Як працює штроборіз : відео- інструкція та поради, як вибрати ручний або електричний штроборіз по бетону і газобетону

штроборез с пылесосом

Прокладка інженерних комунікацій нерідко виконується прихованої, а для цього доводиться нарізати в підлозі, стінах і стелі неглибокі борозни- штроби. Для влаштування цих борозен використовують спеціальний інструмент штроборізи або бороздороби. У статті мається про роботу штроборіза відео, яке докладно ілюструє можливості цього інструменту.

Штроборізи дозволяють зробити борозни потрібної глибини і товщини швидше, ніж інший інструмент. Застосування іншої технології зайняло б більше часу і потребує великих зусиль. Не завжди буває вигідно купувати інструмент, який потрібний всього на кілька годин або днів. У цьому випадку більш вигідна і доцільна оренда штроборіза.

Робимо вибір: штроборіз з пилососом або звичайні ручні борознороби

Поряд з електричним випускається штроборіз річний, основними перевагами якого є проста конструкція, мала кількість пилу та шуму, а також невелика вартість. Однак річний Борозники не може впоратися з міцними бетонними і залізобетонними конструкціями і його використовують для влаштування штроб в легких комірчастих бетонах, наприклад в газобетоні.

электрический штроборез

устройство штробы в бетоне

ручной штроборез

Для обробки більш міцних матеріалів слід купити штроборіз з електроприводом. Такий інструмент швидко зможе зробити борозни і в цегляній, і в залізобетонній стіні. Його конструкція багато в чому аналогічна кутовий шліфмашінкой. Борозни нарізають дисками по каменю або бетону. Зовнішній діаметр дисків- 150 мм. Принцип закріплення той же, що і в шліфмашінкой.

При роботі електричного штроборіза утворюється багато пилу, яку потрібно видалити. Це роблять за допомогою промислових пилососів. Більшість електричних штроборізи мають систему, що дозволяють підключити пилосос і відкачувати образующуюся пил. Як додаткові засобів захисту рекомендується застосовувати засоби індивідуального захисту, такі як навушники від шуму, окуляри і респіратор.

Для тих, хто вибирає штроборіз, фото в статті допоможуть підібрати найбільш відповідний тип інструменту. Визначаючись, який інструмент придбати слід враховувати і компанію виробник. Професіонали віддають перевагу більш дорогі, але й більш продуктивні і надійні штроборізи від компаній Хілті, Макіта або Вosch. Особливо цінуються борознороби Hilti, а їх висока ціна повністю виправдовується можливістю інтенсивної експлуатації в складних умовах.

Штроборізи від Sparky Hitachi, Интерскол, Кратон користуються попитом у невеликих компаній або бригад приватників. Для домашнього ремонту цілком підійдуть більш дешеві Зубр, Sturm та Фіолент. Основне переваги цього класу штроборізи- ціна. Вони дозволяють так само швидко і якісно нарізати штроби, але не здатні тривалий час працювати в інтенсивному режимі.

Електричний і ручний штроборіз для газобетону і бетону: принцип роботи

Найпростішу конструкцію має ручний інструмент. Його конструкція являє собою напрямну з труби з прикріпленою до неї рукояткою і ріжучої головкою, встановленої в кріпильний вузол. Ріжуча головка виготовляється з твердосплавних елементів, нерідко для збільшення міцності різця використовується додаткове алмазне напилення.

Нарізування борозен відбувається при періодичних переміщеннях різця по наміченої лінії. Спочатку роблять кілька обережних рухів акуратно намічаючи майбутню направляючу, а потім, прикладаючи великі зусилля, прорізають матеріал на необхідну глибину. Якщо потрібно зробити широку штробу, то прорізають дві паралельних борозни, а проміжок між ними збивають перфоратором.

Електричний штроборіз необхідно підготувати до роботи. На шпиндель встановлюють два диска, відстань між ними вибирають виходячи з ширини борозни. Фіксацію дисків виробляють торцевим технологічним ключем. Після цього виставляють необхідну глибину штроби (від 5 до 20 мм) і підключають інструмент до промислового пилососа.

У разі придбання штроборіза з пилососом, купити краще саме промисловий пилосос, так як звичайний агрегат для збору пилу не пристосований для цієї мети. Для підключення борознороби і пилососа від різних виробників іноді потрібно перехідник, для підключення труб і шлангів різного діаметру. Якщо ви не маєте досвіду роботи штроборезом відео, наявне в статті, допоможе розібратися в особливостях роботи з цим інструментом.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.