Вибір цегли для будівництва

кирп

Цегла- будівельний матеріал, часто використовуваний при зведенні будинків. Досить популярними його різновидами є силікатна і керамічна цегла. Так, керамічний, або глиняна цегла виготовляється з спеціально збагаченої глини. Матеріал має різну міцність. Наприклад, якщо цегла можна розбити ударом молотка, то це марка 25. Якщо ж він розіб’ється тільки після кількох сильних ударів- марка 50. Високоміцний матеріал (марка 150 і далі) від ударів молотком тільки іскрить. Стандартний цегла має певні розміри (25 * 12 * 6,5) і підходить як для облицювання дерев’яних стін, так і для кладки основних. Також існують:

полуторний цегла, який збільшує швидкість кладки

вузький цегла, який використовується для декоративного облицювання

тонкий цегла (облицювання рівних стін)

Силікатна цегла складається з 90-94 % кварцового піску, повітряного вапна і води. Співвідношення компонентів може бути різним і залежить від способу виготовлення. На виробництві матеріалу, коли потрібно надати цеглі особливі додаткові властивості, в нього додають спеціальні мінеральні чи хімічні речовини.

Силікатна цегла може бути як суцільним, так і порожнистою. В останньому випадку значно зменшується сила, з якою стін кладки тисне на фундамент. Важлива характеристика цегли- рівень його міцності при діючих силах стиснення. Для будівництва приватного будинку цілком підійде матеріал марки М100. При купівлі силікатної цегли зверніть увагу на його морозостійкість. Чим більше зимових циклів здатний витримати матеріал без погіршення своїх якостей- тим краще.

За кольором червоної цегли можна визначити ступінь його випалу та експлуатаційні якості. Так, насичений колір червоної цегли для будівництва говорить про те, що матеріал в міру обпалений, практично не вбирає воду, має високу твердість і міцність, підходить для кладки печей, камінів, стін. Цегла блідо-рожевого кольору є Недопалена, звук його глухий, він вбирає воду. Годиться лише для приміщень, де контакт з вологою відсутня. Темно-бурий цегла пережжен, дуже твердий, не вбирає вологу, не боїться вогкості і морозу.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.