Як побудувати туалет на вулиці своїми руками, як зробити річний сільський туалет, будуємо дерев’яний туалет на ділянці

Літній туалет потрібен не тільки тоді, коли в будинку відсутня центральна каналізація. Він гарний на випадок, коли в гості прийшли друзі і знайомі, під час роботи в саду. Але щоб в туалетний будиночок було приємно заходити, він повинен виглядати красиво і акуратно, а також бути без запахів. Побудувати вуличний туалет своїми руками в цілому не так вже й складно, головне знайти хороший креслення, правильно зробити розрахунки і личить будівельні матеріали. Перевірені ж технології зведення хозблока на відкритому просторі доступні навіть починаючому будівельнику.

Як побудувати вуличний туалет своїми руками, будуємо дерев’яний сільський туалет

Як побудувати туалет на вулиці у дворі? Загалом-то, це справа нехитра. Традиційно туалетний будиночок будується з обрізних дощок, але може бути сконструйований і з листів фанери. У свою чергу сантехнічні зручності з цегли на ділянці будувати немає сенсу. Як каркас і обв’язки для будови зручно використовувати брус, а для фундаменту підійдуть бетонні блоки. Втім, фундамент теж може бути виконаний з бруса, якщо взяти матеріал більшої довжини, ніж запланована висота кабінки.

Приступаючи до створення креслень туалету своїми руками, визначитеся з його розмірами. Стандартні параметри будиночка такі: висота — 2100-2300 мм, довжина — 1000-1500 мм, ширина — 1000-1200 мм. Висота сидіння звичайно варіюється в проміжку між 450 і 500 мм, а його ширина становить не більше 450 мм. Довжина саморобного унітазу, як правило, дорівнює ширині кабінки. При бажанні можна встановити на підлогу класичний унітаз, зробивши невеликий отвір в підлозі, проте в цьому випадку для відкачування вигрібної ями буде потрібно робити додатковий вихід. Плануючи параметри річного туалету своїми руками, не забудьте закласти в його конструкцію двері, висота якої зазвичай становить 1800-1900 мм, і невелике віконце. Воно може бути вписано в дверне полотно або в одну зі стін кабінки. Його форма і розміри можуть бути самими різними залежно від ваших побажань. Що ж стосується матеріалів, то в даному випадку ми рекомендуємо використовувати матове скло. Перед тим як побудувати туалет своїми руками на ділянці, визначитеся з її місцезнаходженням. Згідно з санітарними стандартами, кабінка повинна розташовуватися на видаленні 30 метрів від найближчого колодязя і на відстані 15 метрів від будинку. Глибина вигрібної ями не повинна бути більше покладених 1,5 метрів, інакше велика ймовірність, що шкідливі стоки потраплять в пролягають поруч грунтові води. Туалет також не повинен розташовуватися в тіні дерев, т.к. це перешкодить його вентилюванню.

Як побудувати туалет своїми руками

Будуємо сільський туалет у дворі, робимо фундамент під туалет на ділянці

Перше, про що потрібно подумати перед тим, як зробити сільський туалет, — це його основу. Будиночок можна поставити на блоки або на саморобні палі, що переростають у опори для дерев’яних стін. Ось як це зробити. Щоб встановити блоки, спочатку здійсните розмітку ділянки, після чого вирийте по кутах ямки. У них засипте пісок і залийте бетонний розчин. Зверху на ще рідку суміш покладіть арматурну сітку і бетонний блок. Після цього можна приступати до риття вигреба і формуванню нижньої обв’язки сільського туалету на дачній ділянці.

Другий варіант підстави включає в себе фундамент під туалет, поєднаний з каркасом. Для створення подібної конструкції необхідно взяти чотири бруса довжиною порядку 3000-3300 мм і вкопати їх у землю на глибину 1000 мм. Для міцності їх можна залити бетонним розчином. А щоб вони під час висихання цементу стояли рівно, на час схоплювання суміші треба підперти стійки з двох сторін. Як тільки цемент візьметься, основу можна доповнити нижньої і верхньої обв’язуваннями, а потім обшити дошками або фанерою. Як бачите, теорія про те, як побудувати туалет, зовсім нескладна. Начините, і у вас все вийде.

Як побудувати туалет на вулиці своїми руками

Будуємо самі: корисні поради

Унітаз для вуличного туалету

Якщо ви вирішили побудувати на дачі вуличний туалет своїми руками, але при цьому хочете наблизитися до міського стандарту комфорту, вам краще придбати «дачний» унітаз. Він відрізняється від звичайного відсутністю бачка і внутрішньої чаші, тобто, традиційного змиву не відбувається. Встановити такий виріб досить просто. Необхідно зробити дірку в підлозі, що відповідає діаметру вихідного отвору унітазу. Далі замазуємо силіконом установче місце, закріплюємо спеціальними болтами (з капелюшками) унітаз і закладаємо силіконом внутрішні стінки, де він стикається з підлогою. Після застигання силікону, можна користуватися встановленої конструкцією.

