Вентиляція у ванній кімнаті — монтаж, особливості, розрахунок

З-за підвищеної вологості, вентиляція у ванній кімнаті повинна бути надійною і функціональною. Багато умільці, які самостійно виконують ремонт ванної кімнати, не дбають про додаткової вентиляції. Це призводить до присутності вологи, конденсату на стелі, стінах, дзеркалі, а також до появи іржі на сантехніці, металевих трубах. Крім того, на поверхні стін може утворитися грибок. А цей фактор може виявитися причиною всіляких захворювань.

Потрібна додаткова вентиляція у вашій ванній?

Примусова вентиляція у ванній кімнаті

Попередньо слід розібратися, чи є взагалі необхідність додаткового або примусової вентиляції? Для цього потрібно просто піднести до вентиляційної сітки запалений сірник. Показником нормальної вентиляції буде згасле або тягнулось до отвору полум’я. Якщо сірник догоріла і полум’я не вагалась, значить приміщення потребує встановлення примусової вентиляції у ванній.

У приватному будинку і В квартирі, тест на необхідність примусової або додаткової вентиляції проводиться аналогічно.

Вентиляція у ванній кімнаті (рішення)

Домогтися правильної вентиляції у ванній кімнаті і туалеті можна за допомогою установки витяжного вентилятора. Він монтується безпосередньо в отвір вентиляційної шахти приміщення. При виборі вентилятора слід враховувати, що прилад буде експлуатуватися в умовах підвищеної вологості. Варто подумати над вентиляцією перш ніж монтувати стеля у ванній кімнаті, інакше, після ремонту його доведеться розбирати.

Потужність вентилятора при установці в приміщенні стандартних розмірів повинна бути близько 100 кубометрів на годину.

Пристрій з високою продуктивністю може стати причиною порушення правильного повітрообміну в шахті. Краще модель з вбудованим датчиком руху, яка визначає чиюсь присутність в приміщенні і автоматично включається. Вентилятор, обладнаний гігрометром, реагує на зміну рівня вологості.

У разі перепланування ванної може знадобитися монтаж повітроводів, що є сполучною ланкою між вентилятором і отвором шахти. У більшості випадків повітропровід кріпиться під стелею і зашивається гіпсокартоном. Виглядає це приблизно так:

Приклад прокладки воздуховода під стелею

Види повітроводів:

— Гнучкий повітропровід. Відрізняється низькою ціною, однак якість залишає бажати кращого.
— Жорсткий. Є дорогим і більш міцним варіантом.
— Напівжорсткий повітропровід застосовується у випадку, якщо канал необхідно прокласти по кривій лінії на значну відстань (до 10-ти метрів).

 

Оригінальний спосіб вентилювання

Народні майстри запропонували дуже оригінальний спосіб вентилювання повітря у ванній кімнаті, при якому не потрібно ніяких грошових витрат.

Досить під дверима ванної зробити щілину в 1-2 див. В приміщенні буде хороший повітрообмін, дзеркала не будуть пітніти, а меблі прослужить довше. Правда якщо ви вирішите зайнятися встановленням теплої підлоги під плитку, варто заздалегідь врахувати, що рівень підлоги у ванній кімнаті підвищиться на кілька сантиметрів.

© 6791 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.