Утеплюємо стеля своїми руками — процес дій

Зміст статті:

1. Види теплоізоляційних матеріалів

2. Мінеральна вата

3. Пінопласт

4. Утеплюємо стеля своїми руками на горищі

5. Утеплення стелі в квартирі

Про те, як утеплити стелю і стіни, доводиться замислюватися власникам приватних будинків. Через перекриття витрачається багато тепла, і його теплоізоляція дозволяє не тільки поліпшити мікроклімат в приміщеннях, але і заощадити на опаленні. Утеплювати стелю нерідко доводиться і мешканцям квартир, розташованих на останніх поверхах.

Види теплоізоляційних матеріалів

Теплоізоляцію можна забезпечити різними матеріалами. Наприклад, використовувати піноізол — рідкий пінопласт. Він має чудові теплоізоляційні властивості, а крім того, здатний заповнювати навіть найменші щілини. Є ще один матеріал, що володіє такими ж експлуатаційними характеристиками — це ековата. Її виготовляють з макулатури або відходів деревообробної промисловості. Ековата складається з тонких целюлозних волокон. Піноізол і ековата — прекрасні матеріали для утеплення стелі, але у них є істотний недолік: для їх укладання необхідно використовувати спеціальне обладнання, тому без допомоги професіоналів обійтися не вдасться.

Найпопулярнішими теплоізоляційними матеріалами є мінеральна вата та пінопласт. Крім ековати та мінеральної вати, піноізолу і пінопласту існують і інші утеплювачі, але вони мало поширені із-за високої ціни і складності в укладанні.

Мінеральна вата

Даний теплоізоляційний матеріал використовують дуже часто, що обумовлено його прекрасними характеристиками і незначними недоліками. Процес «утеплюємо стеля своїми руками» протікає швидко і легко, якщо використовується цей теплоізолятор.

До переваг мінеральної вати відносяться:

 • низька ціна (порівняно з іншими теплоізоляційними матеріалами);
 • прекрасні експлуатаційні властивості — коефіцієнт теплопровідності становить всього-навсього 0,041 Вт/(м 0 С);
 • хороша звукоізоляція;
 • простота монтажу.

Недоліками даного матеріалу є:

 • гігроскопічність (вбирає вологу і довго сохне);
 • погана вологостійкість (при намоканні теплоізоляційні якості мінеральної вати погіршуються в два рази);
 • злежується і розсипається з часом.

Щодо останнього пункту необхідно уточнити. Незважаючи на те, що виробники вказують термін служби мінеральної вати приблизно 50 років, насправді її найчастіше доводиться міняти через 5-30 років (в залежності від якості укладання та умов експлуатації).

Пінопласт

Пінопласт (пінополістирол) — такий же популярний матеріал для утеплення, як і мінеральна вата. З його допомогою роблять утеплення стелі знизу.

Перевагами пінопласту є:

 • менша, ніж у мінвати, гігроскопічність;
 • прекрасні теплоізоляційні якості — коефіцієнт теплопровідності складає 0,039 Вт/(м 0 С);
 • простота монтажу на рівній поверхні;
 • властивості і форма матеріалу з плином часу не змінюються.

До недоліків пінополістиролу відносяться:

 • низька паропроникність (виконуючи утеплення підвісної стелі, треба передбачити вентиляцію, в іншому випадку в приміщенні буде душно);
 • необхідність захисту від сонячних променів, так як матеріал погано переносить ультрафіолет;
 • крихкість, що створює небезпеку пошкодження утеплювача під час монтажу (залежить від щільності);
 • горючість (незважаючи на те, що для утеплення використовують матеріал, який загасає, якщо немає контакту з вогнем, він моментально згорає);
 • якщо в пінопласті заведуться шкідники, їх буде чутно, так як він досить гучний.

Що стосується того, як утеплити стелю своїми руками, то це можна зробити двома способами. Перший — це укладання утеплювача на горищі, і другий — на стелі всередині приміщення. Краще всього створювати теплоізоляцію на горищі — такий спосіб є більш зручним, ефективним і надійним. До того ж при цьому не зменшується висота приміщення.

Утеплюємо стеля своїми руками на горищі

Щоб утеплити стелю з боку горища, виконують такі дії:

 1. Спочатку очищають поверхню, якщо є необхідність — штукатурять, наносять шар грунтовки.
 2. Обов’язково створюють гідроізоляційний шар. Матеріал укладають з перекриттям в 5-10 сантиметрів.
 3. Встановлюють обрешітку. На бетонне перекриття рекомендується кріпити металевий профіль. В інших випадках підходять і дерев’яні бруси.

 4. Укладають утеплювач. Мінеральну вату в рулонах просто розгортають і обрізають. Плити мінеральної вати або пінопласт обрізають по контуру обрешітки. Утеплювачі повинні щільно прилягати до балок. Утеплення стелі піною роблять у тому випадку, якщо між латами і теплоізоляційними матеріалами залишаються порожні простору. Використовувати будівельну піну припадає майже у кожному разі, оскільки важко підібрати ширину утеплювача, повністю відповідає відстані між балками. Так що варто купити її заздалегідь.
 5. Після висихання монтажної піни роблять ще один гідроізоляційний шар надійно захистити утеплювач від намокання.
 6. Робота завершується настилом підлоги на горищі. Найпростіший спосіб — прикріпити дошки до решетування. Але при бажанні можна укласти і більш дороге підлогове покриття, якщо горище планується використовувати не тільки для зберігання різних речей.

Раніше часто використовували керамзит для утеплення стелі. Зараз теж можна застосовувати даний матеріал, але на будівельному ринку представлено чимало більш сучасних виробів, що відрізняються кращими теплоізоляційними властивостями і довговічністю. Керамзит не може довго забезпечувати хорошу теплоізоляцію. Приблизно кожні п’ять років доводиться все переробляти. Крім того, по підлозі такого горища не можна ходити. Але якщо цікаво, можна почитати в Інтернеті, як утеплити стелю керамзитом.

Як утеплити стелю, деталі на відео:

Утеплення стелі в квартирі

Досить часто в квартирах неможливо зробити утеплення з боку горища. В цьому разі виконують зсередини приміщення. Але цей спосіб має кілька недоліків. Перш за все, зменшиться висота кімнати. Також між утеплювачем і плитою перекриття може збиратися конденсат, що стає причиною появи грибка.

Технологія роботи виглядає наступним чином. Щоб краще зрозуміти процес, можна подивитися фото.

 1. Поверхню очищають, наносять грунтовку (бажано антисептичну, перешкоджає утворенню грибка).
 2. Укладають гідроізоляційний шар — він потрібен для того, щоб теплоізоляційний матеріал не намокав.
 3. Встановлюють обрешітку. Якщо стеля буде обшивати гіпсокартоном, то крок повинен становити 40 сантиметрів, якщо панелями ПВХ — 60 сантиметрів.
 4. Укладають вибраний утеплювач, закладають щілини будівельною піною.
 5. Виконують фінішну обробку стелі.

Найчастіше для утеплення використовують мінеральну вату і пінопласт. Але також можна дізнатися, як утеплити стелю ізовером, ековата, пензлем. Незалежно від способу утеплення та матеріалу, теплоізоляція дозволяє зберігати у приміщенні тепло і економити на опаленні.

© 6827 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.