Як утеплити балкон пінопластом: утеплення лоджії, статі екструдованим пінополістиролом поради майстра

Зміст статті:

  1. Направляючі та їх підготовка
  2. Обробка гіпсокартоном і шпаклівкою
  3. Підлога і стеля

Який матеріал використовувати для теплоізоляції балкона? Як правильно проводити монтаж листів утеплювача? Як краще утеплити ваш балкон пінопластом? Як проводити оздоблювальні роботи?

Відповіді на такі питання дуже часто хочуть дізнатися прості обивателі для проведення самостійного додаткового утеплення приміщення, такого як балкон або лоджія. Про це ми і поговоримо.

Як всі вже помітили, що пінопласт є унікальним матеріалом, який часто використовується при теплоізоляційних роботах по всьому світу.

Але на застосуванні одного тільки пінопласту зупинятися не будемо, а також розглянемо, як правильно провести утеплення лоджії екструдованим пінополістиролом.

Направляючі та їх підготовка

Більшість власників невеликих квартир дуже хочуть провести суміщення свого балкона з кімнатою і виконати його утеплення не вдаючись до великих грошових вкладень.

Кріплення напрямних для установки пінопласту. Натисніть на фото для збільшення.

Сьогодні будівельний ринок пропонує різноманітні матеріали та елементи для таких робіт, але вартість самих матеріалів може бути досить високою.

Навіщо витрачати великі гроші, якщо існує варіант все зробити за виразно невелику суму.

Ось одним з таких недорогих варіантів і є спосіб, який заснований на використанні направляючих.

Головна думка полягає в наступному — листи пінопласту кріпляться профілями, які мають форму оцинкованих направляючих.

Ширина утеплювального шару повинна строго відповідати показнику використовуваного профільного матеріалу. В результаті чого і виходить унікальна конструкція, яка утримує ізолятор.

Самі напрямні кріпляться до прилеглим ділянках за допомогою саморізів або спеціальних дюбель-цвяхів. Самий нижній профіль кріпиться до підлоги не так як вам потрібно буде заводити пінопласт в конструкцію через якийсь виразно доступне місце.

Як утеплити пінопластом лоджію за допомогою напрямних (профілю) більш менш вже вимальовується. Тепер же варто розглянути детальніше монтаж листів утеплювача.

Монтаж пінопластових листів

Правильний монтаж листів пінопласту. Натисніть на фото для збільшення.

Після установки профілю, нам потрібно буде виконати ще чимало робіт, однією з них є правильний монтаж листів пінопласту.

Вироби встановлюються в послідовності один за одним, вони повинні чітко вставлятися в профільну конструкцію.

Така технологія дуже схожа на роботу купейних дверей. Ось таким чином і ви повинні просувати плити до повного заповнення вільного простору.

Як тільки ви все заповніть, то тільки тоді вам потрібно буде і зміцнити саму останню планку, щоб ваша конструкція не розсипалася.

Після всього цього кріпиться пінопласт по периметру і всі шви щільно запениваются. Потрібно розуміти, що даний момент не менше важливий, ніж сама технологія утеплення. Потрібно щоб у швах не було ніяких порожнин, отворів, дірочок і т. п.

Ви повинні зробити шви такі, щоб вони не пропускали холод і вологу, інакше будь-які погодні умови будуть впливати на вашу конструкцію і псувати її зсередини.

Обробка гіпсокартоном і шпаклівкою

Гіпсокартон зміцнюється поверх пінопластових виробів. Після установки утеплювача все покривається гіпсокартоном, причому варто зауважити, що всі аркуші повинні бути закриті. Що це означає?

Всі зрізані бічні поверхні самого гіпсокартону не повинні бути відкриті, так як через такі зрізи може потрапляти волога, яка буде поступово пошкоджувати структуру аркуша зсередини.

Перед початком шпаклівки слід поверхню гіпсокартону обробити спеціальними сухими сумішами, якими і виконуємо затірку всіх тріщин і щілин.

Тільки після цього потрібно буде зашпаклювати усі стики, які утворилися під час кріплення облицювальних панелей. Всі видимі саморізи і шліци теж потрібно сховати під шпаклівку, щоб вони не виділялися. Вся поверхня повинна бути ідеально рівною і добре зашпакльованої, мати гарний вигляд без всяких видимих вад.

Після того як все вище описане проведете зі стінами, то потрібно буде виконати ряд робіт по обробці підлоги і стелі.

Підлога і стеля

Монтаж теплоізоляції підлоги балкона. Натисніть на фото для збільшення.

Утеплення підлоги лоджії пінополістиролом і стелі з використанням профільної конструкції вважається не доцільним.

Але з упевненістю можна сказати, що сьогодні кріплення пінопласту за допомогою клею дуже добре себе зарекомендувало як у нас в країні, так і у всьому світі.

У використанні такої технології немає нічого складного і екстраординарного.

Утеплення стелі та підлоги вашого балкона складається з тих же етапів, що і при використанні профільного каркаса, тільки замість каркаса використовується цементний клей.

Дуже часто зустрічаються випадки, коли балкон має свою окрему дах.

В такому випадку потрібно буде вдаватися до допомоги інших способів утеплення. Якщо подумати, то будь стеля балкону і є своєрідною дахом для балконної прибудови.

Але існують ще й балкони, які розташовані на останніх поверхах споруд і вони дуже часто відкриті для вітрів. Тоді просто необхідно створювати покрівельну конструкцію з самого початку.

Для таких споруд дах є не маловажним елементом теплоізоляції і вже те добре, що вона здатна захищати від атмосферних опадів.

Основна проблема полягає у витоку тепла з приміщення. Так як тепле повітря з нагрітого приміщення за законами фізики має властивість підніматися вгору, а під час зіткнення з охолодженим з вулиці металом він просто застигає, утворюючи крапельки роси, і у вашому приміщенні не буде затишно і тепло, а буде мокро і сиро.

Утеплення даху балкона в свою чергу дуже залежить від матеріалу самого даху. Якщо використовувати камінь, то жодних проблем не виникне. При використанні металу для даху прибудованої конструкції, у вас можуть виникнути проблеми по збереженню тепла в приміщенні. Тому слід перш ніж робити, дуже добре подумати на цю тему.

Дах можна зробити і таку як в нормальному будинку. Спочатку йде скат даху, під нього кріпиться спеціальна система кріплень і туди ж закладається ізолятор. А потім виконується тільки сама оздоблення стелі. Також можна зробити рейки і утеплювач покласти на них.

Але варто врахувати, що теплова ізоляція даху балкона повинна бути у вас продумана заздалегідь і до створення самої конструкції.

© 2018 Ремонт — це дуже просто. Всі права захищені.