Витрата штукатурки на 1м2 : гіпсової, декоративної (короїд), венеціанської, фасадної, цементної ; як розрахувати витрата штукатурки, і які норми витрати сухої суміші ?

расход смеси на штукатурку

Приступаючи до роботи, треба мати проект або хоча б ескіз, а також придбати всі необхідні матеріали та інструменти. Визначення кількості матеріалів нерідко пов’язане з їх нормою витрати. Особливо це відноситися до сухих сумішей, наприклад, до штукатурок. Розрахунок витрати штукатурки пов’язаний з товщиною шару, що наноситься, площею, на яку наноситься матеріал, а так само властивостями сухої суміші.

Отже, спочатку потрібно визначити витрата штукатурки на метр квадратний, і, помноживши на площу поверхні, що відбувається, визначити необхідну кількість. При цьому треба враховувати, що штукатурному розчині є певна кількість води, яка вступає в реакцію з в’язкою речовиною і тим самим збільшує вагу розчину.

Витрата гіпсової штукатурки на 1м2 і цементно-піщаної : як розрахувати кількість правильно ?

У декоративної штукатурки витрата залежить від того, яке в’язка речовина використовується для приготування розчину : цемент або гіпс. Для обробки цементу потрібно дещо меншу кількість, наприклад, у цементно-піщаної штукатурки ротбанд витрата складає 8,5 кг/м2 при товщині шару 10 мм.

расход гипсовой штукатруки для стен

расход цемента на штукатурку

замешивание раствора для штукатурки

У гіпсової штукатурки витрата дещо більше і дорівнює 9 кг/м2 при тій же товщині. Це означає, що треба обчислити не тільки площу, але й визначити товщину майбутнього вирівнювання. Знаючи ці величини можна визначити і загальна кількість матеріалу. При самостійному приготуванні цементно-піщаного складу для вирівнювання треба знати витрату цементу на штукатурку. У даному випадку треба враховувати пропорцію цементу і піску. При співвідношенні 1:3 для штукатурення 1 м2 потрібно 1,5 кг цементу.

При визначенні кількості сухої суміші, яку буде потрібно купувати, треба враховувати ще два моменти. Обчисливши розрахункову величину, варто додати до неї не менше 5% так як деяка кількість матеріалу може розсипатися, або частина приготовленого розчину не вдасться використовувати. Крім того, розділивши отриману кількість матеріалу в кілограмах на вагу стандартного мішка, отримують дробове число, яке треба округлити до наступного цілого.

Декоративна штукатурка короїд : витрата сухої суміші для обробки фасадів на метр квадратний

Дещо інша методика розрахунку потрібно для декоративних фактурних поверхонь. Зокрема для методу короїд штукатурка витрата складає від 2,4 до 4 кг/м2. Ця величина залежить від розміру наповнювача і товщини шару, що наноситься. У даному випадку складно визначити точну кількість суміші. Тут необхідно покладатися на дані від виробника, але про всяк випадок бажано врахувати невеликий запас, приблизно 5-10 %.

Залежить витрата декоративної штукатурки на 1м2 і від виробника. Незважаючи на удавану невелике розходження в параметрах при великих площах обробки може виходити суттєва різниця. Наприклад, у штукатурки Волма, витрата при товщині шару 10 мм складає 6-6,5 кг/м2. Невелике розходження в нормі використовуваної суміші залежить від кількості доданої в розчин води.

Дещо інші показники є у випускається компанією « Старатели » штукатурка, витрата якої становить вже 9 кг на кв. метр. Це означає, що для обробки невеликої кімнати з площею стін 30 м2 і товщині штукатурення 3 см різниця в кількості використовуваної сухої суміші складе 270 кг.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.