Високовольтні і звичайні опори ЛЕП, значення та застосування

опоры ЛЭП

Сучасну цивілізацію, в якій ми живемо, зовсім неможливо уявити без електричної енергії, завдяки якій ми отримуємо можливість видобувати корисні копалини, виробляти необхідні товари, та й просто користуватися домашніми побутовими приладами. Однак крім виробництва електричної енергії її важливо швидко і максимально надійно передати споживачам, для чого використовуються спеціальні споруди. Передача електроенергії здійснюється по високовольтних дротах, які зміцнюються на спеціальних опорах- лініях електропередач.

Саме тому надійність і безпеку їх кріплення безпосередньо впливають на життєдіяльність людей в цілому. Всі існуючі опори ЛЕП можна умовно поділити на залізобетонні та сталеві, застосування яких обумовлюється вимогами безпеки, а також затверджених норм і техніко- правовими документами. Міжселищні опори, які використовуються для передачі електрики високої напруги, зазвичай встановлюється в спеціальних місцях. Такі опори являють собою баштову гратчасту структуру анкерного або У- образного, або П- образного типу.

Завдяки міцним сталевим елементам, а також надійному підставі вони завоювали велику популярність, причому багато в чому завдяки високій надійності. Гратчаста структура забезпечує мінімальний вплив вітрових потоків, які проходять крізь неї, а міцні шарнірні з’єднання надійно кріплять проводи на спеціальних траверсах. Якщо говорити про звичайний напрузі в 220 В, то для нього використовуються в основному вертикальні бетонні стовпи, які найчастіше можна зустріти на вулицях в містах і селищах. Вони прекрасно підходять для цих цілей, оскільки досить стійкі як в плані атмосферних опадів, так і вітрового навантаження.

Вони виробляються з високоякісних бетонних сумішей, які заливаються в арматурний каркас, в результаті чого виходить дуже міцна і надійна конструкція. Всі опори ЛЕП знаходяться у веденні енергетичних компаній, які забезпечують безперебійну подачу енергії споживачам, а також відповідають за їх безпечну експлуатацію. На жаль, незважаючи на нові конструктивні особливості, а також бетонні суміші високої міцності- при сильних бурях і ураганах однією з найбільш часто виникаючих проблем є порив проводів, а також падіння електричних стовпів. Саме тому до встановлення стовпів застосовуються особливі вимоги, які дозволяють по можливості знизити вірогідність їх пошкодження до мінімуму.

© 2013 www.vaden.ru

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.