Як побудувати туалет на вулиці своїми руками3

Як правильно самому зробити вигрібну яму?

Перед тим, як побудувати туалет на вулиці, необхідно вирити вигрібну яму, глибиною 2 м. Форма ями повинна бути квадратної, сторона кожного боку дорівнює 1 м. Обов’язково потрібно зміцнити стіни вигрібної ями. Для цього використовують: бетонні кільця, колоди і дошки, кладку з цегли або бутового каменю. Дно ями потрібно засипати шаром щебеню і ретельно утрамбувати, можна також викласти дно цегляною кладкою або залити бетонною стяжкою. Внутрішні стіни ями слід заштукатурити або проконопатити, щоб вони були водонепроникними і нечистоти не влучили в грунтові води. На відео нижче ви можете побачити, як побудувати туалет на дачі своїми руками з дерев’яних дощок.

Як зробити вентиляцію в дачному туалеті?

Часто, після того, як дерев’яний туалет встановлений, виникає проблема з появою неприємних запахів. Для усунення цього ефекту, дачні туалети обладнують сидіннями (подіумами) з щільно прилягає кришкою і системою вентиляції. Для установки такої системи використовують пластикову каналізаційну трубу, діаметром 10 см, закріплюють її до задньої стінки споруди. Один кінець труби пропускають через отвір в подіумі і опускають на 10 см у вигрібну яму. Другий кінець труби виводять назовні, приблизно на 20 см, проробивши заздалегідь отвір в даху. Слід ретельно закласти місця входу і виходу труби. Для посилення тяги на оголовок труби слід встановити насадку дефлектор.

Як побудувати туалет на вулиці своїми руками

Які існують типи сільських туалетів?

Перш ніж приступити до будівництва туалету на дачній ділянці, слід визначитися з типом конструкції. Розрізняють такі типи сільських туалетів:

 • з вигрібною ямою;
 • пудр-клозет;
 • люфт-клозет.

Дані типи конструкцій відрізняються за розмірами, дизайну, використання оздоблювальних і будівельних матеріалів, за способом пристрою вентиляції і так далі. На вибір відповідного варіанту впливає рівень розташування грунтових вод. Якщо вони знаходяться близько від поверхні землі (3,5 м), то можливо встановити тільки пудр-клозет. Якщо води лежать досить глибоко, ви можете вибрати сільський туалет будь-якого типу, на свій розсуд. Крім того, в будь-якому судовому співтоваристві або в селі ви можете «підглянути» цікавий дизайн з дерева, каменю чи цегли. Найбільш поширений варіант — це будиночок з дощок, а довговічний, звичайно ж, кам’яний. А для комфортного проживання в будинку круглий рік слід цікавитися варіантами облаштування санвузла в сільському будинку. При якісної вентиляції та використанні сучасних технологій це можливо навіть там, де не існує загальної каналізації.

У чому переваги цегляної вигрібної ями?

Якщо ви вирішили побудувати туалет з цегли, вам необхідно зробити з цього ж матеріалу вигрібну яму. Цегляні вигрібні ями володіють наступними перевагами:

 • екологічність. З цегляної ями всі відходи легко вивозяться спеціальною машиною асенізації або ж легко очищаються на місці;
 • на таку яму не впливають коливання підземних вод;
 • відсутність забруднень грунту та грунтових вод. Вигрібні ями з цегли надійно огороджені з усіх боків від землі;
 • простота споруди такого спорудження. Цегляну яму може вибудувати навіть некваліфікований муляр, оскільки особливих навичок тут не потрібно.

Яма може мати будь-яку форму — круглу, квадратну або прямокутну.

Які існують правила при спорудженні саморобного туалету в саду?

Якщо ви вирішили розпочати будівництво туалету на дачі, вам необхідно вивчити наступні правила:

 • рівень установки річного туалету повинен бути вище рівня грунту на 10-20 см;
 • двері мають відкриватися назовні в цілях економії розмірів туалету і, як наслідок, менших витрат на будівельні матеріали;
 • в споруді має бути передбачено світлове вікно;
 • передбачте надійне пристосування-кріплення підстави конструкції до землі;
 • туалетний будиночок обов’язково встановлюється на кам’яну основу з гідроізоляцією між каменем і самою конструкцією (стеклоизол, руберойд, рубемаст і т.д.);
 • стіни необхідно забарвити, закрити сайдингом або вінілової вагонкою.

Вибираємо дизайн для туалету на ділянці

Найпоширенішими туалетами для дачі є будівлі типу «шпаківня» і «курінь». Вони мають деякі відмінності. Туалет для дачі типу «шпаківня» є більш просторим варіантом, але при цьому він сильніший поливається дощами. Споруда типу «курінь» — менш простора, але оснащена двосхилим дахом, завдяки чому стіни менш схильні до атмосферних осідань. Під сидінням для вуличного туалету без вигрібної ями слід розташувати висувну або виймається ємність (пластмасове відро або металевий бачок). Для таких туалетів також необхідний наповнювач (торф, тирса, пісок і т.п.).

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.