового клею, але обов’язково сумісного з пінополістиролом, інакше утеплення буде зіпсовано. Проклеюється пароізоляція стик в стик, після чого ці місця заклеюються металевим скотчем — все це створює так званий «ефект термоса».

Потім слід монтаж підлогового покриття балкона. В якості основи рекомендується створити 4-сантиметровий шар стяжки, з обов’язковим зазором між ним і стінами в 1 див. Цей запас необхідний на випадок температурного розширення. Створити такий зазор можна за допомогою установки по периметру спіненого поліетилену товщиною в 1 см, після чого починати заливку. Коли стяжка застигне — укладається керамічна плитка і фіксується плитковим клеєм.

Монтаж підлогового покриття. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплення підлоги балкона пінопластом. Натисніть на фото для збільшення.

Схема утеплення підлоги балкона. Натисніть на фото для збільшення.

Решетування в панельному будинку найкраще монтувати з дерев’яного бруса перерізом 40х20 мм, причому обов’язково сухого і обробленої антисептиком. Набивання відбувається як на горизонтальному, так і вертикальному рівню за допомогою шурупів і дюбелів, забивающихся безпосередньо в товщу бетону.

Далі утеплення передбачає фінішну обробку, яка може проводитися 2-ма способами:

 • монтаж пластикових панелей — ширина 25 см;
 • установка вологостійкого гіпсокартону — при такому підході утеплення передбачає проведення додаткових робіт по оздобленню: прогрунтувати і прошпаклювати поверхню, вивести кути і вирівняти їх. Після цього можна фарбувати стіни або наклеювати шпалери.

Що стосується установки освітлювальних приладів (ламп, торшерів тощо), то електропроводка до них повинна бути прокладена ще до початку внутрішніх оздоблювальних робіт.

Найбільш часті помилки


Утеплення балкона, проведене своїми руками в панельному будинку, що часто не обходиться без помилок.
Монтаж пароізоляції з холодної сторони теплоізоляційного матеріалу — плівка або мембрана укладається між стіною і утеплювачем. З цієї причини на поверхні утворюється конденсат.

При різних типах мінвати під час експлуатації не забезпечується їх коректна робота. Підсумок — намокання утеплювача і поступове руйнування всієї внутрішньої обробки з подальшим демонтажем і заміною.

Монтаж дерев’яних планок безпосередньо в шарі пінополістиролу призводить до відсутності монолітності в товщі утеплювача і утворення так званих «містків холоду». Це ж відноситься і до випадків монтажу металевої обрешітки всередині шару утеплювача. Крім «містків холоду», на металі з’являється конденсат, що руйнує теплоізоляційний матеріал.

Монтаж утеплювача в не поєднаного лоджії

Утеплення лоджії такого типу практично нічим не відрізняється від звичайної, за винятком іншої товщини утеплювача (від 20 до 40 мм), а також зовнішньої обробки. При утепленні пінополістиролом, доцільно оштукатурити лоджію спеціальної штукатуркою.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.