Як класти плитку на стіну : облицювання стін керамічною плиткою і підготовка стін під неї

укладка настенной плитки

Кераміка давно довела свою перевагу перед іншими облицювальними матеріалами. Облицювання стін керамічною плиткою можлива в таких приміщеннях, як ванні кімнати, санвузли, басейни, лазні. Медичні установи, дитячі садки та інші громадські будівлі- скрізь, де потрібно підтримувати чистоту і гігієнічність приміщень, застосовується як настінного покриття кераміка. Цей матеріал служить не одне десятиліття, легко чиститься і миється, не боїться сонячного світла. На його поверхні не розвиваються мікроорганізми і цвіль, він вважається екологічно чистим матеріалом. Крім усього іншого, кераміка в даний час проводиться в найрізноманітніших дизайнерських рішеннях, що дозволяє створювати красиві інтер’єри приміщень.

Вирівнювання стін під плитку ; штукатурка і грунтовка стін, клей для настінної плитки

Перед тим як класти плитку на стіну, необхідно провести підготовчі роботи. Поверхня очищається від старого облицювання, олійної фарби та інших покриттів. При необхідності вона вирівнюється спеціальними сумішами по маяках. На гладких поверхнях роблять насічку за допомогою гострих інструментом- зубила, сокирки. При цьому відстань між насічками не повинно перевищувати 5 см. Якщо робиться обштукатурювання поверхонь в приміщеннях, де передбачається укладання плитки на стіну, затирка не робиться, а по сирій штукатурці робляться кельмою поглиблення у вигляді сітки. Це допоможе надалі кращому зчепленню облицювальних матеріалів з поверхнею. Дерев’яні перегородки штукатурять із застосуванням металевої сітки, яку кріплять цвяхами в шаховому порядку на такій відстані, щоб не виникало її провисання. Підготовка стін до укладання плитки полягає ще й в обов’язковому вирівнюванні, як по вертикалі, так і по горизонталі. Для цього користуються будівельним рівнем або правилом- 1,5- 2- метровою рейкою. Особливу увагу слід звертати на вертикальність кутів.

укладка плитки на стену в шахматном порядке

обтирание стены после нанесения затирки на плитку

разметка по уровню дл яукладки настенной плитки

Перед тим, як покласти плитку на стіну, облицювальний матеріал сортують за кольором і розмірам, відбраковують вироби зі сколеними нерівними краями. Вони можуть бути використані в подальшому для обробки непомітних місць, або коли потрібно вирізати дрібні частини. Для наклейки керамічних виробів використовують спеціальні клеї. Але перед тим як клеїти плитку на стіну, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією з їхнього приготування.

Укладання плитки на стіну і її демонтаж : як зняти плитку зі стіни?

Перед тим як вирівняти стіни під плитку, необхідно звільнитися від старого покриття. Демонтаж здійснюється за допомогою зубила і молотка. При великих обсягах краще скористатися перфоратором, особливо якщо стара плитка сидить на якісному цементному розчині. Після цього поверхню ретельно зачищається, вирівнюється і починається укладання нового покриття. Технологія укладання на стіну включає в себе використання розділових хрестиків для створення рівних швів, затірки. Починають укладання з нижнього ряду. Якщо в кімнаті немає ще статі, на його майбутнє рівні кріпиться планка, вище якої і починають облицювальні роботи. При наявності статі, укладання керамічної плитки починають з самого нижнього ряду.

© 6781 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.