Водопровід на дачі своїми руками : розводка, прокладка, монтаж та утеплення ; як зробити зимовий і літній дачний водопровід ?

водопровод на даче

Організація водопроводу і каналізації на дачі питання дуже відповідальний. Саме від вирішення цього завдання залежатиме комфортність проживання в літньому будиночку і наявність системи поливу ділянки. При первісному проектуванні потрібно визначити чи будете Ви використовувати його взимку або все обмежиться тільки влітку. Від цього залежить глибина прокладки труб, адже при мінусовій температурі вони можуть розірватися від наявності льоду всередині.

Найкраще буде використовувати поліетиленові труби, при чому схему розводки слід підготувати заздалегідь. Вона залежатиме від джерела подачі води і методу її транспортування в місце споживання. Роботи з монтажу такої системи можна виконати самому або довірити цю справу професіоналам.

Як зробити водопровід на дачі з колодязя : схема прокладки пластикових труб

Перед тим, як провести водопровід на дачі, слід визначитися, звідки вода буде надходити. Якщо джерелом водопостачання Ви вибрали колодязь, через його невисокої вартості, порівняно зі свердловиною, то трубопровід найкраще зробити підземним. Але, спершу, потрібно знайти місце, де води буде достатньо. Для цього за допомогою ручного бура робиться поглиблення до двох метрів, всередину якого міститься дренажний насос. Залежно від обсягу води, що поступає можна визначити його потужність. Якщо рідини набирається достатньо, то яму розкопують в діаметрі і всередину поміщають бетонні кільця.

схема дачного водопровода

летний водопровод на даче

водопровод на даче из колодца

Розведення водопроводу на дачі починається з виходить з колодязя труби, вона знаходиться в самому його низу, паралельно рівню землі. Після її висновку та герметизації стиків, можна переходити до риття траншей. На землі робиться розмітка, яка відповідає продуманої заздалегідь схемою, вже по ній розкопка і починається.

Труби для водопроводу на дачі використовуються пластикові або ПВХ. У сучасному варіанті вони досить стійкі до перепадів тиску і навіть витримують кілька сезонів промерзання. Для створення тиску в таку систему має бути закладений насос, але його ставлять в окремому приміщенні. Чим меншим буде вплив навколишнього середовища, тим краще.

У схему постачання водою може входити не тільки дачний будиночок, а й полив ділянки. Труби для його організації закопуються неглибоко, але перед настанням заморозків повинні бути звільнені від води.

Зимовий і літній водопровід на дачі : відмінності в пристрої та утеплення труб

Дачний водопровід своїми руками найпростіше зробити зі шлангів, які будуть лежати на поверхні землі. У цьому випадку він буде називатися річним, тому що в кінці осені їх змотують і кладуть в комору до самого потепління навесні. Найзручнішими для з’єднання є пластикові фітинги, які володіють спеціальними « ялинками » на них шланги просто в один рух одягаються. Самі труби зроблені з міцної гуми і при правильному догляді прослужать Вам не один рік. Головне змотувати їх в акуратні бухти без ділянок перегину при зберіганні.

Дачний водопровід з пластикових труб є більш стійким до погодних умов і може бути навіть закопаний у землю. Стандартний термін служби такого матеріалу складає більше п’ятдесяти років. Труби абсолютно не схильні до корозії або іншим хімічних впливів. Не забувайте, що для уникнення промерзання труби повинні знаходитися на рівні 1-2 метрів під землею. У такому випадку експлуатація водопостачання буде доступна круглий рік.

Якщо хочете уникнути мороки з копанням глибоких траншей для зимового водопроводу на дачі, то обзаведіться електричним огрівальним кабелем. Правда, при його використанні рахунки за світло можуть збільшитися в рази. Ще одним простим виходом з даної ситуації може стати утеплення водопроводу на дачі. В якості ізолюючого матеріалу може бути використаний мерілон, який має різний діаметр і щільно охоплює трубу при правильному підборі. Якщо його немає, то обзаведіться скловатою, вона застосовується і в системах гарячого водопостачання.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.