Водопровід на дачі своїми руками фото, інструкції

Багато власників садових і дачних ділянок починають будівництво будиночка тільки після того, як проведуть водопровід. Це правильно, адже вода потрібна не тільки для будівництва, поливання ділянки, вуличного душу, але й для пиття.

А це вже показник того, що вода повинна бути якісною та безпечною для людини. Тому не варто будувати водопровідну систему на дачі, використовуючи довколишні ставки і водойми, так як вода в них непридатна для пиття навіть після кип’ятіння.

Дачний водопровід зазвичай являє собою систему труб, з’єднувачів і кранів, підключених до централізованої системи водопроводу або до водяного насосу. Власник самостійно обирає спосіб проведення водопроводу на дачу, виходячи з можливостей. Так для водопроводу, функціонуючого від водяного насоса необхідний сам насос і колодязь з чистою водою. Це більш ефективний варіант, але він вимагає більше витрат. З центральною системою водопостачання все набагато простіше, але не завжди вона є поблизу ділянки або знаходяться в належному стані.

Особливості дачного будівництва водопроводу

Як правило, водопровід на дачі потрібен тільки у весняно-осінній період, а значить, його можна зробити розбірним. Розбірний водопровід складається з труб, розташованих на поверхні землі, і відрізняється мобільними сполуками (фітингами), на відміну від стаціонарного водопроводу. Стаціонарні конструкції укладаються під землю на невелику глибину і виготовляються з довговічних матеріалів (ПВХ, сталеві профілі, нержавіючі профілі тощо).

Розбірний водопровід можна виготовляти з пластикових та гумових труб. Вони легкі, прості в експлуатації і довговічні. Стаціонарний водопровід роблять із сталевих нержавіючих труб, які не будуть руйнуватися, перебуваючи під землею.

Насос у водяному колодязі — ідеальне рішення

Також варто враховувати тиск в системі і, виходячи з цього, вибирати соответствующиемаркитруб. Наприклад, тонкий гумовий шланг може просто не витримати сильного напору в системі. Крім того, гумові шланги схильні до деформації, порізів і тріщин, що істотно скорочує термін служби такого водопроводу.

Монтаж водопровідної системи на дачі

В якості прикладу розглянемо будівництво водопроводу, функціонуючого від водяного насоса.

Насамперед, необхідно опустити сам насос в колодязь за допомогою троса. При цьому варто стежити, щоб електричний кабель і шланг, що подає не натягалися, інакше можливий обрив. Трос закріплюється на поверхні, а на шланг, що подає встановлюється водозабір.

Воду пускаємо по поліетиленовим трубам, прокладеним в траншеї глибиною 40-50 див. В цю ж траншею слід покласти другу трубу, пустивши всередині неї кабель живлення.

Подає труба з’єднується з подальшою частиною водопроводу за допомогою зворотного клапана, який не допускає злив води назад в колодязь. Не забуваємо встановлювати фільтр грубого очищення.

Шланг, що подає заводиться в будинок, на його виході встановлюється роздатковий вузол, манометр, реле тиску і фільтр тонкого очищення. Вся система підключається до електромережі.

Від роздаткового сайту можна виконати розводку, пускаючи її по стінах. Вона необхідна для встановлення душових кабінок, раковин і різних водонагрівачів.

© 6766 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.