VALUE.ONE : банки Чорногорії не завжди видають іпотечний кредит іноземцям

VALUE-ONE-Osobennosti-chernogorskoj-ipoteki_4171329104

Нерухомість Чорногорії не є настільки популярною як болгарська або іспанська. Однак берег найчистішого Адріатичного моря, який зустрічає в цій балканській країні, не залишає байдужим жодного приїжджого. Тому у багатьох з’являється мрія придбати тут хоча б невеликий будиночок. Як пише журнал «Біржовий лідер », коштувати це буде не дешево, але допомогти в цьому може іпотечний кредит. Правда, банки Чорногорії іноземцям його видають не завжди і на це у них є об’єктивні причини.

В агентстві нерухомості та інвестиційного консалтингу VALUE.ONE пояснили, що така ситуація пов’язана з тим, що платоспроможність такого позичальника на відстані оцінити практично неможливо. Для цього потрібен доступ до кредитних історій зарубіжних громадян і достовірної інформації про їх доходи. Якщо говорити конкретно про росіян, то банки Росії також не хочуть видавати кредити для купівлі нерухомості в іншій країні. Однак причина тут, звичайно, інша. Вона полягає в тому, що у випадку, якщо кредит не погашається, неможливо буде стягнути об’єкт нерухомості, що є заставою, через суд.

Але навіть якщо уявити, що це якимось чином вдалося зробити, реалізувати його буде складно. Скрутним також є і процес дистанційної оцінки об’єкта. І все-таки деякі банки Чорногорії йдуть на ризик і надають іпотечний кредит громадянам Росії. Серед них- Crnogorska Komercijalna Banka (банк ВКВ), що є частиною угорської фінансової групи OTP, що має свої структури і в Росії. Завдяки цьому отримання даних про те, наскільки платоспроможний клієнт, не складає труднощів.

Також можна дізнатися, чи брав він у минулому кредити і як він їх виплачував. Що ж до реальної оцінки об’єкта нерухомості, то це можуть зробити представництва ОТР, що знаходяться в Чорногорії. Інші банки, які теж входять в якісь структури, що мають розгалужену мережу представництв у різних країнах, також видають іпотечні кредити. До них відносяться NLB, Hypo Alpe Adria, Erste Group і Societe Generale. Але іпотека- це тільки один вихід із ситуації з придбанням житла іноземцями. Другий- продаж в розстрочку. Деякі девелопери розбивають оплату на 6 місяців, але це мінімальний термін, а максимальним є 3 роки.

Однак кредити таки більш кращі, але вони в Чорногорії даються під великі відсотки. Наприклад, у ВКВ при видачі кредиту в євро ставка становить 7,49 % річних. При цьому банку ще потрібно платити кожен місяць EURIBOR, що дорівнює приблизно 0,5 %. До того ж, іпотека поширюється не на всі види об’єктів нерухомості, а тільки на нове житло від великих забудовників. Сума іпотечного кредиту не буває більше 50 % від вартості об’єкта нерухомості. Вторинний ринок, як правило, не включається банками в перелік житла, на яке поширюється іпотека. Але іноді виключення бувають. Це житло, яке знаходиться в комплексі забудовника, акредитованого в банку.

Взагалі в банках Чорногорії зараз становище набагато краще, ніж у період, коли починався фінансова криза. Тоді багатьом довелося повністю відмовитися від кредитування, тому що борги катастрофічно росли і фактично перетворилися на безнадійні. Крім того, регулятор підвищив вимоги до нормативів достатності коштів банків. Ще один момент полягає в тому, що банкам Чорногорії досить дорого обходяться зараз залучаються фінансові ресурси.

Однак, на думку експертів компанії VALUE.ONE, все з часом утворюється. Але для цього потрібно, щоб економіка почала відновлюватися. Тоді кредитні портфелі місцевих банків почнуть зростати. Змінити існуючу ситуацію можуть також нові великі фінансові гравці, які з’являться на фінансовому ринку Чорногорії. Адже у них напевно буде можливість запропонувати іноземним клієнтам цікаві банківські продукти, що не мають обмежень. Також пожвавлення в іпотеку може внести вступ Чорногорії до Євросоюзу. В ЄС існують свої норми, і владі країни доведеться з ними рахуватися. Тому у банків з’явиться новий стимул для того щоб іпотеку таки кредитувати.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.