Як розібрати змішувач для ванної та кухні : складальне креслення водопровідного крана, кульового і одноважільного

квартирі стоїть водомір, найменша текти може привести до великих витрат. Багато споживачі прагнуть позбутися протікає води самостійно, розібравши змішувач. Однак при погляді на сучасні крани, не відразу стає зрозуміло, як розібрати кран у ванній або кухні. Нерідко й інструкція, якою комплектується кран, не містить інформації про розбирання конструкції (адже виробник зацікавлений в повній заміні крана, а не в його постійно лагодження). Наша стаття розповість, як розібрати змішувач на кухні чи у ванній власними силами.

Складальне креслення крана: коркового, двоходового, одноважільного та кульового

Перелік операцій розбирання змішувача буде прямо залежати від конструктивних особливостей. На сьогоднішній день найбільш часто встановлюються є конструкції :

как разобрать смеситель

сборочный чертеж однорычажного крана

сборочный чертеж вентильного смесителя

Двохвентильний кран- змішувач з двома вентилями, що подають воду. Для зняття вентилів, необхідно відкрутити кріпильні болти. Болти, що утримують вентилі, як правило, знаходяться під пластиковими пробками, які позначають холодну і гарячу воду. У змішувачах такого типу найбільш частою причиною течі є знос гумових прокладок, що знаходяться під вентилями. Якщо це змішувач для ванної, то між вентилями знаходиться ще один кран- корковий, складальне креслення такої конструкції зазвичай завжди присутній в інструкції змішувача. Корковий кран призначений для перемикання води на лійку душу. Регуляція натиску і температури здійснюється вентилями. Причина течі в пробковому крані, найчастіше також знос гумової прокладки, яку найпростіше вирізати з автомобільної або велосипедної камери, і замінити зношену.

Одноважільний кран- найбільш поширена форма змішувачів. Не багато хто знає, як розібрати одноважільний змішувач, однак принцип розбирання простий- у центрі корпусу крана знаходиться болт, який утримує важіль. Зазвичай цей болт декорують синьо-червоною накладкою, що позначає воду. Після викручування болта, знімається важіль, затискна гайка, потім кільце ущільнювача і механізм розподілу води. У сучасних кранах найчастіше це куля, всередині якого змішується два потоки води- холодної та гарячої. Більш докладно відобразити цю конструкцію може складальне креслення кульового крана.

Як розібрати кульовий кран у ванній і одноважільний кухонний змішувач

Перед тим як розібрати кухонний кран, необхідно обов’язково перекрити воду і злити залишки води, наявні в змішувачі. Зазвичай для перекриття води встановлюється кран двухходовой, складальне креслення цього агрегату легко знайти на сторінках всесвітньої павутини. Після припинення подачі води, здійснюється розбирання змішувача. Всі операції потрібно проводити акуратно, щоб не пошкодити частини змішувача. Після лагодження і розбирання, слід зібрати конструкцію, оптимально мати складальне креслення, щоб не помилитися зібрати кран правильно.

Отже, розглянемо детальніше, як розібрати кульовий змішувач:

Викруткою зняти декоративну накладку, що закриває болт і відкрутити болт,

Зняти важіль, ущільнювач,

Відкрутити болт, що утримує картридж. Іноді нагорі знаходиться не болт, а гайка, для відкручування знадобиться гайковий або розвідний ключ.

Вийняти картридж і перевірити його стан, за наявності твердого сміття- його потрібно очистити, при наявності тріщини- повністю замінити.

Після заміни картриджа, проводиться збірка, в порядку зворотному розбиранні. Всі деталі, що піддаються тертю і тісному контакту, змащують технічним вазеліном або олією. Різьбові з’єднання герметизують спеціальною клейкою стрічкою.

Змішувачі, оснащені керамічними картриджами, розбираються точно так само, як кульові, тільки картридж підлягає обов’язковій заміні (полагодити конструкцію неможливо).

Найбільш частою причиною поломки змішувачів є дрібний сміття і механічні домішки, що містяться у воді. Для того, щоб продовжити термін служби кранів, встановіть фільтр грубої очистки води на вхідних трубі водопроводу в будинок або квартиру.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.