Вибір нівеліра : поради та рекомендації

Выбор нивелира

Сьогодні в процесі виконання складних будівельних робіт складно обійтися без такого корисного, зручного в користуванні і точного пристрої, як лазерний нівелір. Цей унікальний інструмент

активно застосовують не тільки геодізісти, а й будівельники, для яких найбільш важливим аспектом у процесі ведення будівельних робіт є контроль відповідності розташування знову зведених будинків складеним проектом.

Для початку варто визначитися, який тип нівеліра буде необхідний- лазерний або оптичний. При вирішенні такого завдання необхідно врахувати деякі фактори. Наприклад, в роботі з оптичним виробом повинні брати участь дві людини- одні грає роль речника, а інший спостерігає. З лазерним рівнем зможе працювати і один чоловік.

Якщо пристрій частіше буде використовуватися всередині приміщень, то краще віддавати перевагу лазерному типу, для якого гарна освітленість не є основним параметром, чого не скажеш про « оптику ». Тільки необхідно уесть, що далеко не всі лазерні прилади можуть чітко пробивати прямі кути, а ось оптичний рівень з цим завданням напевно впорається. Додатковою зручністю лазерної моделі є наявність компенсатора рівня, який дозволяє скоротити процес установки і налаштування.

Перевагу краще всього віддавати лазерним пристроям, якщо відстань зйомки не перевищує ста метрів. При цьому прилад дозволяє вимірювати не тільки підвищення висоти, а й чітко визначити факт кривизни вертикальних поверхонь, а також виміряти глибину котловану (при необхідності). Що стосується вартості, то оптичний нівелір обійдеться дешевше і для вирішення простих завдань він є оптимальним варіантом.

З покупкою і вибором оптичного пристрою проблем виникнути не повинно. Головне звертати увагу на якість і надійність виробу. Хоча, всі виробники намагаються приділяти увагу саме цим параметрам. Подібні пристрої в більшій частині вироблені в Китаї. Якщо ж купувати виріб визнаних європейських компаній, то доведеться переплатити за бренд. При здійсненні покупки необхідно уточнити, що входить в комплектацію до виробу. У деяких випадках можна розраховувати, що перевірка пристрою і його настроювання вже включена в ціну. Не варто переживати з приводу можливого браку, адже він зазвичай помітний вже в процесі вибору і огляду.

Якщо ж вам необхідний лазерний рівень, то економити на універсальності вироби не бажано. Віддавайте перевагу перевіреним маркам. Переплачувати за бренд немає сенсу, адже навіть китайські вироби можуть мати відмінну ціну і високу якість.

Ось основні принципи, за якими необхідно здійснювати вибір нівеліра.

© 3110 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.