Витрата цементу при будівництві

расход цемента

На витрату цементу при будівництві впливає кілька факторів. Так, наприклад, від температури, при якій виробляються будівельні роботи, залежить, який витрата цементу вийде в результаті вироблених робіт. Враховуючи дану обставину, варто пам’ятати, що швидкість реакції затвердіння прямо пропорційна температурі : чим вище температура, тим швидше відбувається закріплення розчину. Вкрай важливе зауваження- неможливість використання цементу при мінусових значеннях температури. Якщо ж показники термометра близькі до нуля за Цельсієм, то рекомендується використовувати спеціальний розчин, який вміщує в себе особливі хімічні добавки.

Важливо знати, що різноманітні марки цементу мають індивідуальні характеристики. Так, деякі мають добавки пластифікаторів, що сприяє збільшенню плинності розчину. Даний фактор істотно зменшує витрату матеріалу. Також має чимале значення розмір речовин, які є наповнювачами в цементної суміші. Наприклад, ними можуть виступати гравій, пісок і подібні матеріали. Чим крупніше наповнювач, тим менше витрата цементу. Крім того, будівельний розчин цементу буде витрачатися швидше, якщо наповнювачі мають округлу форму. За приблизними розрахунками, при однокірпічной кладці на квадратний метр витрата суміші становить близько 75 літрів, при кладці в півтора цегли- 100 літрів. Розчин для штукатурки, який наноситься десятиміліметрового шаром, потребують близько 1,5 кілограма цементу на м2.

Контроль витрати цементу при кладці- більш складне завдання, ніж відповідний процес для сухої суміші для штукатурки. До того ж, вельми складно стежити за деякими суб’єктивними факторами. Приміром, коли розчин готують безпосередньо будівельники, буває вельми важко встежити за можливими фактами розкрадання. У зв’язку з цим сумним фактом набагато надійніше застосовувати готові сухі штукатурні суміші, адже їх витрата легше контролювати.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.